Газета по-надвірнянськи
 

Попит на закордонні паспорти не спадає

3 серпня 2018, 13:31 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 532 переглядів

Ще 7 травня 2014 р. Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову, якою передбачено запровадження біометричних закордонних паспортів. Фактично прийом документів для його оформлення стартував у січні 2015-го. Але масовий попит на біометричні паспорти активізувався після запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом. Після цього за наявності паспорта та дотримання деяких умов зникла необхідність попереднього звернення до посольств для отримання дозволу перетину кордону.

паспорт

Це стало основною причиною ажіотажу, який триває уже більше року. Начальник Надвірнянського райвідділу управління Державної міграційної служби України Михайло Рубінський навів порівняльні цифри: протягом першого півріччя 2017 оформлено 5155 і видано 4473 біометричні закордонні паспорти, а протягом такого цьогорічного періоду відповідно – 7730 та 8213.

Цьогоріч із заявами про виготовлення закордонного паспорта до підрозділу звернулось 7693 краяни. За січень-червень ц. р. надійшло більше 6 млн. грн. зі сплати адміністративних послуг. Прийнято 67 заяв про втрату паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Ми поцікавилися й іншими напрямками діяльності цієї служби. Керівник підрозділу поінформував, що цьогоріч виявлено та притягнуто до відповідальності 20 іноземних громадян та 10 громадян України за порушення адміністративного законодавства. Виявлено та проведено примусове повернення з України шістьох нелегальних мігрантів. Одному іноземцю скорочено термін перебування в Україні.

Також керівник відділу ДМСУ повідомив, що за 6 місяців н. р. видали 1906 паспортів громадянина України у формі ID-картки. Прийняли 9 заяв про надання дозволу на імміграцію, оформили й видали 15 дозволів на імміграцію іноземців в Україну. Зареєстрували 120 заяв про втрату паспорта громадянина України, майже всі розглянули і видали нові у формі ID-картки.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!