Газета по-надвірнянськи
 

До старого полігону – з новим підходом

6 липня 2018, 13:26 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 383 переглядів

Сьогодні на полігоні ТПВ в урочищі «Кар`єр» Пнівської сільської ради захоронюють сміття, як відомо, лише з Надвірної.

Але пошуки шляхів подальшого, ефективнішого, використання полігону не припиняються. У рамках програми «Розвиток громад» за участі волонтерів Корпусу Миру США міська рада розглядає проект, базовий принцип якого полягає в наступному: з існуючого полігону збирається метан, з нього виробляють електроенергію, а за отримані доходи проводять утилізацію решти сміття.

Про це йдеться у матеріалах ХХ сесії районної ради, на якій депутати з-поміж основних питань обговорили і стан поводження з твердими побутовими відходами у Надвірнянщині. Опісля на заводі сміття перероблятимуть у біомасу, що може бути використана як паливо на заводах.

Зараз планують створити робочу групу Надвірнянської міської ради і дослідити старий полігон на наявність метану. Наступним кроком стане розробка концепції управління відходами у місті, поінформував начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства РДА Тарас Угринчук.

Щоб взимку недужі не мерзли

Відповідно до укладеної угоди з ДП «Делятинський лісгосп» у заклади охорони здоров`я Надвірнянщини вже завезено понад 50 кубометрів дров, зазначається у матеріалах ХХ сесії районної ради з питання про хід підготовки бюджетних установ району до опалювального сезону 2018-2019 років.

Для економічного використання енергоресурсів та впровадження енергозберігаючих заходів у міжопалювальний період планують замінити системи опалення центрального корпусу ЦРЛ, вікна у терапевтичному і неврологічному відділеннях, а також облаштувати водопостачання в інфекційному відділенні райлікарні.

У центрі уваги – і ремонтні роботи тепломережі Пнівського сільського БК, в якому розміщено ФАП.

Визначено проблемні питання

І хоча, як стверджується у матеріалах ХХ сесії районної ради, минулий опалювальний період для 35 клубів, 41 бібліотеки, 5 музеїв та 5 шкіл естетичного виховання у Надвірнянщині  пройшов без аварійних ситуацій, зупинок котелень та паливних, все ж виокремлено низку проблемних питань.

Для реалізації завдань з підготовки до наступного опалювального сезону необхідно замінити: газові та твердопаливні котли в адмінбудинках Цуцилова і Тисменичан, встановивши там лічильники теплової енергії; системи опалення у міській юнацькій та районній бібліотеках для дітей; вікна на енергозберігаючі в Бистрицькому і Ліснотарновицькому сільських будинках культури; придбати тверде паливо для опалення установ культури; облаштувати автономне опалення у Зеленському СБК.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!