Газета по-надвірнянськи
 

Літній відпочинок у тандемі із професійною творчістю

21 вересня 2018, 10:54 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 207 переглядів

Саме такий стиль життя уже не один рік характерний для викладачів Надвірнянської дитячої художньої школи (ДХШ) та їх численних вихованців. Не винятком стало і літо-2018. Детальніше про нього ми попросили розповісти директора цього улюбленого серед юних краян навчального закладу Жанну Бондаренко.

- Літні пленерні заняття – уже традиційні для наших учнів. Цьогоріч вони тривали не тільки на теренах міста, а й як екскурсійні практикували в Івано-Франківську та Яремчі. Мета їх не тільки навчальна – малювати краєвиди, пейзажі, а й глибше пізнати навколишній світ. Під час пленерної практики на прохання «Карітасу» ми організували благодійну акцію – розмалювали стінку дитячої кімнати для покращення її інтер’єру і створення затишку. Реалізували цей задум викладачі Марія Гордійчук і Володимир Кравців зі своїми учнями, які за це отримали стимул – безкоштовний відпочинок у таборі.

Ці ж викладачі оформили інтер’єр у Пнівській школі. Зокрема, зробили розпис на стіні при вході до неї та експонували 20-метрову виставку дитячих малюнків у коридорі. Це об`ємна робота. Допомагали викладачам школярі. Адже тут функціонує філія Надвірнянської ДХШ, в якій навчаються 45 учнів. Під час пленерної практики їм наочно продемонстрували, що важливо не тільки навчитися малювати, а й як застосовувати навики у житті, отримуючи у майбутньому фінансову винагороду. Адже метр квадратний такого розпису коштує від 800 грн. Тому ми реально показуємо якими сучасними матеріалами користуватися, як їх композиційно грамотно застосовувати, враховуючи тематику. Такий метод переводить учнів із площини навчання у практичну дорослу діяльність. Окрім цього юні майстри пензля із Пнів`я водночас відчули престиж, підвищили свій імідж завдяки виконаній роботі.

Канікули – тільки теоретично відпочинок для викладачів. Насправді, незважаючи на відпустки, вони беруть активну участь у фестивалях та інших заходах різних рівнів. Не виняток і цьогорічний ХХУ Міжнародний гуцульський фестиваль в Яремче. Школа зробила обширну виставку, укомплектовану різними видами мистецтва, які вивчаємо. Учасники і гості фестивалю мали змогу оцінити портрети, гобелени, пейзажі, текстильну скульптуру, вироби із кераміки, ткацтво та ін. Учнівські роботи представляли викладачі Оксана Ружило, Наталія Пак, Жанна Бондаренко, Надія Алієва, Леся Стефанишин, Любов Гавриш, Марія Гайдук та Віталій Микитин. Незалежне компетентне журі присудило нам перше місце. Це великий здобуток для школи і визнання високої професійності колективу.

12-стор-копия

У серпні знову викликали з відпустки викладачів для участі у Міжнародному фестивалі «Барви Карпатського ліжника» у с.Кваси Закарпатської області. І похвальною є їх особиста позиція: віддати перевагу не відпустці, а можливості показати професіоналізм на різних заходах. Фінансовій і моральній підтримці завдячуємо начальникові відділу культури РДА Олександрові Зварчуку. На цьому фестивалі виготовлені гобелени учнів представляли Леся Гавриш і Віталій Микитин, поповнивши ряди фестивальних дипломантів.

У мікрорайоні Ломоносова м. Надвірна у приміщенні дитсадка активно працює наш відділ, де навчаються сім десятків учнів. Там встановлені 4 професійні верстати, на яких вони вчаться майстерності ткацтва. Стараємось на базі цієї філії створити ремісничу школу із відродження карпатських традицій, підбираємо відповідних викладачів і надаємо їм змогу творчо працювати. У цій філії Надія Алієва дуже цікаво і змістовно провела День відкритих дверей із різними майстер-класами. Практично, викладачі там створили школу, майже аналогічну як у центрі міста. Викладачі одні і ті ж, а для дітей зекономили час на долання дороги, оскільки вони й так завантажені насиченою шкільною програмою.

Запам`ятається наша школа і румунським дітям, які побували тут на екскурсії наприкінці серпня. З нашою допомогою вони виготовили собі на пам’ять декоративні пташки із синьо-жовтими стрічками. Це наші авторські майстер-класи, придумані суто нашим колективом. Ними ми стараємось показати щось нове, чого немає більше у світі.

9 вересня, під час Х обласного фестивалю стрілецької та повстанської пісні ім.Софії Галечко у Надвірній відвідувачі мали змогу оглянути тематичну виставку робіт вихованців викладачів Марії Гайдук, Ольги Осудар, Надії Алієвої, Лесі Стефанишин та ін. Тематична ознака – портрети в українських костюмах та інші елементи, притаманні нашому краю. До речі, учні Марії Гайдук малювали портрети своїх батьків, дідусів, родичів в етнічних костюмах України. Вражають роботи з кераміки за мотивами Марії Примаченко, писанки у формі страусиного яйця тощо.

А ще дітям сподобалась обласна виставка «Франкові мотиви» в обласному центрі. Наші три учасники нагороджені грамотами за казкові композиції за творами Івана Франка.

За призовими нагородами – щоденна кропітка праця. Педагогічний талант викладачів та обдарованість учнів у поєднанні із працелюбністю, жертовністю часом, а часто і власними коштами – це ті чинники, як приводять до успіху. Переконана, що наші вихованці є великим культурним надбанням не тільки для України, а й світу.

Орися СПІВАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!