Суботній день, 21 липня, став пам`ятним не тільки для дорян, а й для багатьох гостей та учасників ХХV Міжнародного Гуцульського фестивалю в Яремчі, зокрема, з Надвірнянщини.
Саме цього дня стартував ювілейний фестиваль у мікрорайоні Дора Яремчанської міської ради. Цього ж дня Дора – як духовна перлина Гуцульщини – відзначала своє 400-річчя.
Святкова хода на чолі з трьома Владиками Василем Семенюком, Василем Івасюком і Теодором Мартинюком після Богослужіння прямує на освячення будинку-резиденції.Тут дух Християнський і Гуцульський повсякчас
Жителі Дори, як і багато інших краян, помолилися у церкві Чуда св. Архистратига Михаїла, якій майже дві сотні років. Святу Архієрейську Літургію тут відслужили Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Кир Василь Семенюк, Правлячий Архієрей Коломийської єпархії УГКЦ Василь Івасюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архієпархії УГКЦ Теодор Мартинюк. Усі троє вони є уродженцями Дори. Їм співслужили місцеві священнослужителі, зокрема, отець-парох Іван Лейбюк, протопресвітери Тисменичанський о. Василь Панівник, Яремчанський о. Богдан Скірчук, Ланчинський о. Василь Ткачук, а також отці-вихованці підпільної духовної семінарії під керівництвом світлої пам`яті о. Михаїла Косила Іван Бойко із Красної, о. Михайло Хром`янчук та ін.
Отці Іван Лейбюк та Іван Бойко з вірними з Буковини біля хатини пасічника, в якій на Кубаївці здобували духовні науки в отця-ректора підпільної духовної семінарії Михаїла Косила.
У своїй проповіді Митрополит Василь Семенюк, досить емоційно і щиро та своєрідно заглянувши у душу кожного вірянина і звернувшись до його християнської совісті, вдячно висловився про своє рідне село Дору, яке є своєрідним гуцульським Єрусалимом, у котре стікаються прочани з України й інших країн, та його жителів як ревних вірян. Із цього села вийшли три єпископи та цілий ряд священиків УГКЦ. У нинішні дні треба молитися за добру долю і мир в Україні, повсякчас згадуючи і бажаючи щасливої долі нашим захисникам на східному фронті, наголосив Митрополит і запросив усіх на величне християнське свято у Марійський духовний центр у Зарваниці, в якому 27 серпня освятять скульптурну композицію Гробу Господнього, яка стане другим таким місцем християнського поклоніння у світі після Єрусалиму.
Після Богослужіння три владики зі священиками освятили резиденцію, в якій розміститься капличка Блаженного Григорія Хомишина та ісповідника віри отця Михаїла Косила, а також пам`ятну дошку опришка Василя Баюрака – бойового побратима Олекси Довбуша та хатину пасічника, яка перевезена із села Кубаївки і в роки підпілля служила отцеві Михаїлу Косилу місцем для релігійних відправ і наук його учням-вихованцям.
Голова Надвірнянського товариства «Гуцульщина» Роман Гурмак (праворуч) передав щирі вітання від надвірнянських гуцулів яремчанським – першому заступнику міського голови Тарасові Клим`юку і депутатові обласної ради від Дори Василеві Озоровичу.
Духовну конференцію на тему «Дора – колиска духовності Гуцульщини» в Яремчанському міському будинку культури благословив Владика Василь Івасюк. Старший науковий співробітник Музею етнографії та екології Карпатського краю м. Яремче, член НСЖУ Світлана Флис виступила з доповіддю про Дору – як духовну перлину Гуцульщини. Особливий акцент вона зробила на нинішньому духовному житті цього села, в якому присутня Божа благодать і яке вилонило і дало тимчасовий і постійний життєвий благодатний прихисток для ряду відомих духовних осіб та світських діячів науки, культури і народного мистецтва. Тут гірські потоки Кам`янка і Боярський утворюють своєрідний водяний хрест із річкою Прут. Тут діють два чоловічі і жіночий монастирі, парафіяльна церква Чуда Архистратига Михаїла, дві Богослужбові каплиці, Музей ім. Митрополита Шептицького та Музей історії підпільної УГКЦ. Це село зігріває весь наш край і тисячі спраглих Божої ласки, які хочуть торкнутися витоків духовності, пізнати історію переслідуваної та непокореної УГКЦ. Про історію церкви Чуда Архистратига Михаїла та Студійського монастиря розповіли отець-парох Іван Лейбюк та отець-студит Юліан Бойко.
Перший заступник Яремчанського міського голови Тарас Клим`юк від імені міського голови Василя Онутчака на знак подяки вручив Владиці Василю Івасюку, Митрополиту Василю Семенюку та отцю-студиту Юліану Бойку картини з краєвидами Дори.
Опісля у Дорі продовжились святкові заходи.
Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»