Газета по-надвірнянськи
 

Заради України Європейської

8 червня 2018, 14:52 | Рубрика: Державний візит Версія для друку Версія для друку 13,153 переглядів

Низку відвертих заяв, цікавих для широкого загалу, зробив Президент України Петро Порошенко під час перебування 31 травня в Івано-Франківщині.

Зокрема, виступаючи на Карпатському форумі регіонального розвитку «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації», який відкрили того дня в Яремчі, наголосив, що Україні «потрібна стратегія соціально-економічного поступу гірської місцевості».

За його словами, така доктрина мусить максимально враховувати специфіку регіону, в тому числі й те, що у горах відстань від одного села до іншого в межах однієї й тієї самої OTT може сягати 15-20 км. Але у будь-якому разі горяни, як і решта українців, «мають мати всі гарантії захисту своїх прав – соціальних, освітніх, медичних», – підкреслив глава держави.

Він також спинився на важливості розвитку в горах інфраструктури і сфери медичної допомоги, а також підтримки підприємництва – закликав створити умови, щоби займатися там малим і середнім бізнесом «було вигідно».

У роботі «Карпатського форуму» взяли участь також голова РДА Олександр Кеніз, перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, начальник управління соцзахисту населення РДА Ярослав Гундяк.

Петро Порошенко запропонував учасникам форуму – керівникам Закарпаття і Прикарпаття, Тернопілля, Львівщини й Буковини – долучитися до формування доктрини регіонального розвитку п’яти областей. Правда, такий документ уже попередньо розроблено на рівні віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка. «Але моя позиція – маємо об’єднатись і вийти зі спільним законопроектом як підсумком нашої сьогоднішньої наради», – зазначив Президент.

Заслуговує на увагу й оцінку гаранта Конституції щодо перебігу медичної реформи у державі.  Особливо його тішить, що в підсумку тих перетворень для 14 мільйонів громадян держави, котрі проживають у сільській місцевості, стануть доступними послуги телемедицини.

«Медичний працівник у селі, маючи найпростіше лабораторне обладнання й інтернет, зможе за лічені хвилини отримати діагностичну консультацію у кваліфікованого лікаря, доцента або професора, хоч з обласного центру, хоч із Києва, і завдяки цьому врятувати життя людини, – сказав П. Порошенко. – Досі ж такі послуги були недоступні. Про це і мріяти не могли…». Президент пообіцяв, що зв’язок четвертого покоління у всій державі має запрацювати не в далекому майбутньому, а вже 2018-го. «Ми зобов’яжемо, щоби в кожному селі цей зв’язок працював – на школу, амбулаторію, сільську раду, на громадянина», – заявив глава держави.

Про медичну реформу П. Порошенко говорив під час спілкування із колективом Прикарпатського центру репродукції людини, де взяв участь у відкритті нового лікувального корпусу. При цьому глава держави високо оцінив і професіоналізм медиків установи.

П. Порошенко визнав, що задля нарощення числа населення країни потрібно підвищувати рівень життя людей, створити в державі належний інвестиційний клімат. Прикладом роботи в цьому напрямі Президент назвав розширення виробництва в ПрАТ «Івано-Франківськцемент», де перед тим брав участь разом із віце-прем`єр-міністром Геннадієм Зубком і головою ОДА Олегом Гончаруком  та головою правління товариства Миколою Круцем в урочистій церемонії з нагоди офіційного запуску нової, третьої технологічної лінії виготовлення цементу потужністю 1,5 млн. тонни на рік, завдяки чому на підприємстві створили 400 нових робочих місць. Загалом, за словами високого гостя, протягом останніх 3,5 року в Україні відкрито понад 100 нових заводів і фабрик із тисячами високооплачуваних робочих місць. Здобутком він назвав і те, що в рамках децентралізації місцевим бюджетам передають величезні кошти.

«Це перший рік, коли 51 відсоток загального зведеного бюджету України залишається на місцях. Завдяки цьому самоврядні органи перетворилися з кас із виплати зарплати на справдешні управлінські структури, які інвестують у будівництво шкіл, дитячих садків, лікарень, доріг, медичних центрів, монтаж вуличного освітлення тощо, – словом, роблять те, що потрібно громаді. І люди самі визначають, що їм треба здійснити насамперед, а не їздять до Києва «вибивати» кошти», – констатував П. Порошенко.

Глава держави також побував у гостях в учнів Ямницького ліцею, де на святковій лінійці з нагоди свята останнього дзвоника підписав указ про особливий статус української мови, точніше, про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створення, єдиного культурного простору України і проголосив з 2019-го в Україні десятиліття утвердження української мови, інформує газета «Галичина».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!