Газета по-надвірнянськи
 

Базове лісовпорядкування – шляхи сталого розвитку лісогосподарського підприємства

20 липня 2018, 18:52 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 421 переглядів

У травні ц. р. в Івано-Франківському обласному управлінні лісового і мисливського господарства (ОУЛМГ) відбулась перша лісовпорядна нарада, на якій обговорили питання, пов’язані з проведенням польових лісовпорядних робіт, у т. ч. земельних, екологічних та соціально-економічних проблемних питань лісової галузі у районах нашої області.

Базове лісовпорядкування – стратегія розвитку лісогосподарського підприємства на найближчі 10 років роботи. Його мета – лісовпорядкування є: а) проведення лісів до нормативної бази з подальшим виготовленням проекту організації та розвитку лісового господарства; б) виготовлення разом із іншими проектними організаціями планів-схем розвитку лісового господарства на підприємстві; в) інвентаризація лісів для вирішення важливих задач щодо ведення лісового господарства.

У зв’язку з цим лісовпорядкування проводить відновлення границь територій, які впорядковуються, організацію територій із поділом лісів на квартали та таксаційні виділи шляхом дешифрування аерознімків та натурного обстеження лісових масивів, інвентаризацію лісу, вивчення його росту та особливостей, визначення товарної структури та інше.

Зібрані роботи з інвентаризації лісів та досвіду підприємства з ведення та розвитку лісового господарства є основою для розробки і виділення лісогосподарських секцій, віку рубки, способів рубок, розрахункових лісосік і розмірів лісокористування, лісовідновних, лісозахисних та інших заходів із лісового господарства. Одночасно виготовляють планово-картографічні матеріали, які є основою для подальшого проектування об’ємів робіт, що проводять на підприємстві для забезпечення комплексного розвитку лісового господарства.

Базове лісовпорядкування розпочато 26 червня 2018 р. з підписання договорів про проведення лісовпорядкувальних робіт та проведення спільної лісовпорядної наради базового лісовпорядкування.

У ДП «Надвірнянський лісгосп» залучені до цього 10 спеціалістів із Львівської лісовпорядної експедиції, із них начальник партії та 9 інженерів-таксаторів, які проводитимуть польові роботи у 9-х лісництвах орієнтовно до 20 грудня ц. р. на охопленій площі 44,22 га.

Головний лісничий ДП «Надвірнянський лісгосп» Ігор Осташук на нараді наголосив, що при проведенні лісовпорядкування потрібно відійти від суцільної вирубки і перейти до вибіркових систем рубок, завданням яких є максимальне відтворення природного поновлення у лісових насадженнях, тим самим зменшення штучного лісовідновлення ділянок лісу. Він зазначив, що при проведенні лісовпорядкувальних робіт необхідно інформувати громадськість, довести до їх відома мету проведення даних робіт, розповісти про доцільність вибіркових рубань. На нараді вирішили організаційні питання проведення лісовпорядкування, готовність підприємств до проведення робіт та визначення порядку й особливостей їх проведення.

Головний лісничий Ігор Осташук зауважив, що на проведення базового лісовпорядкування держава не виділила жодної гривні і всі види робіт будуть оплачені за рахунок підприємства, а це досить значні кошти – 51,32 грн. за 1 га, а також наголосив, що проведення лісовпорядкування є надзвичайно важливою роботою, яка вимагає взаємодій на всіх рівнях лісового господарства, лісовпорядної експедиції, місцевих органів самоврядування та громадськості.

Михайло КОСТРИБА,

начальник відділу лісового господарства

ДП «Надвірнянський лісгосп».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!