Газета по-надвірнянськи
 

Не допустити зменшення надходжень у місцеві бюджети від плати за землю

6 липня 2018, 12:57 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 690 переглядів

Депутати Івано-Франківської обласної ради вимагають від вищого керівництва держави виключити з Податкового кодексу норму, яка призвела до втрат місцевих бюджетів від плати за землю. Відповідне звернення ініціювала фракція «ВОЛЯ» партії «РУХ НОВИХ СИЛ».

Річ у тім, що внаслідок змін у Податковому кодексі, починаючи з 2018 року, такі монополісти як «Укрнафта» та «Укрзалізниця» сплачують у сільські, селищні та міські бюджети не 100% плати за землю, як це було раніше, а лише 25%. Як наслідок, величезна кількість громад не отримала заплановані надходження на цей рік. Не можуть компенсувати такі втрати навіть надходження від ренти за користування надрами для видобутку нафти і газу, спрямування частки якої в місцеві бюджети відстоював народний депутат, один із лідерів РНС Юрій Дерев’янко.

Автор звернення – депутат Івано-Франківської облради від фракції «ВОЛЯ» партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Ольга Федишина, доповідаючи на сесії обласної ради проект рішення, навела приклад втрат коштів місцевих бюджетів.

«У Надвірнянському районі селище Битків замість запланованих 230 тис. грн. плати за землю, яку використовує «Укрнафта», у місяць отримує лише 57, 5 тис. грн. Річна втрата складає понад 2 млн. грн. Схожа ситуація і в Пньові, Пасічній та інших населених пунктах», – розповіла Федишина. 

Відзначимо, що звернення до Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради та народних депутатів України від Прикарпаття із вимогою не позбавляти місцеві бюджети коштів прийняли ще декілька рад. Зокрема, Битківська селищна, Пнівська та Пасічнянська сільські, Надвірнянська та Яремчанська міські, Надвірнянська районна ради. Відстоює  недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю і народний депутат України Юрій Дерев’янко. Зокрема, він звернувся із відповідним запитом до Кабміну та ще у березні ц. р., зареєстрував законопроект № 8169, який покликаний вирішити це питання та скасувати пільгу для монополістів. Асоціація міст України підтримала цей законопроект і звернулася до профільного парламентського комітету з проханням пришвидшити його розгляд, інформує прес-служба Івано-Франківської обласної організації партії РНС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!