Газета по-надвірнянськи
 

Святкування 1030-річчя Хрещення Русі-України

3 серпня 2018, 13:19 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 238 переглядів

Чисельна делегація Івано-Франківської області – вірян різних конфесій, громадських активістів, представників об’єднань громадян – 28 липня взяла участь в урочистих заходах з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України в столиці нашої держави. В її складі також велика група жителів нашого району, вірних та священнослужителів із Надвірнянського і Делятинського благочинь УПЦ КП. Очолював нашу делегацію керівник апарату РДА Микола Кравчук.

кравчук

Святкування у Києві розпочалося державним заходом на Володимирській гірці, біля пам’ятника Святому Рівноапостольному князю Володимиру Великому.

Учасників заходу привітали Президент України Петро Порошенко, представник Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій, предстоятель Української православної церкви Онуфрій, предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, голова Всеукраїнського союзу церков віри євангельської – п’ятидесятників Михайло Паночко.

Глава держави наголосив, що мільйони українців прагнуть і очікують якнайшвидшого визнання автокефалії Православної церкви в Україні – великої за кількістю вірних, але рівної до інших помісних православних церков.

«Томос про автокефалію довершить утвердження незалежності і самостійності нашої держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир. Він посилить права і свободи громадян. Особливо тих, котрі зараз перебувають поза спілкуванням із вселенським православ’ям», – сказав Петро Порошенко.

Після цього у Володимирському соборі відбулася Божественна літургія та пройшла багатотисячна хресна хода «Молитва за Україну і за єдину Помісну Українську православну церкву» – за участі керівництва держави, вірян та церковних ієрархів. У Божественній Літургії та інших святкових заходах взяв участь Преосвящений Єпископ Коломийський і Косівський УПЦ КП Юліан з великою групою священно­служителів Коломийсько-Косівської Єпархії та понад 600 віруючих. Завершилося святкування на Володимирській гірці молебнем за Україну і за Українську помісну православну церкву на чолі з предстоятелем Української православної церкви Київського патріархату, патріархом Київським і всієї Русі-України Філаретом і главою Української Автокефальної Православної церкви Митрополитом Макарієм.

Як зазначив голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, спільна молитва за Україну, її духовну єдність та мир, як і надання Томосу про автокефалію української православної церкви, дарують надію на гуртування релігійних громад і загалом об’єднання українців навколо спільної ідеї.

«У часі російської агресії на сході України, намагань підірвати внутрішню стабільність, поширити розбрат, Слово Боже сприятиме порозумінню між нашими співгромадянами, утвердженню нетлінних духовних цінностей в українському суспільстві, утвердженню держави», – підкреслив очільник Прикарпаття.

масовка

Учасники цієї пам`ятної, по суті, наймаштабнішої Хресної ходи в історії незалежної України, колона якої розтягнулася на сотні метрів і за різними оцінками налічувала від 65 до 150 тисяч або й більше віруючих, із хвилюванням свідчать, що дотепер так багато патріотично налаштованих громадян, які моляться за перемогу правди і миру в Україні, збирав лише Майдан під час Революції Гідності. Хода виявилася неймовірною. Море людей.

Часті вигуки-прослави «Слава Україні!», «Слава нації!», «Україна – понад усе!», «Одна, єдина, соборна Україна!», «Героям слава!», «Слава Ісусу Христу!», «Навіки слава!». Людей було як на Майдані. І всюди – українські прапори. І молитви та благословіння українською мовою. Люди несли плакати парафій із Маріуполя, Волновахи, Бердянська, Одеси. Ніщо так не потішило, як напис «Донбас – за Єдину Помісну Православну Церкву України!».

тає очевидним, що єдиною тепер не тільки є країна, такою ж має стати церква. Тому всі ці люди приїхали з усіх сіл та міст до столиці. Запам`яталось із виступу Святійшого Патріарха Філарета, як він зазначив, що український народ єднається у цілому, так єднається й українське православ`я. Тому на святкуванні ми побачили делегацію Вселенського Патріарха Варфоломія, який має твердий намір дати Українській Церкві Томос про Автокефалію нашої церкви. Це означає, що в Україні буде обов`язково Одна Українська Православна Церква, визнана і яка увійде у молитовне спілкування з усіма православними церквами. І це є нашою дуже важливою перемогою. Другий висновок із цієї Хресної ходи такий, що перемога наша на сході забезпечена, бо український народ уже об`єднався, а якщо він об`єднався, то північний агресор йому уже не страшний і перемогти нас не зможе, наголосив Патріарх Філарет.

Немаловажним є і той факт, що нова церква потенційно може стати найбільшою за чисельністю і, відповідно, за впливом в Україні. Втрата України для російської православної церкви означатиме втрату величезної кількості парафій і єпархій. Більше того, нова Українська церква має шанси одразу стати однією з найбільших церков у світовому православ`ї, серйозно зменшивши чисельність і вплив російської церкви.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!