Газета по-надвірнянськи
 

Гроші йдуть за молодняком

27 липня 2018, 14:17 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 431 переглядів

Органи місцевого самоврядування Надвірнянщини продовжують приймати документи на дотацію, адресовану особистим господарствам за утримання молодняка ВРХ (телят) від 4-х до 13-ти місяців, інформує головний спеціаліст відділу промисловості, торгівлі та агропромислового розвитку управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Наталія Остап`юк.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 107 від 7 лютого ц. р. дотацію надають фізособам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка ВРХ до 13-місячного віку. Звітність щодо виконання урядової постанови розпочнеться із 1 вересня.

Ще одна постанова № 285 від 28 березня стосується внесення змін до порядку використання коштів, передбачених у Держбюджеті для підтримки галузі тваринництва. Зокрема, дотацію надають за молодняк, народжений торік, у 2017-му, за кожні чотири місяці утримання. Тобто, утримувалася тваринка у господарстві 4 місяці – її власнику належить 300 грн., минуло 8 місяців – 700 грн., 12 місяців – 1500 грн. Всього за період утримання – 2500 грн., коментує Наталія Остап`юк.

Представник районної виконавчої влади зазначила, що процес цей у Надвірнянщині відбувається і триває безперебійно. У районі ідентифікували від 1500 до 1600 голів зареєстрованого молодняка, за що держава повинна виплатити людям реальні гроші.

Це – хоч і не велика, але суттєва матеріальна допомога, вважає Наталія Остап`юк, висловлюючи сподівання, що такий крок назустріч селянам стимулюватиме їх утримувати, а не знищувати, поголів`я ВРХ.

– Держава зацікавлена в тому, щоб поголів`я худоби нарощувалося, бо для цього в нас достатньо землі, кормових угідь, – твердить головний спеціаліст РДА, констатуючи той факт, що порівняно з минулим роком у всіх селах району за станом на 1 січня 2018-го поголів`я власне корівок зменшилося на понад дві тисячі (!). Наталія Остап`юк продовжує: – Якщо раніше краяни тримали корову, а поруч з нею ще йшла теличка чи бичок на стайні утримувався, то тепер лише окремі господарства мають можливість розводити таку господарку. Бо корми нині дорогі, сіно, пальне, кормодобувна техніка – вартість їх також щорічно зростає. Тож господарів можна зрозуміти: чимало б з них удержували, але не мають такої можливості. А така дотація – якраз на часі. Звісно, добре було б, якби держава і надалі продовжувала такі виплати (не лише до 13-місячного утримання молодої свійської худібки). Бо в усьому світі держава дотує сільське господарство. Згадаймо, і в нас раніше були деякі напрацювання – дотація за зданий молодняк. Людина старалася вигодувати-утримати бичка до 4 центнер, щоб одержати фінансову допомогу. Тепер цього немає. Єдиною натепер є поки що дотація за утримання молодняка. Щоправда, дотацію за нарощування поголів`я корів також надають, але для сільськогосподарських підприємств. У Надвірнянщині таких господарств, де нарощували б дійне стадо, немає.

Наталія Остап`юк нагадує:

– За станом на 1 вересня та 1 грудня н. р. кожен керівник самоврядного органу та ОТГ повинен подати відповідний звіт у департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації. А селянам – не прогавити час і звертатися до своєї місцевої влади.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!