Газета по-надвірнянськи
 

Депутати посприяли у виплаті зарплати сільським радам

7 вересня 2018, 11:07 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 45 переглядів

Допомогти у виплаті зарплат працівникам сільських рад Парища, Гвозда і Середнього Майдану – суть звернення до депутатів районної ради голів згаданих сільрад, борг перед колективами яких – понад півмільйона гривень.

Підтримали звернення сільських голів і депутати районної ради на 22-й сесії 30 серпня ц. р. За словами голови фракції «ВОЛЯ» партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Тетяни Пришляк, депутати не можуть знімати з себе відповідальність за сільради, які працюють на території району і перебувають у компетенції районної влади. Не всі сільради входять в ОТГ, хоча й хочуть. Для прикладу, Парище і Гвізд готові йти в об’єднання з Надвірною, але місто до об‘єднання не поспішає.

Висловив критично свою позицію з цього приводу і Лоївський сільський голова, голова Асоціації сільських і селищних голів Надвірнянського району Ярослав Зварич:

«Йде до того, що люди не будуть виконувати своїх повноважень. Є програма підтримки сіл, тому не можна так села «кидати». Невже вам не соромно, що наші ініціативні люди виїжджають за кордон. По деяких селах звільняються бухгалтери. Ніхто не пробував вирішити це питання, виходить так, що ми не потрібні».

«Бюджетні надходження окремих сільських рад мізерні і їх вистачає хіба що на кілька місяців, щоб закрити захищені статті, сплатити податки та вартість енергоносіїв. Логічним є зауваження сільського голови Середнього Майдану Ольги Бевзюк щодо ПДВ, який сплачують жителі села, а кошти залишаються зараз у районному бюджеті, однак сільський бюджет міг би розраховувати хоча б на якусь частину з цих коштів», – зазначила депутат від «РУХУ НОВИХ СИЛ».

Сесія районної ради вирішила на прохання сільських голів виділити 250 тисяч гривень, аби частково погасити заборгованість перед працівниками сільрад. Районним обранцям для зарплати сільрадам потрібно буде до кінця року ще вишуковувати кошти, або ж просити допомоги з обласного чи державного бюджетів, інформує прес-служба Івано-Франківської обласної організації партії РНС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!