Газета по-надвірнянськи
 

Депутати вирішили реорганізувати школу-інтернат у гімназію № 5

10 серпня 2018, 12:14 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 126 переглядів

У вівторок, 7 серпня, районні обранці хоч і не в повному, але достатньому для кворуму складі зібралися на позачергову ХХІ сесію районної ради, яку провів голова районної ради Іван Гурмак за участі керівника виконавчої влади району Олександра Кеніза, працівників структурних підрозділів РДА, представників громадськості і ЗМІ.

Перед розглядом питань порядку денного із зверненням виступив депутат районної ради Микола Сенатович щодо ситуації з ремонтом дороги «Надвірна – Бистриця», який закінчився, щойно розпочавшись. За його словами, щебневе покриття ділянок дороги унеможливлює рух легкового транспорту та пішоходів. Якщо ремонт не відновлять, то громада с. Пасічна знову вдасться до протестних акцій. Привернув також увагу, що на 14 км дороги поблизу продовольчого магазину «Скриня» с. Пасічна відсутні перила, що може призвести до нещасних випадків.

***

Із першого питання порядку денного сесії «Про реорганізацію Надвірнянської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ст. Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області» доповідав начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Степан Северилов.

Він, зокрема, констатував, що з прийняттям нового Закону про освіту у вересні 2017 року внесені зміни до ряду законодавчих актів України. У зв`язку із ними у проекті рішення запропоновано: реорганізувати Надвірнянську школу-інтернат шляхом перетворення у комунальний заклад загальної середньої освіти «Надвірнянська гімназія №5 Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області»; припинити юридичну особу – Надвірнянська загальноосвітня школа-інтернат і вважати Надвірнянську гімназію №5 правонаступницею її активів і пасивів, усіх майнових прав та юридичних зобов`язань у відповідності до акту передачі з моменту внесення до Єдиного реєстру юридичних осіб запиту про припинення діяльності школи-інтернат. Комісія з її припинення, створена райдержадміністрацією, повинна забезпечити здійснення усіх необхідних організаційно-правових заходів.

Внесений на розгляд сесії статут гімназії №5 передбачає, що вона забезпечує здобуття початкової та базової середньої освіти в інституційній (очній) формі навчання. У своєму складі може створювати класи (групи) із дистанційною та мережевою формами навчання, а також із поглибленим вивченням окремих предметів, спеціалізовані (спортивного, мистецького спрямування). інклюзивні та /або спеціальні класи (групи) для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Може організувати такі індивідуальні форми здобуття освіти як екстернатна, сімейна та педагогічний патронаж..

У статуті обумовлені також завдання гімназії, відповідальність перед здобувачами освіти і територіальною громадою міста, створення структурних підрозділів, організація освітнього процесу, управління гімназією та громадське самоврядування, матеріально-технічна база та фінансово-господарська діяльність, міжнародне співробітництво та ін. Статут розроблений на основі Закону України про освіту відповідно до вимог чинного законодавства у сфері освіти, підкреслив Степан Северилов.

Перед голосуванням за запропонований проект рішення за пропозицією депутата районної ради Миколи Гусака заслухали в. о. директора школи-інтернату Миколу Дутку. За його інформацією, 77 дітей готові навчатися з 1-го по 9-й клас у гімназії. З районного бюджету виділені кошти – 45 тис. грн. на ремонти шкільних приміщень, які ще тривають. Приміщення знаходиться у задовільному стані. Власне, чи справді задовільний стан, депутати поцікавилися конкретно, зокрема, Дмитро Гуменяк запитав, хто визначив його таким. Зрештою, умови навчання визнали значно гіршими, ніж в інших навчальних закладах міста. Одна із причин – майновий комплекс – власність обласної ради. Депутат Сергій Штогрин запропонував не шукати винних і разом допомогти колективові у проблемних моментах. А проблем вистачає не тільки з матеріально-технічною базою, а й зі скороченням штатних одиниць, наповненістю класів учнями тощо.

Дискусії виникали і щодо інших проблем, що свідчило про небайдужість районних обранців до долі навчального закладу, його працівників, умов навчання і проживання дітей. Тому слушно депутат Сергій Волошин у своєму запитанні прагнув конкретизувати шляхи розвитку закладу. А ці шляхи, очевидно, залежатимуть від співпраці і допомоги районної влади. Але, як акцентував голова районної ради Іван Гурмак, відповідальність першочергова – колективу. Від того, наскільки ефективно він спрацює найближчим часом, залежатиме чи у майбутньому функціонуватиме заклад взагалі, чи депутати знову повернуться до питань реорганізації через якийсь період часу.

Після конструктивного діалогу щодо багатьох аспектів, у т. ч. й освітньої субвенції, депутати проголосували за запропонований проект рішення, який попередньо обговорили на засіданні постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, комунальної власності, земельних відносин, екології та президії районної ради.

Очільник представницької влади Іван Гурмак подякував депутатському корпусу і керівництву райдержадміністрації за консолідацію у питанні функціонування, а не закриття навчального закладу. Це – шанс колективові працювати, дітям – навчатися у рамках законодавства України.

«Цим рішенням, депутати районної ради дають можливість працівникам не зберегти школу-інтернат, а створити справжню освітньо конкуруючу гімназію, яка щораз наповнюватиметься більшою кількістю учнів. Зі своєї сторони, районна рада і я особисто свою підтримку готові надати, та існування закладу в руках керівника і педагогів. Бажаю плідної праці та успішного результату», – відзначив голова районної ради Іван Гурмак.

***

Одностайно сесія затвердила також Положення про шкільний інтернат при закладі загальної середньої освіти Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області.

Доповідаючи із цього питання, начальник відділу освіти РДА Степан Северилов зазначив, що сутність навчального закладу, який щойно реорганізували у гімназію №5, на час його розвитку не змінюється. У ньому перебуватиме певна кількість дітей, які потрапили у складні життєві обставини. Тому є необхідність у відкритті пришкільного інтернату при Надвірнянській гімназії №5. Це буде окремий структурний підрозділ для організації повноцінного перебування (проживання, харчування) учнів, які за висновком комісії у справах з питань захисту прав дитини РДА та на підставі заяви батьків або осіб, котрі їх замінюють, будуть туди влаштовані.

Джерелом надходження фінансів для утримання пришкільного інтернату є кошти, асигновані місцевим бюджетом, батьків, спонсорів та ін., не заборонені законодавством. Частину коштів надаватиме держава, а частину – батьки, опікуни. Відповідний механізм відображений у положенні про інтернат. Деталізація, відсоткове співвідношення, а також вартість доби – на наступній сесії районної ради – за фактом висновків комісії з прав захисту дітей, кількості учнів, які потребуватимуть харчування. Якщо буде документ на державному рівні, Положення про пришкільний інтернат при закладі загальної середньої освіти Надвірнянської районної ради уточнять або приймуть нову її редакцію. Воно розроблене для гімназії №5, але є універсальним для будь-якого закладу середньої освіти, уточнив Степан Северилов.

У згаданому Положенні обумовлено також права й обов`язки учнів, які проживають у пришкільному інтернаті, його працівників та ін. Іван Гурмак озвучив пропозицію президії районної ради штатний розпис встановлювати у відповідності до кількості учнів. Разом із цією поправкою сесія затвердила Положення при пришкільний інтернат.

***

У питанні «Різне» голова Громадської ради при РДА Віталій Трачук зачитав звернення, в якому йдеться про потребу уточнити законність чи незаконність видобування піщано-гравійної суміші у с. Фитьків та необхідність створення комісії із представників районної влади, правоохоронних та екологічних органів для з`ясування законності цього видобування. Голова районної ради Іван Гурмак поінформував, що на пленарному засіданні наступної сесії заплановано заслухати Надвірнянський відділ поліції щодо стану законності у районі і запропонував правоохоронцям у довідці поінформувати у межах можливого як триває розслідування наведених у зверненні інцидентів. Ознайомив також із переліком питань порядку денного наступної ХХІІ сесії районної ради, запланованої на 30 серпня ц. р.

Інф. Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!