Газета по-надвірнянськи
 

Громада на толоці у Чорному Потоці протягом дня виклала 5000 штук цегли на спорудженні школи

10 серпня 2018, 12:12 | Рубрика: Суспільство, Тема дня Версія для друку Версія для друку 437 переглядів

чорний-потік

Звичайне гірське село Чорний Потік, яке має давню історію, відоме своїми, у першу чергу, писанками і розмаїттям народних промислів, майстрами-будівельниками, які працюють по всьому світу, а також вихованцями місцевої школи, чи по-теперішньому ліцею. І якщо писанкарі і майстри якось дають собі раду, то учні школи, яких тепер уже понад чотири сотні, роки-роками змушені навчатися у пристосованих приміщеннях. Одне класне приміщення та їдальня містяться – вдумайтесь ! – у 111-річній будівлі.

І незважаючи на це, вчителі разом з учнями з року в рік добиваються неаби­яких успіхів у предметних олімпіадах усіх рівнів. Зі стін школи вийшли кандидати і доктори наук, учителі, лікарі, інженери і просто добрі люди, які ніде не встидаються своїм походженням і всім дають знати, що є на світі чудове село – Чорний Потік.

Десятиліттями існує нагальна потреба у будівництві нового приміщення для школи, десятиліттями чорнопотоківці наслухалися всіляких обіцянок від різних начальників. Але змінювалася влада, минали роки, ставала застаріла проектна документація, знаходилися десятки інших причин, а сотні дітей з року в рік бажали молодшому поколінню навчатися у кращій школі. Не можна сказати, що влада геть нічого не робила. За останні 8 років замінено старі вікна на металопластикові, зроблено водяне опалення, підключено інтернет і Wi-Fi, час від часу закуповують деякі меблі для школи. Але знову і знову все це стосується пристосованих приміщень.

ремонт

І ось 22 вересня 2015-го при великому здвигу народу, за участі обласної і районної влад, священики освятили місце для будівництва, як оголосили, триповерхової прибудови на 14 класних приміщень. Місце обгородили парканом, на якому вивісили банер із зображенням новобудови і терміном будівництва – від 2015 до 2017 року. Тобто, вже рік наші діти мали навчатися у новій, як всі кажуть, школі.

Але дійсність зовсім інакша і, на жаль, критично суворіша. Із великими труднощами знаходять кошти і матеріали, а те, що вже збудовано, нищать дощі, морози і є побоювання, що ще однієї зими будова не перебуде.

Та з`явився маленький промінчик надії. З ініціативи 75-річного Олексія Тимінського, будівельника з майже 60-річним стажем, вирішили показати всім, що при наявності бажання можна зробити багато. 7 серпня на толоку зібралися місцеві жителі, депутати Делятинської селищної ради ОТГ, вчителі і навіть священик храму св. Апостолів Петра і Павла УГКЦ о. Любомир Мандзюк. Протягом цього дня під керівництвом виконроба виклали-вимурували понад 5000 штук цегли на другому поверсі. Учасники толоки висловили думку, що громада – це велика сила і треба докласти всіх можливих засобів, щоб завершити будівництво «коробки» і накрити її до цьогорічної зими.

Всеволод ГРЕЧУХ.

Від редакції. Директор Чорнопотоківського ліцею Михайло Струк цілковито підтвердив цю інформацію свого колеги – ветерана освітянської ниви Всеволода Гречуха. Водночас висловив стурбованість педагогічного та учнівського колективів і громади села невтішною долею з новобудовою школи. І знову ж як маленьку надію сповістив, що наступного понеділка, 13 серпня, запланували уже другу аналогічну толоку на спорудженні школи із ще ширшим охопленням і більшою участю педагогів, батьків школярів, релігійних громад та жителів Чорного Потоку з єдиною метою – вберегти уже збудоване і прискорити шкільну радість у цьому мальовничому гірському селі.

Такий почин і завзятість заслуговують не лише підтримки і схвалення, але й щирого побажання і впевненості, що новобудова школи має стати справою честі і порядності кожного чорнопотоківчанина. Та й законним організаторам і відповідальним за будівництво школи при такій ініціативі і заповзятливості громади варто дотримуватися свого державного, владного і будівельно-господарського зобов`язання.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!