Газета по-надвірнянськи
 

ХХІІ сесія районної ради

7 вересня 2018, 11:44 | Рубрика: Депутати за роботою, У районній раді Версія для друку Версія для друку 157 переглядів

Пленарне засідання ХХІІ сесії районної ради відбулося 30 серпня під орудою керівника представницької влади району Івана Гурмака за участі першого заступника і заступника голови РДА Богдана Зеленчука та Ярослава Гундяка, міського, селищних і сільських голів, очільників ОТГ, представників громадськості, керівників відділів, служб, управлінь, організацій та ЗМІ.

Перед розглядом питань сесійного порядку денного голова районної ради представив новопризначеного начальника Надвірнянського відділу поліції ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області Миколу Сидорука та секретаря Краснянської сільської ради, яка водночас виконує обов`язки голови цього органу місцевого самоврядування Світлану Боднар. Привітав також серпневих іменинників та ювілярів і вручив найвищі нагороди районної ради «За заслуги перед Надвірнянщиною».

Їх удостоїли колишнього секретаря Надвірнянської міської ради, депутата 6-го скликання районної ради, науковця і дослідника й ініціатора увіковічнення пам`яті учасниці УПА Ірини Павликевич (псевдо «Смерека»), хорунжого УСС Леся Гринішака, борців за волю України у період І-ІІ Світових воєн, члена Івано-Франківської обласної колегії «Книга пам`яті України», члена Всеукраїнського товариства «Просвіта», засновника і члена науково-просвітницького товариства «Просвіта» «Світовид», віце-президента товариства спів­праці Польща-Україна-Надвірна, заступника голови Надвірнянського районного відділення Всеукраїнського товариства «Гуцульщина», члена Національної спілки краєзнавців України Ігоря Андруняка. Такої ж нагороди удостоєний Роман Гурмак, у минулому викладач Івано-Франківського автотранспортного технікуму, заступника голови райдержадміністрації та заступник начальника управління соціального захисту населення РДА, депутат районної ради 4 і 5 демократичних скликань, незмінний керівник районного відділення Всеукраїнського товариства «Гуцульщина».

Андруняк Гурмак

Голова районної ради акцентував, що і надалі у нагородному листі необхідно деталізувати трудову і громадську діяльність осіб, представлених для відзначення нагородами районної ради. Передав також подяку 93-ї окремої механізованої бригади Ліснотарновицькій парафії УГКЦ (о. Василю Нагорняку) за надану допомогу та підтримку 93-му механізованому батальйону у зоні проведення АТО (ООС).

Отримав цього дня нагороду і голова районної ради Іван Гурмак – медаль «За особливі заслуги перед Гуцульщиною» від Всеукраїнського товариства «Гуцульщина».

Перед розглядом питань порядку денного сесії заслухали депутатські запити і звернення. Зокрема, Сергій Штогрин звернувся до керівництва району, щоб фінансово посприяти клопотанню ради старійшин с. Зелена щодо капітального ремонту кімнати для розташування музею «Скарби майбутнього». Уже вдруге порушив проблему відновлення тротуарів на вул. Соборна у с. Стримба. Батьки попередили, що не пускатимуть дітей до школи, якщо це питання оперативно не вирішать. Адже дітям доводиться іти до школи по проїжджій частині дороги з інтенсивним рухом транспортних засобів, що створює небезпеку аварійних ситуацій.

Микола Сенатович четвертий раз звернувся із запитом щодо прохання жителів села Пасічна, присілків Букове і Соколовиця створити зупинки «На вимогу» для громадського автотранспорту неподалік лікарської амбулаторії, клубу та ПКНК «Нерудник», включити їх та уже існуючу зупинку «На вимогу» біля цеху видобутку нафти та газу №1 у маршруті «Надвірна – Пасічна». Другий запит – прохання надати копії договорів-актів виконаних робіт та супутньої аргументації стосовно поточного дрібного ремонту на автомобільній дорозі Надвірна – Бистриця у 2017-2018 роках окремо на ділянках у с. Пасічна, на яких виконані роботи організацією ТОВ «Інтербуд», уточнивши які з них оплачені. На переконання депутата, відремонтована дорога ділянки у кінці об`їзної с. Пнів та початку с. Пасічна перебуває у гіршому стані, ніж до ремонту.

Запит Миколи Андрейчука стосувався необхідності підсипання обочин дороги «Івано-Франківськ – Надвірна» у с. Цуцилів і Тисменичани. Після ремонту цієї дороги через відсутність підсипки зросла небезпека для учасників дорожнього руху і уже є травмовані.

Дмитро Гандзюк акцентував у запитах на потребі виділення коштів для продовження ремонту адміністративного приміщення та капітальному ремонту дорожнього покриття автошляху у с. Гвізд по вул. Д. Синяка.

З проханням вишукати кошти для виплати зарплати працівникам сільських рад сіл Парище, Гвізд, Середній Майдан та ін., де виникла заборгованість звернувся до депутатського корпусу голова Асоціації сільських голів району Ярослав Зварич.

***

Із питань порядку денного сесії першим інформував голова Надвірнянської районної виборчої комісії Тарас Дунець, зазначивши, що до цієї комісії надійшов лист від районної ради про припинення повноважень депутата Кухарчука Володимира Івановича та особисте звернення кандидата у депутати від ПП Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина» Широкової Любові Миколаївни. На засіданні районної виборчої комісії від 28 серпня прийняте рішення скасувати повноваження депутата районної ради Кухарчука В. І. та визнати депутатом як наступну за списком Широкову Л. М. Цю інформацію депутати взяли до уваги.

Начальник відділу організаційного забезпечення районної ради Андрій Крицький нагадав, що згідно із чинним законодавством кожен депутат районної ради повинен входити до постійно діючої комісії. Любов Широкову, за попередньою згодою, обрали членом постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров`я та національно-патріотичного виховання.

Любов Широкова одразу склала присягу депутата районної ради.

***

Звіт голови райдержадміністрації про виконання районного бюджету за перше півріччя 2018 р. представила начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак. Це питання обговорили на Дні депутата, про що поінформовано у попередньому числі газети «Народна Воля». Доповідач ще раз акцентувала, що існує загроза і надалі невиконання планових показників рентних платежів за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газоконденсату. На прохання депутата Тетяни Пришляк детальний аналіз із цього приводу представлять окремо. Звіт сесія затвердила.

***

Про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя доповів перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук. В інформаційній довідці, зокрема, зазначено, що обсяг виробництва промислової продукції за січень-травень становить 796 млн. грн., що на 44,8 % більше, ніж за такий період торік, виробництво нерудних будівельних матеріалів зросло на 32,2 відс., ламінованої плити – на 11,2 відс., плити ДСП необробленої – на15,4 відс., а виробництво меблів знизилось на 26,5 відс. У зв`язку з отриманням у 2017 році спецдозволів на користування надрами Битків-Бабченського газоконденсатного родовища підприємствами СП «УкрКарпатойл» та НГВУ «Надвірнанафтогаз» зросли обсяги видобутку нафти на 30,4 відс., а газу – на 9,3 відс.

Сільськогосподарське виробництво забезпечене в основному за рахунок наявних у районі 35,4 тис. га сільськогосподарських угідь.

Охарактеризовано діяльність управлінь, відділів РДА, інших установ та підприємств і визначено проблемні питання, які потребують невідкладного вирішення: пошук інвестора для реалізації інвестиційного проекту із збору, вивезення та утилізації твердих побутових відходів у районі; капітальний ремонт доріг державної та комунальної власності; виділення коштів із державного бюджету на будівництво і добудову шкіл у селах Чорний Потік, Назавизів, Битків, спортивного залу із плавальним басейном у ДЮСШ відділу освіти РДА та дошкільних навчальних закладів у с. Білі Ослави, Лісна Тарновиця, Пнів і Камінне; нарощення ресурсної бази вуглеводнів, збільшення обсягів видобутку нафти і газу, забезпечення стабільної роботи підприємств нафтогазового комплексу; виготовлення генеральних планів забудови населених пунктів району.

Власне, критеріями визначення цих проблем та пріоритетами взагалі поцікавився заступник голови районної ради Ігор Писклинець і чому не включено будівництво котельні для ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та № 2 у Надвірній. Богдан Зеленчук і це питання визнав пріоритетним уже три роки й аргументував п`ять попередніх.

Депутат Тетяна Пришляк з`ясовувала достовірність батьківської плати за навчання у Надвірнянській дитячій музичній школі – 890 грн. за дітей, котрі проживають на території Переріслянської ОТГ і 220 грн. – інших. На думку Богдана Зеленчука, є два варіанти виходу із цієї ситуації: компенсація у райбюджет з доходів ФОП або дешевше продовження навчання у Тисменичанській дитячій музичній школі дітей з Переріслянської ОТГ. Третій варіант – дотація з районного бюджету за наявності коштів. Ціни за навчання назвав економічно обгрунтованими. Побажання депутатів: щоб учні не покидали мистецькі школи й успішно їх закінчували, допомогти батькам, учителям і дітям. Позиція доповідача: батьки повинні реально обирати для дітей пріоритетні заклади позашкілля. Випускники завершать навчання у Надвірнянській ДМШ.

Ігор Писклинець запропонував це питання протокольно зафіксувати і вивчити, щоб врегулювати із ОТГ.

Запитання депутата Андрія Карманського стосувалися пошуку інвесторів для будівництва згаданої котельні, облаштування спортивних майданчиків із штучним покриттям, будівництва клубу у с. Пасічна, пропозицій РДА щодо ремонту доріг місцевого значення, ремонту підлоги та облаштування туалету у Верхньомайданській школі, заміни вікон у Парищенській школі, впорядкування могил сотні УПА «Чайки» біля Верхнього Майдану, завершення газифікації с. Верхній Майдан. Щодо останнього запитання отримав запевнення – завершення газифікації цього населеного пункту у вересні ц. р.

Інформацію РДА з цього питання сесія взяла до уваги.

***

Не менше дискусійних питань виникало під час обговорення питань про стан доріг у районі та про роботу філії «Надвірнянський райавтодор». Як ми інформували у попередньому числі газети «Народна Воля», на Дні депутата його охарактеризував начальник філії «Надвірнянський райавтодор» Віталій Трачук. На сесії з цього питання перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук нагадав, що з 1 січня ц. р. відповідно до розпорядження КМУ автомобільні дороги загального користування місцевого значення перейшли зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління ОДА. У межах нашого району передано на баланс ОДА 230,7 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Голова районної ради Іван Гурмак звернув увагу, що відповідати на питання стану доріг у районі повинен би відповідальний представник обласної державної адміністрації, оскільки на сьогодні це в компетенції ОДА.

Доповідач охарактеризував стан доріг державного, обласного і районного значення на території нашого району. Ще тривають тендерні процедури щодо дрібного ремонту, тобто зняття аварійності. Направлені листи в ОДА щодо ситуації. Перекривали дорогу Надвірна-Бистриця. У цьому році є гарантійні зобов`язання виготовити проектно-кошторисну документацію і продовжити тендер, щоб у наступному році уможливити її капітальний ремонт. За кошти районного бюджету та суб`єктів господарювання проводили зняття аварійності на цій дорозі. У зв`язку з обмеженим фінансуванням багато роботи не змогли виконати. Філія «Укравтодор» тільки з 1 липня працює по прямих угодах із сільськими радами на умовах співфінансування із райбюджету.

У процесі обговорення виникало багато питань і щоб не створювати тенденцій, що ремонтують дороги там, де їх перекривають, депутати зобов`язали у рішенні до 15 жовтня розробити та подати у районну раду Стратегію управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення у межах Надвірнянського району. Роботу РДА щодо здійснення такого управління поки що визнали недостатньою.

***

Сесія взяла до уваги інформацію РДА про стан готовності бюджетних установ району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років, зобов`язавши: керівників житлово-комунального господарства забезпечити стовідсоткову готовність; підприємства комунальної теплоенергетики та керівників бюджетних установ впроваджувати заходи з енергозбереження та економного споживання енергоносіїв, РДА спільно з міською радою винайти кошти на будівництво газової котельні для ЗОШ № 1 і № 2 та РЦДТНПВМ на вул. Міцкевича, 2.

***

Депутати внесли зміни до рішення райради від 18 лютого 2016 р. № 118-4/2016 «Про програму розвитку місцевого самоврядування у Надвірнянському районі на 2016-2020 роки», виклавши перелік заходів, обсяги та джерела фінансування програми у новій редакції, а також до своїх рішень стосовно відзнак районної ради.

***

Декілька запитань у депутатів викликала інформація Надвірнянської місцевої прокуратури про стан законності на території району за перше півріччя ц. р., яку у загальному виклав заступник керівника прокуратури Ігор Гриновецький. Конкретні деталі у зв`язку із таємницею слідства можливі тільки в індивідуальній розмові.

***

Районні обранці внесли зміни до свого попереднього рішення «Про визначення вартості харчування та встановлення розміру батьківської плати за харчування дітей у закладах освіти у 2018 р.». Визначено вартість харчування одного дня у пришкільному інтернаті Надвірнянської гімназії №5 із 1 вересня ц. р. для учнів 1-4 класів – 38,50 грн., 5-9 класів – 46,70 грн. Це – 50 відсотків від вартості харчування у межах фінансових ресурсів, затверджених бюджетом на 2018 рік.

***

Зазнав змін і районний бюджет на 2018 рік. Начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак зазначила: що до червня не оформляли короткотермінові позики, щоб мати змогу погасити борги. Тепер ми взяли кредит у серпні 5 млн. 113 тис. грн. На цей час він непогашений. Є два мільйони боргу і неповністю виплачена зарплата. Посадовець закликала не тішити себе ілюзіями і перевиконанням за І півріччя. Цим перевиконанням необхідно забезпечити кошторисними призначеннями виплату зарплати по освіті – 4400 тис. грн., по медицині – 6 млн. грн.

Депутат Сергій Штогрин акцентував, щоб кошти для виплати зарплати працівникам згаданих попередньо сільських рад ні в якому разі не забирали із виділених для будівництва котельні на вул. Міцкевича у Надвірній, а залучити інші можливі додаткові ресурси, адже мова йде про умови навчання школярів. Із міського бюджету для цього виділено поки що 500 тис. грн., щоб запустити процес будівництва.

Активно підключилися до обговорення цієї наболілої проблеми й інші депутати, пропонуючи різні варіанти.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович повідомив, що для котельні дійсно виділили 500 тис. грн. Розуміючи складність проекту, соціальну важливість, міська рада і надалі «підкладатиме плече». У вересні-жовтні на сесії міської ради постараються врегулювати питання щодо коштів, яких не вистачатиме. Подякував також депутатському корпусу районної ради за розуміння важливості будівництва котельні і необхідності виділення з райбюджету не менше мільйона гривень, щоб безболісно увійти в опалювальний сезон, водночас запропонував, щоб депутати обласної ради від Надвірнянщини поклопотали про виділення коштів на згаданий об`єкт з обласного бюджету.

***

Районні обранці живуть не лише сьогоденням, а й перспективою 2019-го. Тому вирішили передбачити у районному бюджеті наступного року не менше 10% для співфінансування проектів регіонального розвитку, які можуть реалізувати за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. А саме: будівництво спортивного плавального басейну (у складі реконструкції Надвірнянської ДЮСШ) у м. Надвірна; реконструкцію нежитлового приміщення під ДНЗ у с. Зелена, присілок Хрипелів; добудову ДНЗ на 20 місць до існуючих приміщень Ліснотарновицької ЗОШ І-ІІІ ст.; завершення будівництва дитячих ясел-садка у Білих Ославах; будівництво клубу з приміщеннями сільської ради у с. Пасічна; добудову з реконструкцією школи на 480 учнівських місць у селищі Битків; ремонт доріг Мукачеве – Львів, Івано-Франківськ – Надвірна; Делятин – Раківчик (у межах району).

***

Депутати затвердили список присяжних Надвірнянського районного суду. Серед них: Дмитро Брайляк, Тарас Будзак, Сергій Штогрин, Віктор Грищенко, Ігор Тарасюк, Таміла Новосельська, Василь Голубчак, Світлана Дребот, Наталія Купчак.

Затвердили також розпорядження РДА «Про внесення змін до переліку заходів, обсягів та джерел фінансування Програм» від 9 липня 2018 р. Схвалили цільову «Програму протипожежного захисту районних закладів освіти, охорони здоров`я та культури на 2018-2020 роки», а також «Програму покращення умов та якості обслуговування у Надвірнянському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області у 2018-2020 роках».

***

Сесійно затвердили: положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти; тарифи на послуги з виробництва теплової енергії КП «Теплокомуненергії», виробництва електричної і теплової енергії ТОВ «Екоенерготепло» для бюджетних установ району. Дали згоду на передачу майнових комплексів структурних підрозділів центральної районної лікарні; приміщення у користування РДА площею 17,6 м. кв. на майдані Шевченка, 30 у м. Надвірна для розміщення штабу управління 76-го окремого батальйону територіальної оборони Надвірнянського району і Яремчанської міської ради 102-ї окремої бригади територіальної оборони Івано-Франківської області. А також – згоду на укладення договору оренди будівлі за адресою м. Надвірна, вул. Грушевського, 12 між центральною райлікарнею і ПМП «Сана» для створення реабілітаційного лікувального центру та прийняття у спільну власність та баланс закінчене будівництво об`єкта «Підвідний газопровід високого тиску Надвірна – Ланчин». Внесли зміни та доповнення до рішення районної ради від 21 квітня 2016 № 163-5/2016 «Про реформування друкованого засобу масової інформації «Народна Воля» і редакції газети «Народна Воля».

***

Сесія схвалила звернення до керівництва Мінінфраструктури України, правління ПАТ «Укрзалізниця», НАБУ, Правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» щодо стабілізації з поставкою залізничних цистерн до ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття».

***

Закриваючи пленарне засідання ХХІІ сесії, голова районної ради Іван Гурмак анонсував, що наступна сесія відбудеться у жовтні ц. р. До порядку денного увійдуть питання згідно із планом роботи районної ради.

Інф. районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!