Газета по-надвірнянськи
 

День депутата – інформаційно насичений проблематикою та господарськими справами

31 серпня 2018, 15:15 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 363 переглядів

Напередодні чергової сесії районної ради під орудою голови районної ради Івана Гурмака 21 серпня провели День депутата. Районні обранці оперативно і конструктивно обговорили майже два десятки питань, запропонованих на розгляд ХХІІ сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання, яка відбулася вчора, 30 серпня.

Із першого питання про виконання районного бюджету за перше півріччя 2018 року доповіла начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак, констатуючи, що надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 668324,8 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевого бюджетів – 602850,4 тис. грн., у т. ч. базова дотація – 12394,7 тис. грн.

Надходження доходів загального фонду районного бюджету (без врахування трансфертів) склали 109,4 відсотка до уточненого плану на цей період. До спеціального фонду (без трансфертів) надійшло 4013,1 тис. грн. Це власні надходження коштів бюджетних установ районного підпорядкування. Основ­ним платежем до райбюджету є податок на доходи фізичних осіб – 93,1 відс. у загальній сумі надходжень. Доповідач проаналізувала й інші джерела надходжень і зауважила, що в їх розрізі не виконані планові показники рентних платежів за користування надрами для видобування нафти та природного газу і газоконденсату. Простежується загроза такого невиконання й надалі. Згадані надходження дали змогу фінансування видатків загального та спеціального фондів на 645796,1 тис. грн. (85,9 відс.) до призначень першого півріччя. Фінансування усіх розпорядників коштів здійснювали економно, раціонально, першочергово спрямовуючи кошти на оплату праці та інші захищені статті.

Леся Свідрак аргументувала також необхідність внесення змін до рішення районної ради від 20 грудня 2017 р. № 460-17/2017 «Про районний бюджет на 2018 рік». Якщо зміни у доходах і видатках райбюджету у зв`язку із надходженням субвенції з обласного бюджету не спричинили багато запитань, то щодо розподілу субвенції із державного бюджету виникла дискусія. Зокрема, заступник голови районної ради Ігор Писклинець поцікавився, чому частину коштів спрямовують у Переріслянську ОТГ, а не, скажімо, на будівництво Чорнопотоківської школи, вбачаючи у цьому не тільки технічну, а й політичну складову.

Перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук поінформував депутатів про: хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя 2018 р.; встановлення вартості харчування та розміру батьківської плати у пришкільному інтернаті при закладі загальної середньої освіти Надвірнянської районної ради; передбачення у 2019 році коштів районного бюджету на співфінансування інвестиційних проектів; затвердження розпорядження РДА «Про внесення змін до переліку заходів, обсягів та джерел фінансування Програм»; схвалення проекту цільової програми протипожежного захисту районних закладів освіти, охорони здоров`я та культури на 2018-2020 роки; затвердження положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Надвірнянської районної ради та схвалення проекту Програми покращення умов та якості обслуговування громадян у Надвірнянському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області у 2018-2020 роках.

Але найбільше уточнень у депутатів виникало не стільки щодо перерахованих питань, скільки до інформації стосовно стану доріг у районі та роботи філії «Надвірнянський райавтодор». Із цього питання доповідав начальник філії «Надвірнянський райавтодор» Віталій Трачук. Він підкреслив, що дороги у Надвірнянщині у такому стані, що потребує обговорення не тільки на сесії районної ради, а й на всіх владних рівнях. Не маючи засобів для реалізації тих чи інших проектів, важко обіцяти, що стан доріг покращать і що філія працюватиме у повному обсязі, не маючи фінансової змоги модернізувати техніку, елементарно забезпечити її пальним. За три місяці підприємство відновило декілька одиниць техніки, хоча це, звичайно, не врятує ситуацію без належної допомоги. Керівник колективу, члени якого уже не один місяць не отримують зарплату, вважає, що несправедливо виділяти кошти на ремонт доріг приватним підприємствам, які напередодні виборів створюють піар-акції на таких ремонтах.

Враховуючи критичну ситуацію, трудовий колектив вирішив взяти в оренду підприємство, щоб спробувати самому вирішувати назрілі проблеми.

Депутати схвально оцінили представлення детальної інформації про стан доріг і запропонували, щоб додатково співдоповідали із цього питання на сесії керівники РДА або відповідальні працівники РДА чи ОДА. Адже із 1 січня 2018 р. набуло чинності розпорядження Кабінету Міністрів від 2 жовтня 2013 р. № 759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення» відповідно до якого ці дороги зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України перейшли до сфери управління ОДА. У межах Надвірнянського району передано на баланс ОДА 230,7 км загального користування місцевого значення (районні та обласні дороги).

Обширну письмову довідку про стан законності на території району за 6 місяців ц. р. представив керівник Надвірнянської місцевої прокуратури Василь Марчук. У ній, зокрема, йдеться: упродовж першого півріччя 2018-го в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 437 кримінальних правопорушень, що на 11% менше, ніж за аналогічний період 2017 р. Рівень злочинності на 10 тисяч жителів – 30 кримінальних правопорушень проти 32 у 2017-му.

Збільшилась кількість злочинів невеликої тяжкості. Водночас завдяки скоординованим діям правоохоронців вдалось майже удвічі зменшити кількість тяжких кримінальних правопорушень.

Про стан готовності бюджетних установ до роботи в осінньо-зимовий період доповідав начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства РДА Тарас Угринчук. Серед проблемних питань визначено теплопостачання Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та №2, центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді надавачем цих послуг – ТзОВ «Струмок». Відділ освіти райдержадміністрації провів тендер на будівництво котельні для автономного теплопостачання до цих закладів. Укладено угоду із ПП «Захід ІТБС» на її будівництво.

Заступник голови районної ради Ігор Писклинець обгрунтував необхідність внесення змін до рішення районної ради від 18 лютого 2016 р. № 118-4/2016 «Про Програму розвитку місцевого самоврядування у Надвірнянському районі на 2016-2020 роки», а начальник відділу організаційного забезпечення виконавчого апарату районної ради Андрій Крицький – зміни до рішень районної ради від 5 січня 2017 р. № 287-10/2017 «Про затвердження списку присяжних Надвірнянського районного суду» та стосовно відзнак районної ради. Пропонують особам, нагородженим грамотою районної ради, яким оголошено подяку та удостоєним відзнаки «За заслуги перед Надвірнянщиною» передбачити грошові винагороди відповідно 500, 1000 та 2000 грн. у межах бюджетних призначень, передбачених в районному бюджеті на виконання заходів районної цільової програми розвитку місцевого самоврядування в районі. Розроблена спеціальна форма нагородного листа для представлення та відзначення почесною відзнакою районної ради «За заслуги перед Надвірнянщиною», в якому необхідно охарактеризувати і конкретизувати ці заслуги.

Про необхідність змін та доповнень до рішення районної ради від 21 квітня 2016 р. № 163-5/2016 «Про реформування друкованого засобу масової інформації газети «Народна Воля» і редакції газети «Народна Воля» інформував їх редактор газети «Народна Воля» Іван Гриджук.

Депутати продовжили того ж дня обговорення цих та інших питань на засіданнях постійних комісій і президії районної ради 27 серпня.

Інф. Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!