Газета по-надвірнянськи
 

Перехід до цифрового мовлення став вимогою часу

10 серпня 2018, 11:49 | Рубрика: Акцент, До відома краян Версія для друку Версія для друку 323 переглядів

Представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України в Івано-Франківській області Ігор Маслов в ефірі ТРК «Надвірна» цього тижня розповів про відключення аналогового телебачення і перехід вже до сучаснішого і набагато якіснішого цифрового мовлення.

цифра

Передусім, він поінформував, що перші ліцензії на цифрове мовлення видали ще у серпні 2011-го. – Тому ми фактично живемо у двох світах і за ці сім років можна було адаптуватися і підготуватися до переходу, маючи все необхідне обладнання. Вежі для цифрового мовлення в Івано-Франківській області розміщені в Івано-Франківську, у селах Дебеславці поблизу Коломиї, Мала Тур`я Долинського району і на горі Велика Рокита у Микуличині Яремчанської міської ради. Як розповів Ігор Маслов, теперішні проблеми якраз пов’язані із тим, що існували дві технології і вони не давали реалізуватися одна одній.

Як відомо, у Надвірній існували труднощі з роботою цифрових передавачів, але про якість сигналу можна буде говорити тільки після вимкнення аналогового телебачення. Цей процес уже відбувся у Київській та Кіровоградській областях, та не викликав страшного ажіотажу чи занепокоєння, на «гарячу лінію» надійшло лише 17 звернень.

Як уточнив Ігор Маслов, уже з 1 вересня аналогове телебачення відключать на всій території України, за винятком тих територій, де здійснюють особливий режим мовлення – прикордонні райони із країною-агресором Росією у Сумській, Чернігівській та Харківській областях, частина Херсонщини, яка прилягає до тимчасово окупованого Криму, Донеччина та Луганщина, де тривають бойові дії. Що ж стосується долі ТРК «Надвірна», то найближчим часом Кабінет міністрів за рекомендацією Нацради з питань телебачення і радіомовлення повинен прийняти постанову, що до кінця 2018 року не вимикатимуть з аналогу суспільне мовлення і місцевих та регіональних мовників, які не мають ліцензій на цифрове мовлення. За час, який залишився, вони повинні підготувати, передусім, технічну базу і створити умови для переходу у «цифру». Про таке бажання вже заявили 7 телеканалів в Івано-Франківській області, ще 2 – через брак фінансування – працюватимуть у кабельних мережах. Зараз у жителів є альтернатива – можливо перейти на супутникове, кабельне інтернет-телебачення, придбати Т2-тюнер чи підключитися до кабельної мережі.

Прес-служба каналу НТН детально проінформувала про ці способи прийому телевізійного сигналу і підрахувала їхню приблизну вартість.

Перший – можна придбати цифровий Т2-приймач, який підключається до існуючої антени. Середня вартість приймача – близько 300-500 гривень. У більш високій якості майже по всій території України можна дивитись близько 30 телеканалів. Зараз і надалі цифрове Т2-телебачення буде безкоштовним.

Другий варіант – придбати новий телевізор з вбудованим Т2-приймачем. Мінімальна вартість становить близько 4000 гривень.

Третій – підключитися до кабельного телебачення. Це можуть зробити мешканці міст та деяких селищ міського типу Воно платне, середня вартість – 50-150 гривень на місяць.

Четвертий – інтернет-телебачення. Вартість послуги доступу до інтернету, зазвичай, становить від 60 до 200 гривень на місяць. Окремо доведеться заплатити за телевізійний пакет, який коштує від 30 до 50 гривень на місяць. П‘ятий – придбати супутникову антену. Мінімальна вартість тюнера, супутникової тарілки та встановлення цього обладнання становить 2000-2500 гривень. Переважна більшість тюнерів, які зараз продаються, дають змогу дивитися канали, які знаходяться у вільному доступі. Необхідно враховувати, що незабаром з метою покращення наповнення ефіру, національні телеканали можуть закодувати супутниковий сигнал. Якщо це станеться, то для перегляду українських телеканалів потрібно буде придбати новий супутниковий тюнер. Таким чином, найбільш економічним на даний момент є перший варіант – придбання цифрового Т2-приймача.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!