Газета по-надвірнянськи
 

День Конституції України: урочистості і можливі зміни

6 липня 2018, 14:15 | Рубрика: Державність, Свята, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,384 переглядів

Конституція

Надвірнянщина гідно долучилася до всенародного пошанівку державного свята – Дня Конституції України.

У переддень 22-ї річниці прийняття цього Основного Закону Держави небайдужі надвірнянці і гості міста зібралися у районному будинку культури на урочистості, щоб ще раз осмислити значимість події, яка утвердила Україну суверенною, демократичною, правовою державою.

Після виконання Державного Гімну України і покладання квітів до пам`ятників Тарасові Шевченку, Іванові Франку та до стели Героїв Небесної Сотні перед присутніми з історичною довідкою виступила учитель історії Надвірнянського ліцею Людмила Качала. Досвідчена освітянка назвала прийняття Конституції у 1996 р. знаковою подією у новітній історії України, оскільки у ній визнано становлення суверенної європейської держави.

Промовець акцентувала, що Україна належить до країн із давніми традиціями конституціалізму й аргументувала конкретними фактами, зокрема, охарактеризувавши Конституцію Пилипа Орлика 1710 р. – договору Гетьмана Війська Запорізького та козацтвом. Хоч ця Конституція не набула чинності, бо написана в умовах вигнання, роль її дуже велика. За оцінкою істориків, вона є однією із перших європейських конституцій нового часу.

Згадано в історичній довідці і чотири Конституції часу Радянської України. За останньою із них, прийнятого ще у 1978 році, Україна жила аж до 1996-го. Потреба у створенні нової стала необхідністю, тому що затягування гальмувало реформи і розвиток України після проголошення її незалежності. Прийняття Конституції, проект якого підготувала комісія на чолі з Михайлом Сиротою, далося нелегко, але все ж 28 червня 1996 р. вдалося досягти компромісу і прийняття у Верховній Раді. До неї уже тричі вносили зміни.

Насамкінець Людмила Качала констатувала, що Конституція є фундаментом розвитку української держави, а надбудова над ним залежить від кожного з нас.

Продовжила урочистості концертна яскрава програма з участю відомих народних колективів районного будинку культури: хору під керівництвом Яреми Павлика, котрому Указом Президента України від 27 червня ц. р. присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України» – , а також «Веретено» (кер. Галина Чуревич), «Горянки» (кер. Роман Гаврилів і Богдан Скрипник), «Легіт» (кер. Віктор Чудновський), циркової студії «Веселка» (кер. Галина Гресько), вихованців Надвірнянської дитячої музичної школи (клас викладача Олени Сільчук, концертмейстер Вікторія Возна), тріо «Ягілочка» (кер. Наталія Байдак), солістів Анастасії Рудик, Валентини Іваніцької, Петра Гундяка, Володимира Остап`юка.

Аматори сцени настільки талановито і довершено виконали святкові номери, що відчувалось: вони, як і ведуча Галина Чуревич та сценарист, провідний методист РБК Дарія Гринішак, добре усвідомлюють роль Основного Закону України у житті суспільства.

***

Під час святкування Дня Конституції України у Києві біля пам`ятника Пилипу Орлику Глава Держави Петро Порошенко анонсував внесення змін до Основного документу держави, що відображають європейський курс України і її членство в НАТО.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!