Газета по-надвірнянськи
 

Під гаслом «Шухевич в строю!»

6 липня 2018, 13:19 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 982 переглядів

30 червня Україна відзначила 77-му річницю від дня проголошення Акта відновлення Української держави та 111-ту річницю з дня народження легендарного генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. За сприяння голови районної ради Івана Гурмака та підтримки депутата Івано-Франківської обласної ради Михайла Іваночка у Надвірнянщині гідно відзначили національні дати.

Урочистий захід зібрав численних глядачів, незважаючи на складні погодні умови. Віддати шану легендарному Головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу зібралися представники районної та міської влади, політичних партій і громадських організацій, бійці московсько-української війни, громадськість.

Відкрив концертну програму народний вокальний ансамбль «Черлені пацьорки» (кер. заслужений працівник культури України Володимир Черленюк) акапельним виконанням гімну ОУН «Зродились ми великої години…». Благословив дійство військовий капелан комбатанського об’єднання «Легіон Свободи», невтомний волонтер о. Василь Довганюк. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували полеглих борців за свободу і незалежність України. Інформаційну довідку про події 1941 року та цікаві факти про постать генерала Шухевича розповів присутнім історик Євген Луців.

Творча група талановитої молоді Надвірнянщини під керівництвом відповідального працівника виконавчого апарату районної ради Вікторії Пицюк презентували вражаючу музичну програму. Реп-постановку вірша «Любіть Україну» Володимира Сосюри зачитав дует «128 ударів у хвилину» Володимир Ців’юк та Назарій Савчин. Зал вслухався у кожне слово поета-націоналіста, яке отримало нове життя у музичній інтерпретації, бо за «мову солов’їну» вже варто любити свою Україну!

Виконання композиції «Ой у лузі червона калина» у музичній обробці рок-гурту «кРок» спільно з вокалісткою Лілею Землянською емоційно забарвило захід. Молоді музиканти Микола Сахарчук, Михайло Соболь та Володимир Гандзюк, окрім виконання кавер-версій на пісні відомих гуртів «Тінь Сонця», «Антитіла», «Фліт», уперше презентували свою авторську пісню «Туман».

Із визначними історичними подіями привітали депутати обласної ради Михайло Іваночко та Василь Сенатович, голова районної ради Іван Гурмак, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. Зокрема, голова РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко відзначив важливість вшанування таких національних дат на державному рівні, адже українська державність сягає століття, і Україна як держава зародилася далеко ще у часи Київської Русі та є правонаступницею Української Народної Республіки. Він подякував молоді за активну участь і націоналістичну позицію.

Своє захоплення музичним виконанням учасників концерту висловив голова районної ради Іван Гурмак, наголосивши, що саме за такими свідомими українцями культурне майбутнє України. Генерал Роман Шухевич був всебічно розвиненим та освіченим Українцем, котрий військовою звитягою прославив Україну. Кожний із нас у своєму життєвому і трудовому руслі повинен змагати до поширення сили, слави і багатства української землі.

Особливо привітав зі святом волонтер Василь Сенатович, зачитавши власний націоналістичний вірш, в якому закликав до боротьби і наголосив, що Україна потрібна українцям, а не «зайдам».

Міський голова Зіновій Андрійович звернув увагу, що такий урочистий захід є даниною пам’яті усім українцям, котрі віддали своє життя за Соборну й незалежну Україну. Після урочистої концертної програми глядачі переглянули український історичний фільм «Червоний», заснований на реальних подіях, знятий за романом письменника Андрія Кокотюхи.

Близько опівночі на майдані Шевченка у Надвірній молодь ВГО «Сокіл» Надвірнянщини запалила «свічки пам’яті» та під голос загиблого у війні з московією побратима Мирослава Мисли зачитали молитву українського націоналіста у честь командира, Генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Герої не вмирають! Вмирають вороги!

Прес-служба Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!