Газета по-надвірнянськи
 

Юрій Дерев’янко – перший кандидат у Президенти від Західної України

27 липня 2018, 13:26 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 412 переглядів

Один із лідерів партії «РУХ НОВИХ СИЛ», народний депутат України Юрій Дерев’янко заявив, що йде у Президенти, аби створити в Україні нову систему неоекономіки та цифрової держави, де люди зможуть впливати на важливі рішення як на національному рівні, так і на місцевому.

ДЕР

 – Чому ви вирішили йти у президенти?

– Відповідь на поверхні. Країну не можуть врятувати люди, які її довели до такого стану. Тому що серед усіх тих кандидатів, яких я бачу, немає жодного, хто знає, а головне, хто зможе швидко зробити країну успішною. Нам фактично потрібно створити нову систему в країні на нових принципах. Я знаю, як це зробити. І точно зможу!

Точно не хочу боротися проти чергового брехуна президента та знову втрачати 5 років. Кругова порука, яка поєднує увесь старий політикум, нових маріонеток олігархів, яких пропонуватимуть народу під виглядом «нових обличь»,та старих політиків, переодягнених у нових, стала настільки міцною, що її майже неможливо розірвати. Скільки б старі не сперечалися між собою, хто з них кращий, суть від цього не зміниться – у своєму взаємопоборюванні вони довели країну до того стану, яким уміло скористався зовнішній агресор. На що нам зараз сподіватися? На те, що до влади знову хтось прийде зі старих і раптом він стане «новим»? Подивіться самі, 3/4 чинних топ-політиків у цій владі вже сидять по 20-25 років. Тому єдиний вихід – повністю змінити систему. Під системою я маю на увазі суспільно-політичні відносини, сформовані олігархатом.

 Країну не можуть врятувати люди, які її довели до такого стану.

 – Але ви до того обирали інші методи боротьби з чинною владою – вуличні протести…

– А який ви бачите інший спосіб привернути увагу суспільства за відсутності доступу до олігархічних телеканалів? Ми мали вже понад рік боротьби в ситуації інформаційної блокади та політичних репресій. Із 17 жовтня 2017 року ми з активістами РУХУ НОВИХ СИЛ оголосили безстрокову акцію протесту з трьома головними вимогами, які, на нашу думку, мали зупинити прогресуючу корупцію. Це зняття депутатської недоторканності, нове виборче законодавство та створення антикорупційного суду. Пізніше до цих вимог додалась вимога ухвалити закон про імпічмент президента.

На вуличних протестах і з трибуни Верховної Ради ми вимагали розслідування можливих злочинів Порошенка через процедуру імпічменту. Але президент продовжує узурповувати владу, шантажуючи ультиматумами усіх навколо, навіть Верховну Раду. Це такий світогляд старої влади, породжений системою: витиснути з цієї країни все,допоки ти при владі. А люди цього не хочуть. Люди втомилися від безкінечного взаємопоборювання політичних мастодонтів, які поза видовищними шоу рвуться до спорожнілого бюджетного корита.

Тому нам нічого не залишилося крім того, щоб виходити на протести. І зрештою ми перемогли.

– Чому ви вважаєте це перемогою?

– Наша боротьба у форматі поєднання політичних вимог і вуличних протестів засвідчила, що цю систему можна зламати. Нам вдалося фактично обнулити рейтинг Порошенка, ми викрили десятки незаконних схем збагачення чинного президента та його оточення, починаючи від панамських офшорів, схем на кшталт «Роттердам+», і закінчуючи корупцією під час закупівлі для нашої армії.

 Вуличні протести відкрили для країни вікно можливостей. Ми зрозуміли, що ніхто зі старих не хоче і не буде по-справжньому боротися з системою Порошенка, бо вони – її частина.

 Ми перемогли, бо ми не були ні в системі, ні в їхніх розкладах. Наш протест виявив тих, хто здатен кинути виклик системі і хто прагне реальних змін, а також хто – зі старої системи, чи хто є вдаваним опозиціонером. Згадайте, ніхто з топ-політиків не вийшов з нами, бо увесь старий політикум – одне ціле… Вони всі старі. Поруч з нами були тільки люди.

Тепер починається другий етап боротьби.

«Є дуже влучний вислів філософа Фуллера: «Ви ніколи не зміните стан речей, воюючи з існуючою дійсністю. Аби щось змінити, побудуйте нову систему, яка робить цю дійсність застарілою».

Тому я йду в президенти, аби збудувати принципово іншу нову систему…

– Яка має бути ця нова система?

– Я вважаю, що вчергове говорити про «реформи» вже немає сенсу. Ми могли реформувати країну у 2004 році і ще мали невеликі шанси вирватися вперед у 2014 році. Рівень недовіри до Президента, Парламенту, Уряду та до всіх державних інституцій загалом досяг свого піку, а ефективність їхньої роботи досягнула свого мінімуму. Ми безнадійно відстали на років 30 від Польщі та на років 50 від, наприклад, Японії. Тобто сьогодні йти шляхом реформ – це означає жити, як у Польщі десь так років через 20. Мене це не влаштовує точно. Але саме сьогодні, в умовах системної кризи та зовнішньої агресії, маємо шанс перейти на якісно інший рівень державного управління, здійснивши революційні зміни. Тому ми зараз сміливо можемо зробити те, що виведе нашу країну в лідери у Східній Європі, зробить її сучасною та конкурентною, замість того, аби повторювати шлях європейських демократій.

Розуміючи куди буде рухатися світ, використовуючи і впроваджуючи найкращі технології вже зараз, Україна має стати першою державою в світі, яка побудує принципово іншу економічну та соціальну модель. Нам потрібно опертися на новітні наукові досягнення, навчившись оперувати наборами великих даних (BigData)в інформаційних технологіях, застосовувати принципи блокчейну в державному управлінні, використовувати квантові технології та нейронні мережі.

– А що ви пропонуєте в економічній сфері?

– Перше, і найголовніше, держава має якомога менше втручатися в бізнес, і нарешті дати українським підприємцям спокійно ним займатися. Держава – це лише сервіс. Тому я пропоную побудувати якісно нову економіку – неоекономіку, яка передбачатиме лише чотири податки, відсутність митних платежів за ввезення товарів, в тому числі й автомобілів, відсутність податкових перевірок та звітності і, як наслідок, перетворення всієї податкової машини в невеликий департамент Міністерства фінансів.

По-перше, потрібно відмінити розподіл на загальну і спрощену системи оподаткування, тобто, до усіх підприємств, підприємців і приватних осіб застосовувати одні й ті ж правила оподаткування і ставки податків. Далі потрібно відмінити усі існуючі податки і збори, а саме: податок на прибуток, ПДВ, ЄСВ, військовий збір, ПДФО, єдиний податок, податок з обороту, мита, податок на нерухомість, транспортний збір та усі інші податки і збори.

Натомість необхідно запровадити 4 прозорих зрозумілих податки, які повинні платити абсолютно всі фізичні і юридичні особи: 4% – податок на витрати. Це податок, який сплачує будь-яка фізична чи юридична особа при здійсненні будь-яких витрат. В тому числі, придбання нерухомості, виплата безготівкової зарплати, оренда офісу, оплата за будь-яку послугу підряднику. 10% – податок на виведення коштів з банківської системи України, включно з переказом безготівкових коштів за кордон, тобто при операціях по імпорту. Узагалі не оподатковуються усі експортні операції, будь-які операції, пов’язані з кредитами, депозитами, крім відсотків, які є або видатками, або доходами. Рентні платежі та акцизи на тютюн, алкоголь та паливо пропонується поки що залишити у межах чинних ставок.

Така система оподаткування буде дуже простою та стимулюватиме капітал всередині країни.

Неоекономіка передбачає відміну всіх існуючих податків та запровадження лише чотирьох податків:

4% – податок на витрати,

10% – податок на виведення коштів з банківської системи,

акцизи на тютюн, алкоголь та паливо за існуючими ставками,

рента за існуючими ставками.

 Курс неоекономіки передбачає відміну обов’язкової реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, скасування обов’язковості використання касових апаратів, відміну податкової звітності платників податків та перевірок платників податків.

При запровадженні такої системи, за оцінками експертів, за найближчі 5 років, доходи бюджету не тільки не зменшаться, а стрімко зростуть.

При цьому ВВП у найближчі 5 років збільшиться щонайменше в 2-2,5 рази. Податок на зарплату буде 4%. Це дасть можливість вивести з тіні всі доходи фізичних і юридичних осіб, вивести економіку здебільшого з тіні і запустити економіку абсолютно по-новому.

Неоекономіка – це відсутність на 80% різних непотрібних дозвільних документів і регуляцій. Це стрімке наповнення бюджету, який через два роки стане профіцитним.

Це новітня економічна модель, яка зробить в Україні найпростішу та найпривабливішу податкову систему в світі, а також найкращі умови для інвестицій. Це разом із захистом права власності означатиме мільярдні інвестиції в країну та тисячі робочих місць.

 Дерев’янко пропонує чотири податки, відсутність митних платежів за ввезення товарів, відсутність податкових перевірок та звітності, необов’язковість касових апаратів, відсутність податкової звітності, відміну всіх існуючих податків.

 – Люди сьогодні такі зневірені у політиці, не хочуть іти на вибори, бо вже ні на що не сподіваються…

– Сьогодні люди не хочуть вже йти на вибори, бо підсвідомо розуміють, що вкотре в країні нічого не зміниться, і їх вчергове обмануть. Питання референдумів, відкликання депутатів та інші завжди подавалися як нереалістичні, і в Україні люди остаточно втратили будь-який вплив на владу.

Але ми маємо піти ще далі. Ми за допомогою цифрової держави будемо здійснювати перехід до прямої демократії. Сучасні технології, які з’явилися лише у 2015 році та які вже апробують передові держави світу, дозволяють людині через електронний кабінет на своєму комп’ютері чи телефоні розпоряджатися своїм голосом не раз на 5 років, а в режимі реального часу.

Ми запровадимо зовсім інший принцип формування Парламенту, а щоб відкликати будь-якого посадовця – від дрібного чиновника до Президента, не потрібно буде виходити на площі, чи кидати когось у смітник. Буде достатньо натиснути кнопку в своєму електронному кабінеті. Ця технологія, що заснована на блокчейні, замінить і більшість чиновників. Люди зможуть впливати на прийняття найбільш важливих рішень як на національному, так і на місцевих рівнях.

 Люди розпоряджатимуться своїм голосом не раз на 5 років, а постійно та зможуть відкликати чиновників і нардепів

 – Що означає технологія «блокчейн»?

 Це децентралізована база даних, інформацію в якій неможливо підмінити. Ця технологія дає можливість захистити дані, всю інформацію від втрати чи стороннього втручання і відстежити весь ланцюжок змін інформації. У цифровій державі, яку ми збудуємо, в кожної людини буде свій електронний кабінет, де буде безпечно зберігатися уся необхідна інформація про людину. Для отримання будь-якої послуги від держави людина зможе самостійно надавати та отримувати необхідну інформацію через свій електронний кабінет.

Сьогодні найбільший наш парадокс у тому, що сама людина не володіє інформацією про себе. Натомість, змушена стояти в чергах, ходити до чиновників, давати їм хабарі, аби отримати якусь інформацію про себе ж. Таких прикладів десятки: в ЖЕКу отримати довідку про свій склад сім’ї, в податковій отримати інформацію про свої сплачені податки, отримувати довідки в БТІ, МВС тощо.

Технологія «блокчейн» закріпить фундаментальний принцип: інформація про людину є надійно захищеною і буде належати самій людині. І людина сама вирішуватиме, кому даватиме доступ до неї.

Тому в цифровій державі – більше ніяких черг, хабарів чиновникам за те, щоб отримати довідку чи якийсь папірець.

У кожної людини буде персональний електронний кабінет, де вона зможе отримувати усі соціальні розрахунки, виплати по субсидіях, пенсіях тощо. Кожен учень буде мати безкоштовний доступ до відеоуроків із найкращими вчителями по всій шкільній програмі, де буде можливість переглянути через інтернет будь-яку тему, яку дитина в школі погано зрозуміла.

І взагалі я бачу Україну без провінцій. Де людям не потрібно мігрувати постійно у великі міста, аби отримати якісні послуги чи доступ до хорошої медицини, освіти і до таких банальних, на перший погляд, речей, як можливість займатися спортом, сходити в кіно тощо. Я реалізовуватиму велику інфраструктурну програму забезпечення безкоштовного доступу до інтернету в кожній родині, побудови сучасної транспортної системи, аеропортів тощо. Це все буде робитися за програмами державно-приватного партнерства, залучаючи приватний капітал.

– Як повернути та відновити мир в Україні?

– Після обрання нової влади, яка матиме довіру всередині країни та на міжнародному рівні, я пропонуватиму сторонам Будапештського меморандуму сформувати фінансовий план відновлення окупованих та зруйнованих територій в Україні, адміністрування якого передати тимчасовій міжнародній адміністрації.

США, країни ЄС сьогодні несуть величезні збитки через санкції проти Російської Федерації, тому вони будуть зацікавлені в створенні такої адміністрації.

Вона матиме 3 структурних підрозділи: цивільна, військова та поліцейська. Цивільна – здійснюватиме управління міжнародними та місцевими фінансами на певний перехідний період і забезпечуватиме життєдіяльність цих територій. Військова – міжнародна місія під егідою ООН, яка забезпечуватиме контроль над зовнішнім кордоном між Україною і агресором, а також утримання лінії зіткнення. Поліцейська адміністрація відповідатиме за безпеку і правопорядок на окупованих територіях. Ця Тимчасова Міжнародна Адміністрація працюватиме за міжнародними стандартами з дотримання прав людини і через 3-4 роки після відновлення територій тут будуть проведені місцеві вибори. Після цього ці території повноцінно повернуться до України.

Паралельно в Україні має запрацювати професійна та резервна армія за стандартами НАТО, а також люди мають мати право на захист та володіння вогнепальною зброєю. Всі витрати військово-промислового комплексу мають відбуватися за стандартами країн НАТО.

ДОВІДКА

Юрій Дерев’янко народився на Франківщині. До 2006 року займався підприємницькою діяльністю, вже друге скликання відстоює інтереси громади, будучи народним депутатом.

Юрій одружений, виховує доньку і двох синів та разом з дружиною очікують народження четвертої дитини.

index

Юрій Дерев’янко – опозиційний політик, автор і головний лобіст законів про імпічмент президента, нове виборче законодавство, Антикорупційний суд та про стратегію деолігархізації. За дві каденції народний депутат Юрій Дерев’янко став автором законів про люстрацію, очищення судової влади і понад 200 законопроектів. Він відстоював створення антикорупційних органів, реформу децентралізації, зняття депутатської недоторканності, нове виборче законодавство, впровадження процедури імпічменту Президента тощо.

Особливу увагу Юрій Дерев’янко приділяє питанням екології. Держава вестиме цілеспрямовану політику збереження чистого повітря, чистої води, збереження чорноземів та родючих ґрунтів, лісів. Адже це те, що створює цінність і актив для економічного розвитку держави.

Юрій Дерев’янко є народним депутатом, який найактивніше відстоював права територіальних громад та місцевого самоврядування. На переконання кандидата, місцеве самоврядування має отримати реальну фінансову самодостатність.

Щоб стати частиною команди кандидата у Президенти Юрія Дерев’янка – реєструйтесь на сайті Derevyanko.org.ua

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!