Газета по-надвірнянськи
 

«Косилівська ватра» зігріла серця

27 липня 2018, 13:12 | Рубрика: Фестивальне Версія для друку Версія для друку 80 переглядів

Серед святкових заходів першого дня відкриття ХХV Міжнародного Гуцульського фестивалю в Яремчі відбулося у Дорі свято духовної музики та пісні «Косилівська ватра» на дільниці Товстий Діл.

Надзвичайно піднесену, емоційно-зворушливу ауру створили для глядачів учасники мистецької програми, у т. ч. народні колективи із Надвірнянщини «Перевесло» (с. Фитьків), «Феліціо» (районний будинок культури, кер. Наталія Байдак), аматори сцени із с. Чорні Ослави та с. Перерісль.

Як розповіла керівник фольклорно-етнографічного колективу «Перевесло» Ольга Багрійчук, фитьківчани виконали свої автентичні гаївки (солістка Марійка Онуфрей) і насолодилися фестивальною імпрезою інших виконавців. Зокрема, вразили яремчанські хори, драматичні аматори і танцюристи із Харківщини та багато інших.

Молодіжний колектив «Світло Вервиці» під орудою отця-протопресвітера Тисменичанського Василя Панівника гідно представив село Перерісль.

Низкою автентичних пісень порадувала глядачів молодь с. Чорні Ослави, яка прибула на «Косилівську ватру» разом із завідувачем клубу Лесею Козьмин та духовним наставником отцем-парохом с. Дори Іваном Лейбюком. Цей молодіжний гурт нещодавно звеселив односельчан разом із славнозвісним народним фольклорним колективом «Біла криниця» (кер. Галина Щербюк і Ганна Крайлюк) під час відзначення Дня села Чорні Ослави.

І молодші, і старші учасники фестивалю не тільки зігріли серця біля «Косилівської ватри», а й мали нагоду того дня відвідати інші святкові заходи, які зібрали немалу глядацьку аудиторію, незважаючи на не дуже сприятливі погодні умови. Дощ не став завадою для святкової гуцульської забави з участю троїстих музик та мистецьких колективів.

Нагадуємо, що завтра, у суботу, 28 липня, та в неділю, 29 липня, в Яремчі відбудуться урочисте відкриття конкурсних програм та закриття ХХV Міжнародного Гуцульського фестивалю, на якому передбачена фіксація рекорду України з проведення фестивальних святкувань у селах Яремчанської міської ради та рекорду «Найдовший за тривалістю Міжнародний Гуцульський фестиваль».

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!