Газета по-надвірнянськи
 

Допоможе блокування доріг чи публічний системний підхід до їх ремонту?

13 липня 2018, 13:37 | Рубрика: Акцент, Ситуація Версія для друку Версія для друку 2,271 переглядів

Уже другий тиждень триває блокування дороги на дільниці Поле с. Пасічна. Пасічнянський сільський голова Василь Михайлюк повідомив, що сільська влада спільно з районною владою та підприємствами, структурні підрозділи яких працюють на території цього села і користуються згаданою дорогою, у непростих умовах напрацьовують варіанти щодо її ремонту.

Нагадаємо, що на ХХ сесії районної ради від 21 червня ц. р. прийнято звернення районної ради до Кабінету міністрів та Івано-Франківської облдержадміністрації щодо збільшення обсягу фінансування на ремонт та утримання автомобільних доріг та мостів Надвірнянського району. У цьому зверненні, зокрема, наголошено на аварійному стані більше двох десятків доріг та чотирьох мостів (див. «Народну Волю» № 65-68 від 6 липня ц. р.). Тобто надто критична ситуація з дорогами і мостами негативно впливає на життєву і господарську діяльність не лише на напрямку Надвірна-Бистриця.

На засіданні постійної депутатської комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства Івано-Франківської обласної ради 10 липня ц. р. обговорили, як ремонтували дороги у районах області у першому півріччі 2018 р.

Звіт з використання коштів державної субвенції на ремонт доріг Прикарпаття надала департаменту будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури ОДА Служба автомобільних доріг (САД) області. На будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Івано-Франківщини станом на 1 липня САД отримала 117 млн. грн. Із них на поточний середній ремонт дороги Яблунів-Делятин витратили 29,9 млн грн. Додатково на цю дорогу за розпорядженням голови ОДА виділили ще 20 млн грн. Також Олег Гончарук пообіцяв делятинським протестувальникам знайти додаткових 40 млн. грн. на ремонт дороги Яблунів-Делятин до кінця року.

Решту – майже 80 млн. грн. – розподілили між районами області на поточний дрібний ямковий ремонт (більш як 55 млн. грн.) та експлуатаційне утримання доріг, поінформував начальник департаменту Володимир Рачкевич.

Найбільше – 11 млн. грн. – перепало Верховинському району. На латання доріг Надвірнянщини, відповідно до звіту САД, пішло 10,5 млн. грн. Косівський район отримав 5,1 млн. грн., Коломийський – 4,5 млн. грн. Ями на дорогах Калуського району поремонтували на 4,3 млн. грн. У Долинському районі на ямковий ремонт виділили трохи більше, як 800 тис. грн. Найменше отримали дороги Снятинщини – 437 тис. грн.

Розподіл коштів викликав запитання у депутатів обласної ради. Вони поцікавилися, за яким принципом і на які дороги спрямували гроші. Володимир Рачкевич пояснив, що департамент ОДА лише перерахував САД кошти держсубвенції. «Вони використовували на тих напрямках, де вважали за потрібне», – поінформував він. Депутати вирішили вивчити документ і зробити висновки при розподілі коштів у другому півріччі цього року – адже з 1 липня дороги місцевого значення передані на баланс та утримання органів місцевої влади.

Ніяк не бажаючи цим офіційним повідомленням з обласної ради відвернути чи «приспати» увагу від болючої проблеми і повністю розуміючи вболівання жителів сіл Пасічнянсько-Бистрицького напрямку за стан дороги, водночас мусимо вдатися до тверезої логіки, котра засвідчує, що пікетування і блокування доріг – це лише сигнал привернення уваги до тієї чи іншої ділянки дороги, а не шлях системного вирішення проблеми. Іншими словами, хіба усім нам вдаватися до масового блокування доріг?! І до чого прийдемо після цього і що отримаємо?! Чому кошти на ремонт доріг мають отримувати лише там, де їх блокують? Чим гірші чи «другорядніші» жителі інших сіл району? Такими незручними і категоричними запитаннями повниться наша редакційна пошта.

 Тому зараз важливий пошук системного підходу вирішення згаданої наболілої і занедбаної протягом останніх десятиліть проблеми. І цей пошук мав би задовільнити, чи заспокоїти, чи змусив би увійти з розумінням у реальний стан речей і викликати довіру у жителів. Вочевидь, одним із варіантів може бути позиція воєдино, лиш не розрізнено, не як у байці про Лебедя, Рака і Щуку, «бити в одну точку» сільській і районній владі, депутатам обласної ради від Надвірнянщини і народному депутату України, господарським структурам, а також громадськості. Чи так є насправді? У всякому випадку ніхто ніде публічно не оприлюднив такої позиції. А варто б.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!