Газета по-надвірнянськи
 

Золота медаль і митрополича грамота отцю-мітрату Іванові Бойку

3 серпня 2018, 13:35 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 478 переглядів

На цьогорічному святі Верховних Апостолів Петра і Павла після Богослужіння у місцевому греко-католицькому храмі с. Старуня Богородчанського деканату УГКЦ відбулося урочисте вручення Золотих медалей із зображенням Блаженного священномученика Симеона Лукача жителям цього села і священикам, котрі не зрадили ідей та віри греко-католицької церкви, коли вона перебувала у підпіллі.

у-дорі

У листівці-додатку до медалі зазначено:

«За Вашу велику ревність, живу віру і старанність для Божої слави та добра Української Греко-Католицької церкви. с. Старуня, 2018 р.».

Серед нагороджених отець-мітрат Іван Бойко, котрий понад 16 років у Старуні у часи підпілля церкви відправляв святі Літургії, хрестив дітей та вінчав молоді подружжя на спільне життя. Почесна відзнака заснована згідно з рішенням сесії Старунської сільської ради від 14 березня ц. р. з нагоди 125-річчя від дня народження Блаженного священномученика Симеона Лукача. Усього кількість таких медалей – 20. Вручив нагороди Старунський сільський голова Іван Мосюк.

Нагадаємо, що 29 квітня ц. р. у с. Старуня відбулася важлива подія – тут відкритий і освячений Патріархом УГКЦ Святославом Шевчуком Музей Блаженного священномученика Симеона Лукача.

Під час святкування урочистостей з нагоди 400-річчя с. Дори Яремчанської міської ради у суботу, 21 липня, після Архієрейського Богослужіння отець-мітрат Іван Бойко був нагороджений за багаторічне ревне християнське служіння у Винограднику Господньому Грамотою Тернопільсько-Зборівської Архієпархії УГКЦ, яку вручив йому Митрополит Василь Семенюк у присутності Владик Василія Івасюка і Теодора Мартинюка (усі троє є уродженцями с. Дори). Отець-мітрат Іван Бойко зараз є парохом церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ у с. Красна. Він разом із нинішнім Тернопільсько-Зборівським Архієпископом, Митрополитом Василем Семенюком у числі двох десятків священнослужителів є вихованцями підпільної духовної семінарії під керівництвом славної пам`яті отця-мітрата ісповідника віри Михаїла Косила.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!