Газета по-надвірнянськи
 

Колегія РДА: фестивальні нагороди та обговорення назрілих проблем

3 серпня 2018, 13:45 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 97 переглядів

Чергове засідання колегії РДА 26 липня провів голова райдержадміністрації Олександр Кеніз за участі заступника голови районної ради Ігоря Писклинця, Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича, інших членів колегії, сільських голів, керівників ОТГ, підприємств, установ, організацій, структурних підрозділів РДА.

Перед розглядом питань порядку денного до зали засідань на мить завітав піднесений фестивальний настрій. Підставою для цього стали успішні змаги краян під час культурно-спортивного свята «Гуцульські забави «Довбушівська бартка». У рамках ювілейного ХХV Міжнародного Гуцульського фестивалю 24 липня у смт. Ворохта наші земляки помірялися силами із Вижницькими, Косівськими, Ворохтянськими та Яремчанськими гуцулами і впевнено перемогли у конкурсах «Метання довбні», «Гуцульська естафета», «Боротьба на колоді». Переконливі результати увінчались здобуттям звання «Найдужчий гуцульський край», отриманням кубка, медалей, подяк, призів. Серед переможців: Олександр Боднарук, Василь Дячук, Віталій Бобелюк, Анатолій Касюк, Юрій Абрам`юк, Василь Дранчук, Володимир Стельмащук, Ігор Бутенюк та Михайло Нищей. Керівники району і міста вручили їм заслужені нагороди.

***

На розгляд колегії винесли три важливі питання. Із першого доповідав перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, охарактеризувавши стан виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Надвірнянського району за 6 місяців 2018 р. Зокрема, констатував, що у І півріччі н. р. загалом вдалося забезпечити виконання програмних завдань спільно з райдержадміністрацією, бюджетними установами району, органами місцевого самоврядування. Ці заходи спрямовані на підвищення рівня життя краян на основі розвитку галузей економіки, раціонального використання наявного ресурсного потенціалу, створення умов для підприємницької діяльності та ін.

Протягом півріччя забезпечено приріст (у порівнянні із торічним аналогічним періодом) виробництва нерудних будівельних матеріалів на 32,4 відс., плити ДСП ламінованої – на 11,2 відс., а необробленої – на 15,4 відс. Виробництво меблів менше на 26,5 відс.

Серед пріоритетних напрямків роботи – завершення газифікації с. Верхній Майдан, реалізація концепції Нової української школи, удосконалення системи надання адміністративних послуг та покращення їх якості, ремонт доріг, співпраця з воїнами АТО (ООС) тощо.

Не менше уваги приділяли забезпеченню соціальних гарантій громадян, які мають право на пільги. За станом на 1 липня ц. р. на обліку перебувало 19761 одержувач усіх видів соціальних допомог, яких призначено 107,8 млн. грн. і профінансовано.

У процесі обговорення першого питання порядку денного торкнулися також проблеми розведення овець у с. Парище, КП «Надвірнаводоканал», написання проектів на обласний конкурс та ін.

Начальник відділу освіти РДА Степан Северилов привернув увагу до впровадження концепції «Нова українська школа», один із пунктів якої передбачає суттєве покращення матеріально-технічної бази для 1-х класів. Держава виділила 1,6 млрд. грн. на умовах фінансування 10 відс. із місцевих бюджетів на реалізацію цієї програми, а саме: закупівлю партів, мультимедійних комплексів, оргтехніки для кожного учителя та дидактичного матеріалу. Завдяки виділенню коштів із райбюджету, оперативним тендерним процедурам усі 57 перших класів району повністю забезпечать шкільними меблями. Їх уже завезли до 9 закладів. Закуплено 14 комплектів оргтехніки, невдовзі надійдуть і мультимедійні проектори.

На жаль, за словами керівника освітньої галузі району, не всі органи місцевого самоврядування долучились до цієї важливої справи. Тож подякував тільки Битківській селищній, Пнівській і Пасічнянській сільським радам. Водночас у зв`язку з протікання даху адмінбудинку у період дощового літа назвав катастрофічними умови праці самого відділу освіти РДА.

Серед інших проблем – вирішення питання поводження із твердими побутовими відходами, капітальний ремонт доріг, будівництво та добудова шкіл, забезпечення стабільної роботи підприємств нафтогазового комплексу та ін.

Члени колегії взяли до уваги довідку про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І півріччя ц. р. і рекомендували відділам, управлінням та службам РДА сконцентрувати зусилля та наявні ресурси на розв`язанні ще невирішених питань цієї Програми.

Про виконання бюджету району за результатами першого півріччя ц. р. детально поінформувала присутніх начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак. Зокрема, зазначила, що до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло доходів (без урахування трансфертів) 96868,3 тис. грн. У бюджет району додатково надійшло 8615,4 тис. грн. Ріст надходжень порівняно із таким же періодом минулого року – 121,6 відсотка.

Значне невиконання уточнених призначень по державному миту (33,6 відс.) та акцизному податку (85,2 відс.).

Основним бюджетоутворюючим джерелом залишається податок на доходи фізичних осіб. Його питома вага – 59,1 відс., надходжень зі сплати за землю – 12,9 відс., єдиного податку – 9,9 відс. У бюджет району надійшло 5605,8 тис. грн. рентних платежів.

Територіальні громади в основному також виконали дохідні частини своїх бюджетів, за винятком Надвірнянської міської, Назавизівської, Парищенської, Стримбівської і Цуцилівської сільських рад.

Видаткова частина загального фонду бюджету району виконана на 85,7 відсотка призначень на перше півріччя та 55,1 відсотоки до уточнених річних призначень.

Взявши до уваги інформацію управління фінансів РДА, комісія прийняла відповідне рішення із протокольними дорученнями. Головні розпорядники коштів повинні забезпечити виконання плану заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, вишукування додаткових джерел надходжень, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів, посилення фінансово-бюджетної дисципліни тощо.

***

Найбільше дискусійних конструктивних моментів виникало під час обговорення питання про стан протипожежного водопостачання у районі. Заступник начальника Надвірнянського райвідділу УДСНС України в області Микола Онуфрак доповів, що у квітні-травні ц. р. перевірили пожежні гідранти зовнішнім оглядом та пуском води – підприємств, установ та організацій.

Виявлені недоліки: із 58 пожежних гідрантів несправні 2 вуличні та 1 об`єктовий. Потребують заміни 5 вказівників на пожежних гідрантах, відсутні кришки на стояках деяких з них. Потрібно почистити зливи на всіх пожежних гідрантах.

Голова РДА Олександр Кеніз та його перший заступник Богдан Зеленчук акцентували на важливості цього питання, бо від якості виконання протипожежних вимог залежить життя і здоров`я людей та збереження матеріальних цінностей. Тому необхідна детальна інформація про реальний стан протипожежного водопостачання на всіх об`єктах і всіх населених пунктах району.

Повторна перевірка запланована на жовтень-листопад ц. р. До того часу необхідно ліквідувати недоліки і виконати рекомендації колегії РДА.

Інф. Надвірнянської РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!