Газета по-надвірнянськи
 

Шана Каменяреві

31 серпня 2018, 15:09 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 374 переглядів

У понеділок, 27 серпня, у Надвірній відзначили 162-у річницю від дня народження видатного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, ученого, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка.

ранко

Надвірнянців і гостей міста вітав зі святом перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович та народний депутат України, керівник парламентської фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк.

Промовці наголосили на величі та значущості постаті Каменяра в історії української держави, народу і літератури. Керівники району та міста поклали квіти до пам’ятника Іванові Франкові у міському парку, який названий на його честь.

Олег Березюк презентував для однієї зі шкіл Надвірної книгу-казку «Лис Микита» Івана Франка за авторською редакцією Каменяра. За його словами, досі ми користуємось і читаємо цей твір за редакцією Максима Рильського, в якому Лис Микита виступає як Розбишака, а насправді в Івана Франка Лис Микита – Гайдамака з революційним духом. Тому нардеп порадив читати і вивчати цей твір не дітям і молодшим школярам, а дорослим батькам та старшокласникам і робити належні національній і державні висновки.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!