- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Шанс для виправлення злочинців

Posted By Модератор On 20.07.2018 @ 18:49 In Новини | No Comments

В Україні розпочала свою роботу Державна установа «Центр пробації», яка у своєму складі має філії в областях України, а ті у свою чергу – уповноважені органи з питань пробації, що функціонують як відокремлені структурні підрозділи.

Її завдання – здійснення альтернативних видів покарань, які допомагають уникнути ізоляції правопорушників від суспільства. Нині систему пробації широко застосовують в європейських країнах.

Ця структура утворена 1 січня ц. р. за пропозицією Міністерства юстиції України, підтримана урядом, і має за мету забезпечення безпеки суспільства.

Пробація не є абсолютно новим явищем, це просто цивілізований шлях роботи із засудженими, який довів свою ефективність в усьому світі саме з точки зору безпеки суспільства та попередження вчинення повторних правопорушень особами, котрі вже їх вчиняли.

Впровадження служби пробації в Україні – це не лише крок назустріч європейським стандартам дотримання прав людини, але й значна перспектива «виправити» правопорушників без ув’язнення та не допустити скоєння ними повторних злочинів.

За Законом орган пробації подає досудову доповідь, яка містить незаангажовану об`єктивну інформацію щодо обставин вчинення злочину обвинуваченим, а також висновок про ризик повторення злочинних дій і доцільність виправлення шляхом позбавлення волі. Працівники органів пробації також відповідають за виконання альтернативних покарань: виправні, громадські роботи, заборона на певні посади або види діяльності тощо. Також вони наглядають за засудженими, контролюють поведінку і розробляють індивідуальний план профілактичних і виховних заходів, зокрема, програми психологічної та соціальної реабілітації. За програмами пробації в’язнів готуватимуть до адаптації у суспільстві ще до звільнення, щоб запобігти рецидивам.

Для впровадження у практичну діяльність міжнародних стандартів з питань пробації установа встановила співробітництво з Радою Європи, ЄС, Канадою, Нідерландами і Норвегією та USAID.

Людмила СВЕРДАН,

начальник Надвірнянського

міськрайонного сектору філії

ДУ «Центр пробації».


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2018/07/shans-dlya-vypravlennya-zlochyntsiv/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.