- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Відвідали Патріаршу «Рідну хату»

Posted By Модератор On 15.06.2018 @ 15:54 In Духовність | No Comments

Село Заздрість, Теребовлянський район, Тернопільська область. Саме сюди, у невелике село з дивною назвою і цікавою історією організували екскурсію вчителі–катехити Тисменичанської ЗОШ І-ІІІ ст. Вікторія Баланюк та Марія Посічанська для учнів катехитичної школи. Тут знаходиться музейно-меморіальний комплекс «Рідна хата» Патріарха Йосифа Сліпого. Додавало духовного настрою й те, що супроводжував поїздку отець Юрій – священик нашої парафії.

DSC05247 [1]

На подвір`ї ми побачили відреставровану родинну хату, яка сьогодні виглядає так, як у 1860-1870 роках, коли тут мешкала родина Сліпих. Тут все дихає старовиною і ніби потрапляєш у минуле. Екскурсовод родинного гнізда Сліпих п. Галина провела для нас екскурсію.

У музейному комплексі є два зали з експонатами. Із великим захопленням та цікавістю ми розглядали одяг Йосипа Сліпого, світлини, документи, книжки, побутові речі, старовинну шаблю, яка, ймовірно, належала предкам Патріарха. Окрім музейних функцій, комплекс призначений також для проведення наукових конференцій, духовних наук – реколекцій. Тут є також приміщення для проживання паломників. У будинку знаходиться і меморіальна каплиця-церква. У ній о. Юрій відправив Святу Літургію. У дворі височіє пам’ятник – погруддя Йосифа Сліпого.

Із криниці, що стоїть на подвір’ї комплексу, колись пив воду Йосип Сліпий. І ми також втамували спрагу цією цілющою водою. У такій тихій  місцині хочеться думати про щось прекрасне, величне. Тут, здається, душа дихає спокоєм і відпочиває. Ми раді, що змогли відвідати село Заздрість, доторкнутись до живої історії і дізнатися більше про Патріарха Йосипа Сліпого.

Галина КУШНІРЧУК,

завідувач

Тисменичанської

сільської бібліотеки-філії.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2018/06/vidvidaly-patriarshu-ridnu-hatu/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2018/06/DSC05247.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.