- Народна Воля - http://volya.if.ua -

«Біла криниця» утвердила звання «Народний колектив»

Posted By Модератор On 28.09.2018 @ 12:49 In Акцент,Культура | No Comments

Про творчі злети уславленого у краї народного фольклорно-етнографічного колективу із села Чорні Ослави «Біла криниця» ми неодноразово інформували у нашому часописі.

ослави [1]Минулого тижня цей унікальний щодо популяризації етнокультури рідного села гурт успішно підтвердив почесне звання «Народний». Оцінювали виступ чорноославських аматорів сцени фахівці управління культури, національностей і релігії ОДА.

Уперше свої творчі надбання колектив продемонстрував у місцевому клубі як закладі культури Делятинської об`єднаної територіальної громади. З цієї нагоди на такий важливий захід завітали очільник цієї ОТГ Богдан Клим`юк та головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді і спорту Оксана Кравчук, а також директор Народного дому смт. Делятин Марія Івасюк.

Вони, як і посадовці з Івано-Франківська, наочно пересвідчилися, як бережно ставляться у цьому гірському селі до своїх традицій, фольклору, звичаїв та обрядів. Талановиті учасники «Білої криниці» на сцені відтворили обряди відзначення народження і хрестин дітей, проводів до українського війська та фрагменти справжнього гуцульського весілля. Звучали і різдвяні мотиви.

Керує колективом уже не один рік чорноославчанка Галина Щерб`юк. Допомагає їй, доповнює репертуар новими етнічними елементами фольклористка Ганна Крайлюк, яка зуміла при клубі заснувати музейну кімнату і зберегти цінні старовинні речі із побуту та ремесел односельчан. У колективу є творче майбутнє, тому що поряд із дорослими на сцені часто – молодь, школярі і ще молодші учасники. Хай щастить на нові таланти і майбутні творчі звершення.

Вл. інф.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2018/09/bila-krynytsya-utverdyla-zvannya-narodnyj-kolektyv/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2018/09/ослави.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.