Газета по-надвірнянськи
 

Кам`янець-Подільська фортеця вразила школярів

6 липня 2018, 13:04 | Рубрика: Суспільство Версія для друку Версія для друку 419 переглядів

З історією Пнівського замку детально ознайомлені чи не всі школярі Надвірнянщини. Учнів Стримбівської школи зацікавили й інші українські історичні твердині. Тому група старшокласників разом із батьками ще під час зимових канікул побувала у старовинному Кам`янець-Подільському замку і рекомендує іншим своїм ровесникам по можливості влітку відвідати цю знамениту фортецю на скелястому півострові між двома берегами ріки Смотрич, яка є частиною історико-архітектурного заповідника «Кам`янець» Хмельницької області.

Незабутній подих історії екскурсанти уже відчули, прямуючи замковим мостом, який веде до фортеці. Цей міст є національною пам`яткою архітектури. Ще більше вразив  замковий комплекс із 11 унікальних веж. Особливо сподобався краєвид, коли піднялись на Денну вежу. Цікавими видались і підземелля, де знаходяться різні експозиції, зокрема, у Комендантській і Папській баштах. За переказами, у в`язниці тут відбував покарання Устим Кармелюк і спроба втечі стала для нього вдалою. А ще у цьому замку знімали фрагменти фільмів «Тарас Бульба», «Той, хто пройшов крізь вогонь» та ін.

Деякі історичні джерела стверджують, що фортеця заснована у Х-ХІІІ столітті. Спочатку вона являла собою дерев`яну оборонну споруду, а у ХV столітті стала важливим кам`яним об`єктом Речі Посполитої.

Нині ця легендарна фортеця – одна з найкрасивіших пам`яток України і входить до Семи чудес нашої країни. І старий, і новий Замок – улюблене місце багатьох туристів. До речі, замок мав дві брами, одна з яких містила повчальний щодо обороноздатності вирізаний напис: «Щаслива держава, яка в часи миру готується до війни».

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!