- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Що ви знаєте про вірусний гепатит А

Posted By Модератор On 13.07.2018 @ 12:42 In Здоров`я | No Comments

Основним механізмом передачі гепатиту А (хвороби Боткіна) є фекально-оральний, тобто зараження від забруднення фекаліями води, продуктів, рук, побутових предметів. Симптоми гепатиту А можуть бути як легкими, так і важкими.

гепатит [1]

Захворювання досить часто починається з підвищення температури, пропадає апетит, з’являється слабкість, неприємні відчуття в животі, нудота, блювання, діарея, потемніння сечі і жовтяниця (пожовтіння шкіри й очних білків).  Проте не в усіх інфікованих людей проявляються всі ці симптоми. У дорослих людей вони спостерігаються частіше, ніж у дітей, а вірогідність розвитку важкої форми і смерті вища в літньому віці.

Лікування таких хворих повинно проходити лише в інфекційних стаціонарах під суворим контролем усіх функцій печінки. І навіть після виписки зі стаціонару хворий перебуває під постійним диспансерним контролем. Щоб не захворіти на вірусний гепатит А, необхідно дотримуватися таких рекомендацій: воду неналежної якості слід обов’язково вживати лише перевареною; після відвідування туалету та перед вживанням їжі обов’язково мити руки; звертати увагу на якість харчових продуктів, не купувати їх у місцях стихійного продажу; при перших проявах захворювання звертатися до лікаря.

Також одним із найефективніших способів боротьби із захворюванням на гепатит А є вакцинопрофілактика. Майже у 100 % людей протягом одного місяця після введення однієї дози вакцини виробляється імунітет проти вірусу гепатиту А.

Емілія СЕМ`ЯНІВ,

заступник головного лікаря ЦРЛ Надвірнянського району.

Валентина ДРОНІВ,

районний інфекціоніст.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2018/07/scho-vy-znajete-pro-virusnyj-hepatyt-a/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2018/07/гепатит.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.