Газета по-надвірнянськи
 

Якщо вкусила змія

22 червня 2018, 14:35 | Рубрика: Застереження Версія для друку Версія для друку 2,138 переглядів

Укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас варто одразу звернутися за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви і серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.

змія

Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин і запалення лімфатичних вузлів. Тому важливо якнайшвидше доправити постраждалого у медзаклад.

Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу потерпілому: зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався; звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо; на місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком; при укусі змії важливо багато пити води; якщо є аптечка, дайте 1-2 таблетки ліків від алергії; при транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення; якщо є можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

Не намагайтесь обробляти рану додатково; не припікайте місце вкусу; не накладайте джгут; не висмоктуйте отруту: за винятком, якщо у найближчі години неможливо отримати медичну допомогу; не вживайте алкоголь.

Щоб уберегтися від укусів змій: вдягайтеся відповідно (одяг із цупкої тканини); перевіряйте місце привалу; не торкайтесь неперевірених предметів руками. Змії часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев, тому варто користуватися ціпком. Якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже, як правило, змія просто не побачить нерухомий об’єкт. Краще завмерти і чекати, доки гадюка відповзе або без різких рухів відійти у сторону. Змії не нападають першими, а проявляють агресію у разі небезпеки.

Емілія СЕМ`ЯНІВ,

заступник головного лікаря  ЦРЛ з медобслуговування

населення району.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!