Газета по-надвірнянськи
 

Діапазон ухвалених рішень: від поводження з ТПВ – до низки звернень і заяви про складання депутатських повноважень

6 липня 2018, 13:55 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 1,384 переглядів

Як інформував часопис «Народна Воля» (№ 62-64 від 22 червня н. р.) у четвер, 21 червня, відбулася ХХ сесія районної ради.

Після вступного слова голови районної ради Івана Гурмака про поточний момент, а також представлення новопризначених керівників структурних підрозділів РДА та нагородження державних службовців з нагоди професійного свята – Дня державної служби та 100-річчя запровадження держслужби в Україні депутати приступили до обговорення порядку денного.

Перед тим прозвучали депутатські запити і звернення.

Михайло Мельник з колегами по фракції ВО «Батьківщина» Ігорем Писклинцем, Миколою Гусаком, Ігорем Білоганом, Андрієм Карманським та Миколою Дячуком оголосив спільний запит щодо необхідності ремонту моста через річку Слобушниця у Ланчині. Гострі актуальні проблеми Пасічної порушив у кількох запитах Микола Сенатович, котрий, зокрема, чекає на відповідь, за якими критеріями визначали ремонт доріг в області торік, а також втретє звертається з приводу необхідності облаштування зупинок біля сільських лікарських амбулаторій і клубу та включення їх у паспортний маршрут Надвірна-Пасічна. Водночас районний обранець звертає увагу на вперте ігнорування водіями графіків маршруту і на стан транспортних засобів, якими перевозять пасажирів із Надвірної у Пасічну і зворотньо. Ще один запит Миколи Сенатовича порушує також стару і добре відому виконавчій владі району проблему, пов`язану з нагальною потребою співфінансування будівництва  сільського клубу, поточного ремонту ЗОШ І-ІІІ ст., а також вирішення питань із газопостачанням осель пасічнянців. На сесії Микола Сенатович виступив із депутатським зверненням щодо ремонту автошляху Надвірна-Бистриця, що має стратегічне значення, зокрема, проходячи через Пасічну, звідки вантажівки цілодобово перевозять продукцію двох кар`єрів, а також лісоматеріали, деревину тощо. Проте вкрай занедбаний стан дороги не цікавить нікого, крім власне самих жителів великого нафтопромислового села, які 2 липня розпочали акцію з вимогою взятися за її ремонт, повідомив депутат.

Степан Ломпас у запиті порушив питання ремонту моста через річку Бистриця на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення Битків-Білозорина. Другий його запит стосується проблемних господарських питань Биткова, які через обмаль коштів у селищній скарбниці можливо вирішити за кошти з районного бюджету. У переліку – здійснення грошової оцінки земель у селищі; ремонт міні-стадіону зі штучним покриттям; влаштування освітлення на вул. Промисловій; ремонт стадіону біля ЗОШ І-ІІІ ст. № 1; встановлення огорожі навколо ЗОШ І ст.; придбання музичної підсилювальної апаратури для будинку культури та лагодження комунальної дороги на вул. Михайлюка.

Запити Тетяни Пришляк стосувалися встановлення пішохідних знаків у с. Цуцилів; придбання шкільного автобуса для Бистрицької ЗОШ І-ІІІ ст. та ремонту пошкодженої ділянки дороги у Бистриці.

Сергій Штогрин оприлюднив усне звернення про вивчення питання відновлення тротуарів, знищених під час ремонту дороги, у мікрорайоні Надвірнянського лісокомбінату та с. Стримба.

Андрій Гунда своїм запитом привернув увагу до критичного стану об`їзної дороги Надвірна-Бистриця на ділянці її проходження через Пнів, зауваживши, що жителі сільських вулиць Січових  Стрільців та Горішнянка готові також приєднатися до акції пасічнянців 2 липня з блокування автошляху.

Звернення Володимира Кухарчука стосується ситуації з відсутністю заробітної плати для працівників апарату Середньомайданської сільської ради.

Із питання про звіт голови районної державної адміністрації про виконання районного бюджету за перший квартал 2018 року доповідала начальник управління фінансів райдержадміністрації Леся Свідрак.

За перший квартал 2018 року надходження до загального та спеціального фонду районного бюджету склали 339810,4 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів – 310297,1 тис. грн., у т. ч. базова дотація – 6197,4 тис. грн., дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих із державного бюджету місцевим бюджетам видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 5807,4 тис. грн., освітня субвенція – 47228,1 тис. грн., медична субвенція – 21128,2 тис. грн., субвенції з державного та місцевих бюджетів 229936 тис. грн.

Надходження доходів загального фонду районного бюджету (без врахування трансфертів) склали 28062,5 тис. грн., або 102,4 відсотка (+645,5 тис. грн.) до уточненого плану на відповідний період.

З початку 2018 року в районний бюджет надходить плата від рентних платежів за користування надрами для видобування нафти та природного газу. За станом на 1 квітня 2018 року в районний бюджет надійшло 1683,2 тис, грн. рентних платежів.

Видатки загального та спеціального фондів районного бюджету проведено в сумі 332893,1 тис. грн., що складає 85,1 відсотка до призначень першого кварталу на 2018 рік, у т. ч. по загальному фонду – 330278 тис. грн, (85 відсотків), спеціальному – 2615,3 тис. грн. (102,2 відсотка).

Із загального обсягу видатки соціального спрямування складають 99,6 відсотка, з них на освіту – 27,6 відсотка (90773,5 тис. грн,), охорону здоров’я – 8,6 відсотка (28174,7 тис. грн.), соціальний захист та соціальне забезпечення – 62,3 відсотка (204988 тис. грн.), культуру і мистецтво – 1,4 відсотка (4499,4 тис, грн.), фізичну культуру і спорт – 0,1 відсотка (397,2 тис. грн.).

Основну питому вагу займають видатки на виплату заробітної плати, оплату за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії та інші захищені статті бюджету – 99,6 відсотка або 328878,3 тис. грн.

У звітному періоді кошти з резервного фонду районного бюджету не виділяли.

Згідно з проектом рішення депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за перший квартал 2018 р.

Доповідаючи про стан поводження з твердими побутовими відходами у районі, начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства Тарас Угринчук зупинився на обласній концепції поводження з ТПВ, у рамках якої по районах Прикарпаття, у т. ч. і в нашому, функціонуватимуть сміттєсортувальні лінії, а захоронюватимуть ТПВ на полігоні у с. Рибне Тисменицького району.

Роздільне збирання окремих видів (складових) ТПВ забезпечує отримання відносно чистих вторинних ресурсів від населення і зменшення кількості відходів, які вивозять на захоронення. Така система потребує від населення свідомого підходу до видалення ТПВ, збільшення кількості контейнерів та спеціальної техніки.

Згідно з рішенням сесії районної ради від 14 липня 2016 р. «Про поводження з твердими побутовими відходами на території району» органи місцевого самоврядування розробили та затвердили Правила благоустрою населених пунктів. Дані Правила передбачають відповідальність за порушення норм поводження з ТПВ та вирішать питання організації місця збору та способи транспортування ТПВ у населених пунктах. На сьогодні у населених пунктах затверджені правила благоустрою та схеми санітарного очищення територій.

Збиранням і перевезенням твердих побутових відходів у районі займаються чотири комунальні підприємства: КП «Надвірнакомунсервіс»; КП «Сільекобуд»; комунальне підприємство «Комунгосп» Делятинської селищної ради ОТГ; комунальне підприємство «Карпати» Ланчинської селищної ради ОТГ, з якими органи місцевого самоврядування уклали угоди.

Під будівництво полігону ТПВ із сміттєсортувальною лінією розглянуто три варіанти вибору земельних ділянок: в урочищі «Чобіток» м. Надвірна (виготовлено проектно-кошторисну документацію); у мікрорайоні на вул. Майданська, м. Надвірна (біля заводу ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття»); на території Делятинської ОТГ ( за межа­ми населеного пункту смт. Делятин).

Найоптимальнішим варіантом визначено проект в урочищі «Чобіток» м. Надвірна.

Тарас Угринчук виокремив першочергові кроки, що уможливлять розв`язання проблемної ситуації у сфері поводження з відходами на теренах Надвірнянщини. Серед них: винайти кошти та здійснити будівництво полігону ТПВ в урочищі «Чобіток»; винайти кошти на придбання спецтехніки для роботи на сортувальній лінії та полігоні ТПВ (бульдозерна та навантажувальна техніка), обладнання для пересування й пакування відсортованої сировини; впровадити з участю органів виконавчої влади роздільне збирання цінних компонентів ТПВ за місцем їх утворення, тобто безпосередньо населенням; поетапно запровадити систему роздільного збору твердих побутових відходів і розробити або внести коригування в існуючі схеми санітарної очистки територій, з урахуванням поступового впровадження роздільного збору твердих побутових відходів; оптимізувати (зменшити) кількість сміттєзвалищ ТПВ у населених пунктах району та вивести з експлуатації існуючі несанкціоновані сміттєзвалища, з наступним проведенням рекультивації земельних ділянок; врегулювати питання покриття діючими тарифами необхідних витрат на захоронення ТПВ з урахуванням витрат на сплату екологічного податку і плати за землю; організувати, а також забезпечити подальшу переробку ТПВ на відповідних підприємствах, перелік яких представили депутати.

Очільник структурного підрозділу РДА дав кваліфіковані відповіді на зацікавлені питання депутатів Михайла Мельника, Андрія Гунди, Тетяни Пришляк, Андрія Карманського, Андрія Гуцька.

Щодо облаштування ділянки під майбутню сортувальну лінію, то голова районної ради Іван Гурмак наголосив:

– Не можна зациклюватися на одному варіанті. Я також погоджуюся із тим, що альтернатива мусить розроблятися. Навіть на перспективу, приміром, для новоствореної ОТГ із адмінцентром у Надвірній чи іншому населеному пункті.

Відповідно до проекту районна рада вирішила:

Із метою забезпечення альтернативної можливості щодо сортування і переробки ТПВ у районі Надвірнянській міській раді спільно з Надвірнянською райдержадміністрацією продовжити роботу із вибору земельної ділянки під облаштування сміттєсортувальної лінії.

Рекомендувати Надвірнянській міській раді продовжити роботу з проведення тендерних процедур на будівництво сміттєсортувальної лінії в урочищі «Чобіток» м. Надвірна.

Органам місцевого самоврядування:

покращити організаційну та роз’яснювальну роботу серед населення щодо роздільного збору твердих побутових відходів; забезпечити реалізацію положень та вимог щодо поводження з ТПВ, зазначених у Правилах благоустрою населених пунктів; поетапно запровадити систему роздільного збору твердих побутових відходів та розробити або внести коригування в існуючі схеми санітарної очистки територій, з урахуванням поступового впровадження з роздільного збору ТПВ та впровадити за участі органів виконавчої влади роздільне збирання цінних компонентів ТПВ за місцем їх утворення, тобто безпосередньо жителями; оптимізувати (зменшити) кількість сміттєзвалищ ТПВ у населених пунктах району та вивести з експлуатації існуючі несанкціоновані сміттєзвалища з наступним проведенням рекультивації земельних ділянок; врегулювати питання покриття діючими тарифами необхідних витрат на захоронення ТПВ з урахуванням витрат на сплату екологічного податку та плати за землю.

За координацією головного лікаря центральної районної лікарні Надвірнянського району Сергія Ємельянчука депутати обговорили питання створення комунального некомерційного підприємства «Надвірнянський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Депутати ухвалили рішення, відповідно до якого районна рада вирішила: створити на базі відокремленого майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міста Надвірнянського району, передано в оперативне управління ЦРЛ Надвірнянського району, яке знаходиться на балансі ЦРЛ, комунальне підприємство «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради; затвердити Статут КП  «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради; призначити Емілію Сем`янів на посаду в. о. директора КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради; головному лікарю ЦРЛ Надвірнянського району Сергію Ємельянчуку привести установчі документи ЦРЛ у відповідність до вимог чинного законодавства.

Структурними підрозділами Підприємства є: адміністративно-управлінський підрозділ; допоміжний підрозділ, у т. ч. господарський. Лікувально-профілактичні підрозділи: амбулаторно-поліклінічні відділення №1 (терапевтичне) та відділення №2 (педіатричне); амбулаторії загальної практики-сімейної медицини сіл – Бистриця, Білі Ослави, Зелена, Пасічна, Парище, Тисменичани; міська амбулаторія смт. Битків; ФАПи сіл – Максимець, Черник, Бухтівець, Пнів, Мозолівка, Білозорина, Гвізд, Молодків, Назавизів, Лоєва, Стримба, Верхній Майдан, Лісна Велесниця, Лісна Тарновиця, Цуцилів, Камінне.

Обговорено хід підготовки бюджетних установ району (заклади освіти, культури й охорони здоров`я) до опалювального сезону 2018-2019 років.

Послуги з теплопостачання закладам бюджетної сфери надають: єдине КП «Теплокомуненерго» Надвірнянської районної ради та 7 приватних підприємств: ТзОВи «Струмок», «Іфкомсервіс-Надвірна», «Екоенерготепло», «Карпатитеплопостач», «Еко-сервіс-2012», «Енергія Карпат» та ПП «Енергія ВВ».

Першочерговим проблемним питанням на сьогодні – теплопостачання Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та № 2, райцентру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді, дитячої музичної школи, які розташовані у центральній частині міста Надвірна, надавачем послуг із теплопостачання є ТзОВ «Струмок».

Райдержадміністрація спільно з районною та міською радами розглянули питання щодо будівництва газової котельні для автономного теплопостачання згаданих закладів освіти, які розташовані у центральній частині нашого міста.

Неодноразово проводили засідання комісії, на якому обговорювали згадане питання, вибрали земельну ділянку, на якій спорудять вказаний об’єкт. Відділ освіти РДА уклав угоду з проектною організацією ТОВ «ТЕГА» щодо виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво газової котельні потужністю 0,93 МВт для ЗОШ №1, ЗОШ №2 та РЦДТ НПВМ на вул. Міцкевича, 2 у Надвірній, яку вже виготовили, кошторисна вартість складає 3,250 млн. грн. Проект проходить експертизу.

У проекті рішення з цього питання доручено: керівникам підприємств житлово-комунального господарства та бюджетної сфери району забезпечити готовність до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років на рівні 100 відсотків; підприємствам комунальної теплоенергетики та керівникам бюджетних установ району продовжити роботу з впровадження заходів з енергозбереження й економного споживання енергоносіїв; проводити роботу із забезпеченням повної ліквідації наявної заборгованості всіма категоріями споживачів за надані комунальні послуги; райдержадміністрації спільно з Надвірнянською міською радою винайти кошти на будівництво газової котельні потужністю 0,93 МВт для ЗОШ №1, ЗОШ №2 та РЦДТ НПВМ на вул. Міцкевича, 2 у м. Надвірна; Надвірнянському міському голові Зіновію Андрійовичу забезпечити приведення у належний стан міських теплових мереж.

За участі начальника відділу освіти РДА Степана Северилова депутати затвердили порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад директора та фахівців комунальної установи «Надвірнянський районний інклюзивно-ресурсний центр Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області».

Окремим рішенням сесії внесено зміни до рішення районної ради від 20 грудня 2017 р. № 460-17/2017 «Про районний бюджет на 2018 рік».

Затверджено зміни до Статуту центральної районної лікарні Надвірнянського району, згідно з яким керівництво ЦРЛ здійснює головний лікар, якому підпорядковуються всі заклади охорони здоров`я, що входять у структуру центральної райлікарні. Це – дитяча лікарня з поліклінічним відділенням; пологовий будинок із жіночою консультацією та Ланчинська міська лікарня (стаціонар).

Ухвалення рішення про Програму вдосконалення казначейського обслуговування місцевих бюджетів за доходами та видатками на 2018-2019 роки уможливлять облаштування  за 40 тис. грн. двох робочих місць, що зумовлено необхідністю подачі звітності лише в електронному вигляді. Згідно з проектом рішення встановлено, що бюджетні призначення для реалізації заходів такої Програми передбачаються при формуванні районного бюджету, виходячи із можливостей його дохідної частини, місцевих бюджетів та інших джерел.

За координацією першого заступника голови райдержадміністрації Богдана Зеленчука ухвалено рішення про внесення змін до рішення районної ради від 20 грудня 2017 р. «Про передбачення у 2018 році коштів районного бюджету на співфінансування інвестиційних проектів».

Відповідно до нього перелік проектів регіонального розвитку, що можуть цьогоріч реалізувати за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, доповнено проектом «Поточний та середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-09 Мукачеве-Львів на ділянці км 218-400-км-317-698».

Окремим рішенням депутати: надали згоду на продовження дії договору оренди; внесли зміни до Статуту КП «Теплокомуненерго» районної ради; достроково припинили повноваження депутата районної ради Володимира Кухарчука у зв`язку з його особистою заявою про складання ним депутатських повноважень, що, за словами голови комісії районної ради мандатної, з питань депутатської діяльності, зв`язків із громадськістю, захисту прав людини, законності і правопорядку та децентралізації Ігоря Білогана, є першою такою заявою за 27 років діяльності районної ради усіх демократичних скликань.

Внесено зміни до рішення районної ради від 1 лютого 2018 р. «Про передачу в комунальну власність Делятинської селищної ради об`єднаної територіальної громади майна відповідних бюджетних установ та вихід зі складу засновників». Йдеться про будівлі Делятинської міської лікарні: лікувального й адміністративного корпусів пральні – рентгенкабінету і гаражу на вул. Луги, 5 у цьому селищі.

Внесення змін до рішення районної ради від 6 березня 2018 р. «Про програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2018 рік» стосуються підведення теплотраси в недобудований корпус Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст.

Депутати ухвалили цілу низку звернень, які зачитали: начальник відділу культури РДА Олександр Зварчук – про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні; перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук – про потребу покласти відповідальність за фінансові витрати з організації облаштування комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних не на місцеві бюджети, а на операторів ГРМ (газорозподільчих мереж), внісши відповідні зміни у Постанову від 30 вересня 2015 р. № 2494 «про затвердження Кодексу газорозподільчих систем»; голова районної ради Іван Гурмак – щодо внесення змін до Податкового кодексу України; заступник голови районної ради Ігор Писклинець – щодо захисту інституту сім`ї в Україні; начальник організаційного відділу районної ради Андрій Крицький – щодо ухвалення антиолігархічного пакету докорінних перетворень, а також – до обласної ради стосовно готовності прийняти у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст району цілісного майнового комплексу Надвірнянської школи-інтернату І-ІІІ ст.

Наступну сесію передбачають провести у серпні. Заплановано обговорити питання виконання районного бюджету за перше півріччя 2018 року; про інформацію райдержадміністрації про хід виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку за перше півріччя 2018 року; про хід виконання рішень районної ради VII скликання; про стан доріг у районі та про роботу філії «Надвірнянський райавтодор», про стан готовності бюджетних установ району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років; про інформацію Надвірнянської місцевої прокуратури про стан законності на території району за перше півріччя 2018 року; інформацію райвідділу поліції стосовно стану законності та їхньої діяльності на території району за 2017 рік, поінформував депутатів та інших учасників пленарного засідання ХХ сесії голова районної ради Іван Гурмак.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!