Газета по-надвірнянськи
 

«Біла криниця» утвердила звання «Народний колектив»

28 вересня 2018, 12:49 | Рубрика: Акцент, Культура Версія для друку Версія для друку 88 переглядів

Про творчі злети уславленого у краї народного фольклорно-етнографічного колективу із села Чорні Ослави «Біла криниця» ми неодноразово інформували у нашому часописі.

ославиМинулого тижня цей унікальний щодо популяризації етнокультури рідного села гурт успішно підтвердив почесне звання «Народний». Оцінювали виступ чорноославських аматорів сцени фахівці управління культури, національностей і релігії ОДА.

Уперше свої творчі надбання колектив продемонстрував у місцевому клубі як закладі культури Делятинської об`єднаної територіальної громади. З цієї нагоди на такий важливий захід завітали очільник цієї ОТГ Богдан Клим`юк та головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді і спорту Оксана Кравчук, а також директор Народного дому смт. Делятин Марія Івасюк.

Вони, як і посадовці з Івано-Франківська, наочно пересвідчилися, як бережно ставляться у цьому гірському селі до своїх традицій, фольклору, звичаїв та обрядів. Талановиті учасники «Білої криниці» на сцені відтворили обряди відзначення народження і хрестин дітей, проводів до українського війська та фрагменти справжнього гуцульського весілля. Звучали і різдвяні мотиви.

Керує колективом уже не один рік чорноославчанка Галина Щерб`юк. Допомагає їй, доповнює репертуар новими етнічними елементами фольклористка Ганна Крайлюк, яка зуміла при клубі заснувати музейну кімнату і зберегти цінні старовинні речі із побуту та ремесел односельчан. У колективу є творче майбутнє, тому що поряд із дорослими на сцені часто – молодь, школярі і ще молодші учасники. Хай щастить на нові таланти і майбутні творчі звершення.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!