Газета по-надвірнянськи
 

Вимога до Кабміну – профінансувати ВНЗ Івано-Франківщини

1 червня 2018, 14:04 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 529 переглядів

Юрій Дерев’янко також звернувся із запитом до Кабміну, в якому просить виділити кошти для навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області з метою забезпечення їх функціонування.

Він зазначив, що до нього за дорученням трудових колективів звернулись директори 29-ти вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області та повідомили, що сьогодні належного фінансування таких закладів немає. Заявники нагадали, що при прийнятті Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та відповідних змін до законодавчих актів прем`єр-міністр Володимир Гройсман у залі Верховної Ради заявив, що місцевим бюджетам додатково виділять 19 млрд. грн. освітньої субвенції, яка компенсує всі витрати органів місцевого самоврядування, зокрема, на утримання коледжів і технікумів. Проте насправді, коштів не виділили в наявному обсязі.

Заявники повідомили, що у 2018 році обсяг недофінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, що є структурними підрозділами ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації, становить 165719,62 тис. грн., а обсяг недофінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, що мають статус юридичних осіб, – 23095,5 тис. грн.

«Отже, загалом для забезпечення належного функціонування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області необхідно фінансування в сумі 188815,12 тис. грн», – повідомив парламентар і зазначив, що у випадку недофінансування виші можуть  опинитись під загрозою закриття.

Тому Дерев`янко просить Кабмін вжити заходів щодо виділення 188815,12 тис. грн.  з Держбюджету на 2018 рік для забезпечення належного функціонування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області, а саме 165719,62 тис. грн. – для навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, що є структурними підрозділами вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, та 23095,5 тис. грн. – для вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, що мають статус юридичних осіб».

Також народний депутат просить уряд підтримати позицію Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області щодо необхідності прийняття проекту Закону України «Про фахову передвищу освіту».

Прес-служба народного депутата України Юрія Дерев’янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!