Газета по-надвірнянськи
 

До відома призовників

28 вересня 2018, 13:24 | Рубрика: Акцент, Військо Версія для друку Версія для друку 881 переглядів

Відповідно до вимог ст. 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 15.02.2018 р. № 33\2018 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році», Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 р. № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за конт­рактом», розпорядження облдержадміністрації від 26.02.2018 р. № 103 «Про проведення в області призову громадян на строкову військову службу у 2018 році», спільного розпорядження Надвірнянської РДА та виконавчого комітету Яремчанської міської ради № 33 від 05.03.2018 р. та № 40-р від 05.03.2018 р. «Про проведення призову громадян Надвірнянського району та Яремчанської міської ради на строкову військову службу 2018 року» і наказу т. в. о. військового комісара Надвірнянського РВК № 120 від 23.08.2018 р., у листопаді-грудні 2018 року проводять призов громадян на строкову військову службу до ЗСУ.

військо

Відкритий лист тимчасово виконуючого обов’язки військового комісара Надвірнянського районного військового комісаріату

підполковника КОЗАКА Володимира Миколайовича

Вельмишановні жителі Надвірнянського району: призовники, батьки!

Звертаюся до призовників та, насамперед, до їх батьків!

Без сумніву, Ви виховали свого сина патріотом нашої України, найкращим, розумним, відповідальним, чесним. Здавалось, нещодавно Ви опікували його маленьким, привчали до порядку, дисципліни, навчали премудростям такого нелегкого життя. Але настав час, коли Ваш син повинен самостійно приймати рішення.

Служба в армії – сходинка у розвитку Вашої дорослої дитини як особистості, це своєрідний життєвий іспит як для сина, так і для Вас. Найголовніше – щоб Ваш син зробив правильний вибір: пройшов службу у Збройних силах України та став Захисником нашої неньки України, а Ви як батьки відчували гордість за те, що син служить в українській армії.

Звертаючись до Вас, наголошую, що до 1 жовтня 2018 року призовникам потрібно обов’язково прибути до призовної дільниці Надвірнянського районного військового комісаріату (м. Надвірна, вул. Шевченка, 96) для уточнення облікових даних, проходження військово-лікарської комісії, яка визначить ступінь придатності Вашого сина до проходження строкової військової служби у ЗСУ та вирішення питань щодо наявності підстав для відстрочки від призову або підстав для звільнення від призову.

Звертаю Вашу увагу на те, що призовник самостійно обирає, де проходити військову службу: у Збройних силах України, Національній Гвардії України, Державній Прикордонній Службі України.

Нагадую, що 15 лютого 2018 року Президент України підписав Указ № 33/2018 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році». Відповідно до пункту 17 частини 1 статті 106 Конституції України та на виконання Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» Президент України

ПОСТАНОВИВ:

призвати у жовтні-грудні 2018 року на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Згідно з п. 7. ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» строкову військову службу громадяни країни проходять у Збройних силах України та інших військових формуваннях з метою здобуття військово-облікової спеціальності, набуття практичних навичок і умінь для збройного захисту Вітчизни.

Відповідно до вимог п. 8 ст. 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» призовники, яким надійшла повістка районного комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути у пункт та у строк, що зазначені у повістці; у разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці Надвірнянського РВК у 10-денний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України: з 1 по 10 жовтня 2018 року.

Звертаю Вашу увагу на те, що, відповідно до п. 7 пп. 8 рішення Ради національної безпеки й оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», яке ввели у дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року №744, військовослужбовців строкової військової служби до виконання бойових завдань в ООС (АТО) не направлятимуть.

Ухилення від призову на строкову військову службу тягне за собою кримінальну відповідальність за ст. 335 ККУ (обмеження волі терміном до трьох років).

З повагою

т. в. о. військового комісара Надвірнянського РВК

підполковник Козак В. М.

Пам`ятка щодо проходження строкової військової служби

Стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення: неявка за викликом до військового комісаріату без поважних причин тягне за собою накладення штрафу.

Стаття 335 Кримінального Кодексу України: ухилення від призову на строкову військову службу – карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Пільги для призовників

При призові на строкову військову службу виплачують грошову допомогу у розмірі двох мінімальних заробітних плат (у 2018 році – 3400 грн.)

Військовослужбовці строкової служби перебувають на повному державному утриманні; розміщуються у казармах, їх забезпечують щоденним триразовим гарячим харчуванням та військовою формою одягу згідно з нормами.

Їм щомісячно виплачують від 450 гривень (залежно від посади та військового звання) на додаткові особисті потреби.

При звільненні у запас виплачують вихідну грошову допомогу у розмірі 8-ми посадових окладів (від 3600 грн., залежно від посади та військового звання).

Надають відпустку – 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до її місця проведення та назад.

Час проходження військової служби зараховують до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

За призваними на строкову військову службу зберігають робоче місце та середньомісячну заробітну плату, за умови офіційного працевлаштування.

Військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд усіма видами транспорту загального користування.

Члени сімей військовослужбовців строкової військової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників.

Призвані на строкову військову службу до участі в ООС (АТО) НЕ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!