Газета по-надвірнянськи
 

Шляхи Івано-Франківщини потребують більше коштів

3 серпня 2018, 13:34 | Рубрика: В обласній раді Версія для друку Версія для друку 52 переглядів

(Щодо ситуації зі станом автомобільних доріг загального користування в області)

Верховній Раді України

Прем’єр-міністру України В. Гройсману

Прикарпаття є одним із провідних туристичних і курортно-рекреаційних регіонів України. Щороку нашу область відвідують усе більше туристів та екскурсантів. Приміром, у 2015 році цей показник становив 1,9 млн. осіб, у 2016 р. – 2,1 млн. осіб, у 2017 р. – 2,2 млн. осіб.

Це зростання великою мірою зумовлене спрямуванням значних коштів на ремонт основних автошляхів області. Зокрема, у 2017 році на відновлення магістральних доріг спрямовано 960 млн. грн. І хоча протягом останнього часу обсяг коштів на такі цілі був досить значний порівняно з періодом до 2014 року, та основні питання дорожнього господарства не вирішено до сьогодні. Зокрема, наразі дуже гостро стоїть питання ліквідації наслідків стихії 2008-го. По суті, за 10 років не відновлено ще 15 великих мостів; сотні кілометрів низових і верхових підпірних стінок, особливо у гірській частині Карпат, яка займає 30% усієї території області. У зв’язку з цим до багатьох сіл досі нема проїзду або він утруднений, а їх жителі не мають можливості повною мірою отримувати основні соціальні послуги. Йдеться про медичне обслуговування, забезпечення проїзду пожежних автомобілів та інших аварійних служб, постачання основних харчових продуктів тощо.

Особливо хочемо наголосити на аварійному стані шляхопроводу в селищі Делятин на автомобільній дорозі Н-09 Мукачеве – Львів, який на сьогодні є прямою загрозою життю людей, котрі проїжджають по ньому. Окрім того, існує загроза для пасажирів залізничного транспорту, що рухається під цим мостом. У разі невирішення цієї проблеми вся яремчанська зона, у т. ч. найбільший гірськолижний курорт східної Європи «Буковель», який відвідує 80% туристичних потоків, можуть залишитися без автомобільного сполучення. Велику загрозу в разі руйнації становить також міст на автодорозі Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський в урочищі «Буковець» Верховинського району.

Загалом 80% усіх мостів Прикарпаття потребують негайного ремонту. Нагромаджені протягом довгих років проблеми дорожньо-транспортної структури створили соціальну напругу серед населення області.

У зв’язку з цим для вирішення цих питань звертаємось до вас з проханням збільшити обсяг фінансування на ремонт та утримання автомобільних доріг і мостів області у 2018 році.

Прийнято на 22-й сесії Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання 22 червня 2018 р.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!