Газета по-надвірнянськи
 

«Після повернення Криму – російського флоту там не буде»

28 вересня 2018, 13:12 | Рубрика: Акцент, Державність Версія для друку Версія для друку 100 переглядів

Зміни до Конституції, Томос і «п’ята колона» – про що говорив Президент у парламенті

20 вересня Президент України Петро Порошенко виступив зі своїм щорічним Посланням до Верховної Ради. Глава держави наголосив на незворотності курсу на ЄС і НАТО, на необхідності не послаблювати санкцій Заходу проти Росії та посиленні власної армії, а також як протидіяти «п’ятій колоні» в Україні.

Про зміни до Конституції

На початку промови Порошенко закликав парламент проголосувати за його законопроект зі змінами до Конституції, які закріплюють в Основ­ному законі прагнення України до «повноправного членства» у НАТО та Євросоюзі. «Лише інтеграція України до євроатлантичного простору гарантує всім нам мир і безпеку, Україні – незалежність, а українському народу – підвищення рівня життя», – наголосив Президент. Крім того, з Конституції він запропонував викреслити норму, яка дозволяє базування Чорноморського флоту в Україні. «Після того як ми повернемо Крим, російської бази в Севастополі точно більше не буде», – сказав Порошенко. Одразу після виступу Президента ВР ухвалила законопроект у першому читанні.

Про «дружбу з Росією»

На розгляд парламенту Президент внесе ще один законопроект – про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво з Росією. Він нагадав, що вже підписав указ, яким увів у дію рішення РНБО не продовжувати Договір про так звану дружбу з Росією. «МЗС направить ноту до Москви, а я подам до парламенту відповідний законопроект, бо останнє слово в цьому питанні – за вами, за Верховною Радою», – наголосив Порошенко.

Про санкції

«Ми будемо послідовно протидіяти спробам послабити санкційний тиск на Росію. Тактичне завдання Кремля – зняття санкцій у січні наступного року під приводом нібито невиконання Україною Мінських домовленостей – ми цей сценарій маємо зруйнувати», – сказав глава держави. «Майже переконаний, що зняття ми не допустимо, однак знайте, що ризик пом’якшення є», – додав він. Те, що Росія так наполегливо бореться з санкціями, свідчить тільки про те, що вони ефективні і дiють, переконаний Порошенко. «Бо рубль падає навіть при зростанні цін на нафту. Бо російська влада змушена підвищити пенсійний вік. Російська влада пішла на підвищення ПДВ. Це і є ціна агресії», – додав він. Водночас Порошенко розкритикував Захід за надмірну обережність у своїй реакції на політику Росії щодо України. Зокрема, реакцію на анексію Криму в 2014 році Порошенко назвав «напрочуд млявою та беззубою». «Та навіть тепер – після тисяч спричинених Росією жертв на Донбасі, після MH17, після Сирії, після Солсбері – на Заході чимало охочих зазирнути Путіну в душу чи ще не знаю куди. Що ви там хочете побачити, панове? Все ж і так у всіх на очах», – обурився Президент. І додав, що на Заході все ж уже приходить «тверезе розуміння того, що Росія – це не лише наша проблема, що вона є загрозою для усього цивілізованого світу».

Про Томос

«Процес надання автокефалії Україні виходить на фінішну пряму», – наголосив Петро Порошенко. «Я не знаю, коли саме ухвалять Томос і коли його привезуть до Києва. Але точно впевнений: колесо цієї історії ми розкрутили так, що повернути назад його вже ніхто не зможе, – наголосив Президент. – Як і велить Святе Письмо, ми з вами точно не будемо поклонятися чужим богам. І у внутрішні справи церкви не буде втручатися держава, особливо іноземна держава. Чому вони так б’ються за це? Бо імперія втрачає один з останніх важелів впливу. Томос – це фактично ще один Акт проголошення незалежності України». Президент наголосив, що значення Томоса виходить за межі України. «Це – падіння Третього Риму як найдавнішої концептуальної заявки Москви на світову гегемонію. Тут, на наших теренах, вирішується і майбутнє світового православ’я. Його з росіянами ми теж розуміємо абсолютно по-різному, і це ще одна з причин, чому нам з росіянами не по дорозі», – зазначив Порошенко.

Про армію

Президент нагадав, що грошове забезпечення військових наступного року збільшать на 37%. «Ми повинні зробити все, щоб створити комфортні умови для досвідчених воїнів. Вмотивувати професіоналів укладати довгострокові контракти. Заохотити до повернення в армію тих, хто з різних причин звільнився», – заявив Порошенко.

Про «агентів Кремля»

«Напередодні виборів ми бачимо, як п’ята колона піднімає голову, намагається зібрати докупи різні шеренги, користуючись перевагами демократії, активізується в інформаційному просторі», – застерігає Президент. За його словами, деякі медіа «стали неприхованими рупорами російської пропаганди», а деякі громадські організації, підконтрольні Кремлю, роздмухують антиукраїнські та антиєвропейські настрої.

«Отож підтримую ідею законопроекту про реєстрацію агентів впливу держави-агресора», – зазначив глава держави.

Про вибори

«Я як Президент гарантую вільні, чесні й демократичні вибори глави держави, нового парламенту, органів місцевого самоврядування так, як вони були проведені в 2014-15 роках», – заявив Порошенко та закликав політиків не руйнувати країну популізмом і «тверезо оцінювати безпрецедентну складність викликів та загроз, які постали перед Україною». «Власний досвід навчив мене, як важливо дуже обережно і відповідально ставитися до тих обіцянок, які даєш людям, – сказав Президент. – Понад чотири роки тому я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування. Тому кілька тижнів тому я перепросив, що подав надію, яка не збулася. І хотів би, щоб ця історія стала уроком не лише для мене, а й для всіх українських політиків».

Інна СТЕПАНЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!