Газета по-надвірнянськи
 

Славетні краяни – у всеукраїнському журналі «Слово і Час»

3 серпня 2018, 13:44 | Рубрика: У світі журналістики Версія для друку Версія для друку 2,493 переглядів

Відомі українські письменники, наші краяни Марійка Підгірянка та Юрій Шкрумеляк, які щедро засівали ниву дитячої літератури першої половини ХХ століття, своєрідно пошановані галузевим всеукраїнським науково-теоретичним журналом «Слово і Час» (у тоталітарний період «Радянське літературознавство»). Це видання уже шістдесят років під патронатом Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної Академії Наук України виходить щомісячно у Києві.

слово-і

Із 1990 року при тодішньому головному редакторові, членові-кореспонденту НАНУ В. Дончику започатковано на його обкладинці, з номера у номер, вміщувати епіграф з поетичної творчості корифеїв українського красного письменства та ще з особливою вимогою, щоб у тих римованих рядках містилися слова «слово» або «час» у називному відмінку, що підкреслюють назву науково-теоретичного журналу «Слово і Час» чи скорочено «СіЧ». Спершу починали Шевченком, Франком, Лесею Українкою…

Приємно, що хоч і через більше двох десятиліть у київську «СіЧ» влилися Марійка Підгірянка та Юрій Шкрумеляк. В їх творчій спадщині також знаходяться вірші з відтінком афоризмів-крилатих висловів. І є актуальними в наші дні.

Так на блискучій, глянцевій палітурці оновленого часопису «Слово і Час» №9 від 2016 року читаємо:

Ще прийде день, ще прийде час!

Світ промінь свій зішле.

І будеш ти ціла для нас

Українська земля!

Марійка Підгірянка

А в числі 9 за 2017 рік цитований її побратим Юрій Шкрумеляк:

О, най тільки буде всюди воля Твоя,

Будь нам милостивий, Отче, кожний час,

Будь нам у неволі поміч і остоя,

Заступи від лиха і недолі нас!

Зауважу, що я, автор цієї публікації, ще у 2009 році у шостому числі цього поважного видання подав Марійку Підгірянку з її словами:

Ой, слово, слово, кличем чудовим звеніло,

А по тім слові будьмо готові на діло!

Недавно дізнався від відповідального секретаря редакції журналу «Слово і Час» Світлани Селіверстової, що готують збірничок епіграфів, або як тепер ще модно називати – мотто (з італійської мови) усіх років, котрі презентували у світі «СіЧ».

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

член НСЖУ,

с. Білі Ослави.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!