Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянці вітали «Гуцулів» у Румунії

27 липня 2018, 13:10 | Рубрика: Фестивальне Версія для друку Версія для друку 339 переглядів

Міжнародний фестиваль етнографії та фольклору «Гуцули» тривав 21-22 липня ц. р. у селі Кривий Репедя (рум. Repedea) – комуна у повіті Марамуреш у Румунії.

На свято прибули представники Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» із смт. Верховина, с. Путили, міст Львова, Івано-Франківська, Коломиї, Надвірної, Косова та Яремче. Делегації гостинно зустрічав голова Союзу гуцулів Румунії Василь Попович і примар комуни селища Кривий Іван Попович.

Андруняк

Розпочали з Літургії українською мовою у церкві Святого Пантелеймона. Більшість парафіян одягнуті в українські національні строї. На проповіді священик Петро привітав усіх зі святом, особливо учасників фестивалю з «любимої нами України».

Опісля колона на чолі з прапороносцями з України, Румунії, Євросоюзу, Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» вирушила на стадіон. Голови Союзу гуцулів Румунії Василь Попович та Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк привітали учасників фестивалю і вручили подячні грамоти. Делегація Надвірнянщини подарувала українцям Румунії підручники і книжки, видані в Україні. До пізнього вечора лунали українські пісні у румунському селі.

Румунські українці (рум. ucrainieni) – четверта за чисельністю етнічна спільнота Румунії після румунів, угорців та циган (ромів). Згідно з даними перепису 2011 року спільнота налічує 51 007 осіб або 0,27 % жителів Румунії. За переписом 1948 року українців за мовою налічувалось 37,6 тисяч осіб, 1966 р. – 54,7 тис. за самоідентифікацією. Чисельність осіб, котрі спілкуються українською мовою, перевищує офіційну чисельність українців, що свідчить про політичну ідентифікацію як румун, проте, етнічну – як українців.

Українська діаспора переважно проживає у північній частині Румунії, на кордоні з Україною у Марамарощині і Буковині, а також у Подунав`ї (Північна Добруджа і Південна румунська Молдова). Більше половини всіх румунських українців проживає у повіті Марамуреш на Марамарощині (34027 чоловік), де вони складають до 6,67 % усіх жителів. Велика кількість українців проживає також у Сучаві (8506 осіб) і Тіміші (7261 особа).

Українці складають більшість у селах Бистрий, Великий Бичків, Руська Поляна, Ремети, Кривий, Вишня Рівня, Рускова, Вишевська Долина, Балківці, Ульма, Ізвори, Щука, Копечеле

Ігор АНДРУНЯК,

заступник голови Надвірнянського відділення Всеукраїнського товариства «Гуцульщина».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!