Газета по-надвірнянськи
 

Із чим пішов на канікули депутат-мажоритарник від Прикарпаття Юрій Дерев’янко

10 серпня 2018, 11:42 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 410 переглядів

Восьма сесія Верховної Ради України закінчилась. Нардепи на канікулах і готуються 4 вересня розпочати новий парламентський сезон. Громадянська мережа ОПОРА підбила підсумки роботи депутатів-мажоритарників у парламенті з лютого по липень 2018 року.

За результатами ОПОРИ, у законотворчій діяльності народного депутата України Юрія Дерев’янка переважає індивідуальне написання законопроектів, оскільки із 16 його законотворчих ініціатив у 9 випадках він є одноосібним автором.

Дерев’янко впродовж восьмої сесії Верховної Ради України є лідером серед прикарпатських нардепів із депутатських запитів. Серед 27 запитів є запити до Кабміну, Голови ВРУ та місцевих органів влади. Досить активно він виступав і під час засідань у парламенті.

Серед найважливіших депутатських запитів Юрія Дерев’янка – запит до вищого керівництва держави щодо збільшення фінансування ремонту доріг і мостів в Івано-Франківській області. Зокрема, йдеться про ремонт аварійного мосту в селищі Делятин та доріг «Яблунів-Делятин» і «Надвірна-Бистриця».

«Враження таке, що керівництво області часто випробовує людей на міцність: наскільки довго вони зможуть витримати, блокуючи дороги. Однак перемога за людьми, які дійсно є джерелом влади. Разом ми домоглися виділення коштів на ремонт дороги «Яблунів-Делятин» та на завершення ремонту дороги «Івано-Франківськ – Яблуниця» через Надвірну. Ми змусили владу проводити ці роботи», – розповів Юрій Дерев’янко.

Цьогоріч нардеп звернувся до спікера ВРУ Андрія Парубія із запитом, в якому вимагає негайно розблокувати підписання і набуття чинності закону, який запроваджує покарання корупціонерів, які постачають в армію неякісну продукцію та наживаються на цьому.

Звернувся цьогоріч Дерев’янко і до в.о. голови Держекоінспекції щодо дотримання законодавства про охорону навколишнього середовища Бурштинської ТЕС. Адже неодноразово до народного депутата зі скаргами на жахливий стан екології зверталися жителі Бурштина. До прикладу, взимку людей неабияк турбували опади чорно-сірого кольору.

Надіслав звернення також щодо використання отруйних речовин підприємством «Оскар» під час оброблення полів у селищі Отинія Коломийського району. Після цього із цією справою розпочали кримінальні провадження.

Від Уряду нардеп просив виділити майже 403 мільйони гривень на своєчасну виплату зарплат бюджетникам Прикарпаття, у т. ч. і тим, яких фінансують за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету. Також вимагав від МОЗ та Кабміну забезпечити районну лікарню у Надвірній сучасним рентген-апаратом та виділити 600 тис. грн. на лікарську амбулаторію у Биткові.

Дерев’янко також відстоював недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землі, де видобувають корисні копалини гірничодобувні підприємства та якою користується «Укрзалізниця». З відповідним запитом звернувся до Кабміну. Адже починаючи з 2018 року, такі монополісти як «Укрнафта» та «Укрзалізниця» сплачують у бюджети сіл, селищ та міст не 100% плати за землю, як це було раніше, а тільки 25%. Це призвело до того, що величезна кількість громад не отримала заплановані надходження на цей рік.

Тому серед законотворчих ініціатив Дерев’янка неабиякого суспільного резонансу набув законопроект №8169. Він стосується недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землі, надані для залізниць і гірничодобувним підприємствам для видобування та розробки родовищ корисних копалин. Дерев’янко переконаний, що «Укрзалізниця» та гірничодобувні підприємства мають платити місцевим бюджетам усі 100 % плати за землю.

Важливими є також законопроекти, які стосуються військовослужбовців. Зокрема, щодо їх пенсійного забезпечення та щодо вдосконалення порядку реалізації права на отримання одноразової грошової допомоги.

Дерев’янко вимагає посилити покарання за вирубування лісів у природних заповідниках. Відповідну правку депутат озвучив під час розгляду законопроекту про збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів.

Важливим для багатьох українців, які сьогодні вимушені заробляти закордоном, є зареєстрований Дерев’янком законопроект, в якому пропонує забезпечити гарантоване право участі у виборах для трудових мігрантів з України, інформує прес-служба Івано-Франківської обласної організації партії РНС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!