Газета по-надвірнянськи
 

Ольга Дмитрук: «Аптека – це, насамперед, заклад охорони здоров`я»

14 вересня 2018, 11:27 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 2,381 переглядів

Фахівці фармацевтичної галузі завжди мали великий авторитет і повагу серед людей. Особлива шана до них сьогодні, коли асортимент аптечної продукції надзвичайно обширний і кваліфікована порада щодо вибору лікарських чи супутніх засобів для відновлення здоров`я та профілактики хвороб – надзвичайно затребувана і важлива.

Завтра – День фармацевтичного працівника України. З нагоди професійного свята пропонуємо нашим читачам інтерв`ю із клінічним провізором Ольгою Дмитрук, яка більше десяти років працює у мережі аптек «Сана».

Назва мережі у перекладі з латинської означає «оздоровлення». В аптеках «Сана» уже стільком краянам допомогли оздоровитися і лікарськими засобами, і добрим словом, що вона не потребує особливого представлення. Тому наша розмова не стільки про історію створення і становлення, скільки про її сьогодення, адже заклад працює на фармацевтичному ринку в умовах жорсткої конкуренції.

IMG_9887

– Пані Ольго, Вашому підприємству більше двох десятків років. Як вдається стільки часу тримати серед клієнтів авторитетну планку першості? Хто є лідером і генератором ідей?

– Наша фірма дійсно створена більше 20 років тому, у 1994 році. Повноцінно почала працювати із 1995-го. Власником та ідейним лідером залишається Богдан Романович Гаврилюк, який заснував у Надвірнянщині першу приватну аптеку . Великий вклад у розвиток підприємства зробила його дружина – Тетяна Михайлівна. Згодом аптека «Сана» стала родинною справою.

Нині у нас 60 співробітників. Ведемо діяльність у Надвірнянському районі, у населених пунктах Яремчанської міської ради та в Делятині. Загалом до нашого підприємства входить 10 структурних підрозділів.

Стараємось надавати якомога кваліфікованіші поради, постійно працюємо над професійним вдосконаленням працівників. На першому місці для нас аксіома: аптека – це заклад охорони здоров`я. Звідси завдання кожного аптекаря – надати максимально кваліфіковану консультацію відвідувачам. Пацієнт має отримати саме ті ліки, які будуть для нього найкорисніші і призначеними за ефективною схемою застосування.

Щоб іти у ногу з часом, працівниці практично у безперервному режимі проходять найрізноманітніші курси і навчання, як у межах підприємства (тобто у нас є внутрішні навчальні програми), так і на галузевих семінарах, конференціях, лекціях.

– Які перспективи щодо розширення мережі аптек?

– Нині аптек дуже багато. Питання не в тому, щоб відкрити ще одну. Головне, щоб аптека залишалась закладом охорони здоров`я, а не перетворювалась у магазин. І наше ключове завдання – щоб аптека чи аптечний пункт відповідали цій вимозі і надавали належні послуги. У межах району немає сенсу розширювати мережу, оскільки аптек предостатньо і вони абсолютно доступні для всіх жителів Надвірнянщини. А в межах області – про це не можу стверджувати достовірно. Хоча хотілось би.

– Ймовірно, у фармації невдовзі запровадять нове законодавство, яке регламентуватиме кількість аптек…

– Так, дійсно, такий законопроект перебуває на стадії обговорення. Визначати якісь реальні тенденції я б не наважилась, поки що будь-які коментарі передчасні. Фармацевтична спільнота знає про цей законопроект, спостерігає за його обговоренням, є багато звернень щодо наслідків від введення закону в дію.

– Якщо цей законопроект усе-таки стане законом, він, на Вашу думку, погіршить чи покращить ситуацію? Чи зменшиться кількість аптек?

– Дуже спірне питання. Як відомо, будь-який закон не повинен мати зворотної дії. Тому невідомо як його реалізуватимуть і як відбуватиметься подальша консолідація аптечних закладів. У Надвірній є більше 20 аптек. Це – багато.

– Відчуваєте конкуренцію?

– Це – надконкуренція. Загалом у світі є два напрямки розвитку роздрібної фармації. Європейська модель чітко визначає можливу кількість аптек на одного кваліфікованого провізора (зокрема, у Німеччині – 4, у Греції і Туреччині – по одній). Натомість фармацевтична модель США не передбачає, щоб аптекар мав свою приватну аптеку. На всю країну функціонують три великі мережі аптек, які повністю забезпечують жителів лікарськими засобами. Наразі не відомо, яким буде напрям розвитку фармації в Україні. Проте, в будь-якому разі фармацевтична спільнота виконуватиме вимоги чинного законодавства.

– Під час навчання Ви здобули рідкісну спеціальність «Клінічний провізор». Чи застосовуєте набуті знання у повсякденні?

– Спеціальність первинно була заснована для того, щоб працювати у страхових компаніях. Завдання таких спеціалістів – сприяти тому, щоб пацієнт отримував найякісніше лікування і щоб страхова компанія оплачувала саме те лікування, яке необхідне хворому, а не завищене чи занижене. Якщо лікувати, то грамотно і ефективно, тобто так, щоб якість життя пацієнта була на найвищому рівні.

У нашій фірмі я займаюся організацією роботи аптек. Свої знання клінічного провізора використовую для формування в аптеках грамотних рекомендацій відвідувачам.

Так склалося, що суміщаю свою посаду з обов`язками внутрішнього тренера. Регулярно проводимо для працівників навчання щодо властивостей та особливостей застосування лікарських засобів. У безперервному режимі розсилаємо нову інформацію про препарати. Раз у місяць зустрічаємось із провізорами та фармацевтами й обговорюємо актуальні питання аптечної справи. У вересні стартує черговий цикл дистанційного навчання. Після прослуховування кожного курсу лекцій працівники складатимуть заліки. Протягом осені заплановано 12 курсів.

– З якими фірмами більше співпрацюєте: з вітчизняними чи зарубіжними?

– У нашій мережі присутній весь спектр зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Якщо навіть певні препарати відсутні, то протягом доби можемо їх доставити. Цілком успішно конкуруємо з інтернет-аптеками. Переконана у належній якості всіх ліків, наявних в аптеках нашої мережі. Працюємо над тим, щоб кожна аптека мережі мала своє спрямування. До прикладу, в Аптеці № 7, що на вул. Грушевського, 2 у Надвірній, працівники є експертами з фітопрепаратів. Вони стараються максимально інформувати відвідувачів про лікарські засоби на основі рослинної сировини.

В аптеках надаємо поради не тільки у межах базового лікування, а також щодо профілактики захворювань та здорового способу життя.

– Багато краян вдячні Вам за благодійну діяльність…

– Не можу похвалитися якимись постійними акціями, але стараємось кожне звернення від жителів району і благодійних організацій розглянути і по можливості допомогти.

Нещодавно позитивно відреагували на звернення від «Карітасу» про необхідність допомогти мамі і дитині зі складною інфекцією. Регулярно допомагаємо ліками і засобами гігієни для наших захисників-фронтовиків. Йдемо назустріч організаторам різних фестивалів, відзначення Міжнародного дня захисту дітей. Минулого року разом з колективом Надвірнянської дитячої художньої школи провели конкурс малюнків на тему «Різдво» і нагородили переможців грамотами та грошовими призами.

– Ваші поради молодим людям, які мріють про престижну професію фармацевта.

– Молодь переважно уявляє нашу професію дуже яскраво. Раджу їм врахувати, що аптека – це не тільки гарне, тепле, освітлене приміщення. Це високий рівень знань, вміння спілкуватися з людьми. Допомагати не тільки у виборі ліків, а й добрим словом, моральною підтримкою, бо життєві ситуації, з якими приходять відвідувачі, бувають дуже різними. Наша професія – надзвичайно відповідальна.

– А які побажання колегам?

– Колегам бажаю радості від щоденної кропіткої праці, в яку вкладають багато знань та любові. Взаємної поваги, розуміння і довіри під час спілкування з людьми. Нехай щастить усім як на професійній ниві, так і в особистому житті.

Від редакції: Ми приєднуємось до побажань нашої співрозмовниці. Адресуємо щирі вітання усім працівникам фармацевтичної галузі, а особливо родинному колективу аптеки «Сана» у Надвірній. Зокрема Богданові та Тетяні Гаврилюкам, Ользі та Юрієві Дмитрукам як багаторічним шанувальникам і доброчинцям нашого часопису. З роси всім і з води!

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!