Газета по-надвірнянськи
 

Проблемні питання – до спільного вирішення

6 липня 2018, 13:21 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 1,353 переглядів

Три назрілі актуальні питання обговорили 26 червня на черговому засіданні колегії райдержадміністрації під керівництвом голови РДА Олександра Кеніза за участі голови районної ради Івана Гурмака, Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича та інших членів цього колегіального органу, а також сільських голів, представників ОТГ району, установ, організацій, структурних підрозділів РДА.

Олександр Кеніз представив присутнім новопризначених посадовців: заступника голови РДА Ярослава Гундяка, керівників управління фінансів Лесю Свідрак, Центру надання адміністративних послуг Мар`яну Мацько, т. в. о. директора комунального підприємства «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Емілію Сем`янів, в. о. військового комісара РВК, підполковника ЗСУ Володимира Козака, начальника штабу батальйону територіальної оборони Миколу Кернеса. Поінформував також про зміни у складі колегії РДА. Розпорядженням РДА склад колегії поповнили заступник голови РДА Ярослав Гундяк та голова Асоціації сільських голів району, Лоївський сільський голова Ярослав Зварич.

Перед початком колегії керівництво району виконало почесну місію, вручивши грамоти кращим підприємцям і платникам податків краю: Володимирові Стефінку, Іванові Міськевичу, Миколі Лебідю, Вікторові Баюрчаку, Іванові Микитюку, Іванові Страхову – за особистий внесок у розвиток Надвірнянщини.

Три краянки Ганна Киселюк, Оксана Кисляк, Наталія Семенюк отримали нагрудні знаки та посвідчення про присвоєння почесного звання «Мати-героїня».

Із першого питання порядку денного колегії «Про підсумки весняного призову-2018 громадян Надвірнянського району» доповідав в. о. військового комісара Володимир Козак, констатуючи, що планове завдання щодо відправки молодого поповнення у війська (53 чоловіки) стовідсотково виконано. Але акценти підполковник розставив на проблемних моментах: зниженні якості призовних ресурсів, зменшенні кількості призовників, які за морально-діловими якостями відповідають належним вимогам тощо. Та чи не найсуттєвіша проблема –  ігнорування молоддю призовного віку свого обов`язку щодо служби в армії. Про це наочно засвідчує той факт, що навесні ц. р. на призовну комісію з`явилось тільки 29,7 відс. із числа викликаних осіб. Проти 122 призовників розглянуто справи за неявку їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин. Сплачені штрафи – 14518 грн.

Підполковник проаналізував також взаємодію військового комісаріату з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємствами, навчальними закладами, іншими організаціями з питань призову. Позитивно відзначені села Цуцилів, Зелена, Бистриця, м. Надвірна. Конструктивна дискусія виникла щодо причин гіршої ситуації в інших населених пунктах.

На важливості обговорюваного питання, оскільки воно стосується безпеки держави, наголосив в. о. начальника відділу з питань запобігання та виявлення корупції, оборонної і мобілізаційної роботи апарату РДА Ярослав Кінаш і навів приклади налагодження безпекових заходів в інших країнах, зокрема, в Ізраїлі. Ці аргументи не стали приводом до дискусії, як і необхідність покращення військово-патріотичного виховання молоді.

Колегія рекомендувала міському, селищному та сільським головам, головам ОТГ до 1 вересня ц. р. обговорити питання призову на строкову військову службу на засіданнях виконкомів із залученням директорів шкіл, викладачів навчального предмету «Захист Вітчизни», учасників АТО та ООС. Відділу освіти РДА запропоновано доручити директорам шкіл на педагогічних радах проаналізувати стан військово-патріотичного та якість викладання предмету «Захист Вітчизни».

***

Не менш спільних і скоординованих дій потребує покращення дотримання страхувальниками законодавства про працю, у т. ч. у бюджетній сфері. Із цього питання доповідав начальник Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Ігор Пацак. Як він поінформував, очолюване ним управління з органами Держпраці та Державної фіскальної служби активно працює щодо легалізації зарплати та зайнятості.

Платники Надвірнянщини за січень-квітень ц. р. до бюджету Пенсійного фонду України перерахували 71913,8 тис. грн., у т. ч. від розщеплення єдиного соціального внеску 67995,5 тис. грн., що на 31,5% більше, ніж за цей період торік. За станом на 1 травня кількість застрахованих осіб у районі – 23510 (на 84 більше, ніж у попередньому місяці).

Моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб постійно триває і дозволяє виявляти ознаки неоформленої праці та порушень законодавства про працю. Протягом січня-квітня 2018-го передано інформацію щодо 82-х випадків (у 76 страхувальників) порушення роботодавцями трудового законодавства. Органи Держінспекції праці провели 6 перевірок страхувальників. За їх результатами встановлюють факти порушень.

За результатами перевірок органами Державної фіскальної служби у 7 страхувальників донараховано єдиного внеску на 4,9 тис. грн. за 7 застрахованих людей.

На засіданнях робочих груп із питань легалізації зарплати заслуховують керівників та власників підприємств, які виплачують заробітну плату менше мінімальної. Заслухано 38 суб`єктів господарювання.

Інформацію Ігоря Пацака колегія взяла до відома і рекомендувала продовжити названі моніторинги та вживати інших заходів, спрямованих на наповнення бюджету Пенсійного фонду, у т. ч. шляхом погашення заборгованості з платежів до управління. Необхідне і подальше інформування людей про переваги отримання легальних доходів.

***

До співпраці зобов`язує і постанова Кабінету Міністрів України № 684 від 13 вересня 2017 р. «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів». Про її виконання доповіла членам колегії головний спеціаліст відділу освіти РДА Марта Штаєр, яка загострила увагу на вдосконаленні нормативно-правового регулювання і механізму ведення обліку дітей шкільного віку та учнів. Функцію перепису дітей освітяни більше не виконуватимуть, а передають органам місцевого самоврядування та їх виконкомам. Тому до 20 серпня такі списки учнів необхідно подати до відділу освіти РДА з усіх населених пунктів району для формування єдиного реєстру.

За результатами розгляду колегії прийняті конкретні рішення і дані протокольні доручення для покращення діяльності у ракурсі окреслених питань.

Інф. РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!