Газета по-надвірнянськи
 

Зустріч міського голови з керівниками НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укрнафта» у Києві

6 липня 2018, 13:11 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 58 переглядів

Нещодавно у м. Київ відбулась зустріч Надвірнянського міського голови  Зіновія Андрійовича з керівництвом НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укрнафта». У зустрічі взяли участь голова правління НАК «Нафтогаз України», голова наглядової ради ПАТ «Укрнафта» Андрій Коболєв, голова правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс, народні депутати України Олег Березюк, Вікторія Войціцька, Тетяна Острікова, керівники служб та окремих напрямків діяльності НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укрнафта», депутат міської ради та працівник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Тарас Зіняк і Олег Половко.

Головні питання, які порушили під час обговорення, стосувались збереження робочих місць у нафтовидобувних підприємствах краю та сплати податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів, зокрема, Надвірнянського району, а згодом Надвірнянської ОТГ, у процесі реорганізації ві­докремлених структурних підрозділах ПАТ «Укранафта»; процесу передачі соціальних об’єктів, вплив господарської діяльності НГВУ «Надвірнанафтогаз» на екологічну ситуацію міста та району тощо.

Уже багато років ПАТ «Укрнафта» є стратегічним підприємством нашого краю і його структурні підрозділи, зокрема, НГВУ «Надвірнанафтогаз» – основне бюджетоутворююче підприємство міста та району. Останнім часом відбувається реформування структурних підрозділів НГВУ «Надвірнанафтогаз», що здійснює свою діяльність на території міста Надвірна,  Надвірнянського та суміжних районів. Внаслідок цього у 2017 р. близько 140 штатних працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» переведено в інші структурні підрозділи ПАТ «Укрнафта», а саме у м. Київ,  НГВУ «Долинанафтогаз», структуру Бізнес-Захід м. Івано-Франківськ. Така реорганізація негативно вплинула на наповнення бюджету Надвірнянського району, а згодом Надвірнянської ОТГ, тобто зараховують податок на доходи фізичних осіб в інші місцеві бюджети – міст Долини, Івано-Франківська та Києва. На 2018 рік очікувану суму втрат від зменшення надходжень сплати ПДФО оцінюють у розмірі 1,5-2 млн. грн. Міська влада та депутати м. Надвірна б’ють на сполох, адже якщо не припинити процес реорганізації підприємства, то ситуація з наповненням місцевого бюджету може стати критичною.

Під час зустрічі Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович висловив чітку позицію недопустимості такої ситуації, тому що ПАТ «Укрнафта» та відокремлений структурний підрозділ НГВУ «Надвірнанафтогаз» повинні сплачувати вкрай необхідний соціальний податок із доходу фізичних осіб (ПДФО) за фактичним місцем знаходження виробничих потужностей, тобто у бюджет Надвірнянського району, а також всі необхідні податки, передбачені законодавством України, повинні надходити у місцевий бюджет. Тим більше, що в умовах децентралізації ПДФО – це основний бюджетоутворюючий соціальний податок майбутньої Надвірнянської об’єднаної територіальної громади. На це є всі законні підстави, врегульовані Податковим та Бюджетним Кодексами України.

Сьогодні немає доброї волі і бажання керівництва ПАТ «Укрнафта» сплачувати всі ці податки за місцем розташування структурних підрозділів підприємства. Зараз на території м. Надвірна працюють такі подібні державні установи і підприємства, які зареєстровані в інших містах, проте ПДФО сплачують у місцевий бюджет Надвірнянщини, тобто за фактичним місцем розміщення виробничих потужностей. Міський голова наголосив, що недостатнє надходження ПДФО до місцевих бюджетів не дозволяє повноцінно фінансувати утримання сфери дошкільної освіти, культури та соціального захисту населення, що може призвести до занепаду і навіть закриття закладів цих бюджетних сфер, послугами яких також користуються більшість працівників підприємства НГВУ «Надвірнанафтогаз». У березні цього року на 22-й сесії Надвірнянської міської ради прийнято відповідне звернення до Прем’єр-міністра України, керівництва ПАТ «Укрнафта» та НАК «Нафтогаз України»  щодо негативних наслідків для місцевих бюджетів реорганізації у НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

Правління ПАТ «Укрнафта» не завжди і не до кінця розуміє проблематику на місцях, де розміщені їхні структурні підрозділи, а це: наслідки реорганізації підприємства, екологічна ситуація у регіонах, де видобувають нафту, незадовільний стан об’єктів  дорожньої інфраструктури, якими користуються нафтовики тощо. Як наголосив Зіновій Андрійович, тільки за останні 2 роки у процесі так званої реорганізації підприємства відбулось скорочення працівників більше як на 12 %. Якщо цей процес не зупинити, то відокремлений структурний підрозділ НГВУ «Надвірнанафтогаз» може повторити долю Надвірнянського УБР, яке реорганізували у Прикарпатське УБР, а потім об’єднали з Охтирським та Прилуцьким УБР, внаслідок чого майже тисяча людей втратили роботу, а місцевий бюджет втратив значні надходження. Надвірнянська міська рада у свою чергу на сесіях неодноразово підтримувала трудовий колектив та профспілкову організацію НГВУ «Надвірнанафтогаз» щодо протиправної діяльності Державної служби геології і надр України.

За результатами обговорення керівництво ПАТ «Укрнафта» повідомило про тимчасове призупинення реорганізації підприємства з метою детальнішого вивчення питання сплати місцевих податків, зокрема, ПДФО. Крім того народні депутати України взяли на контроль напрацювання та розробку відповідних законодавчих ініціатив, в яких чітко пропишуть обов’язкову сплату ПДФО та всіх інших необхідних податків підприємствами за фактичним місцем знаходження їхніх виробничих потужностей. 

На зустрічі з народними депутатами України також порушили питання про зміни до Податкового кодексу України (Закон України від 07.12.2017 року № 2245-VIII), згідно з якими плату за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляють у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до  цього Кодексу. Тобто, ПАТ «Укрзалізниця» та гірничодобувні компанії такі, як ПАТ «Укрнафта», замість стовідсоткової плати за землю у місцеві бюджети, сплачують лише 25%. Внаслідок цього суттєво зменшились надходження до місцевих бюджетів, адже жодної компенсації територіальні громади за це не отримують. Надвірнянська міська рада 17 травня цього року на 24-й сесії прийняла відповідне звернення до вищого законодавчого органу держави щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів внаслідок цієї ситуації. Народні депутати України також взяли на контроль вивчення цього питання та напрацювання відповідних законопроектів щодо його вирішення.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!