Газета по-надвірнянськи
 

Вимагають виборів за новим законом

14 вересня 2018, 11:22 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 54 переглядів

6 вересня тисячі людей під стінами Верховної Ради вимагали якнайшвидшої зміни виборчого законодавства часів Януковича. За прийняття нового Виборчого кодексу на всеукраїнській акції у Києві разом з демократичними партіями та громадськими організаціями виступив і РУХ НОВИХ СИЛ.

«Українці мають обирати собі владу не за гроші чи гречку, а за демократичними прозорими правилами відкритих списків. Має бути заборонена телевізійна та бордова реклама під час проведення виборів», – заявив народний депутат України, один із лідерів РНС, кандидат в Президенти Юрій Дерев’янко під час акції.

Відзначимо, що активно та послідовно виступати за зміну виборчого законодавства РУХ НОВИХ СИЛ почав ще рік тому. Адже тут розуміють, коли країною керує вузьке коло олігархів – вона ніколи не стане успішною.

«За 27 років незалежності вони вибудувати олігархічну систему, яка передбачає, що невеличке коло осіб – Ахметов, Пінчук, Льовочкін, Коломойський, Фірташ, Григоришин та інші сьогодні монополізували повністю економіку, цілі окремі галузі. Вони контролюють всі фінансові потоки. Крім того, монополізували всі центральні канали телебачення. І найголовніше – механізм проведення виборів, формування влади теж у їхніх руках. Ми хочемо забрати у них цю монополію і щоб відкриті списки не тільки зруйнували внутрішньопартійну, а й загалом політичну корупцію в країні», – каже Юрій Дерев’янко.

Акцію «Ні! Виборам за законом Януковича» у Києві підтримують і осередки «РУХУ НОВИХ СИЛ» Прикарпаття.

«Ми вимагаємо прийняття Виборчого кодексу, оскільки він закріплює нову процедуру обрання парламенту: за відкритими партійними списками. Це єдиний шанс виборцям безпосередньо своїми голосами впливати на склад Верховної Ради. Бо за діючої системи партійні списки формують закритим і непрозорим способом. І дуже важливо, щоб новий Виборчий кодекс був прийнятий якнайшвидше і щоб вибори до Верховної Ради у 2019 році відбулися уже за новими правилами. Тільки так ми зможемо зламати діючу олігархічну систему влади, яка сьогодні чинить опір прийняттю Виборчого кодексу. Адже робоча група. яка опрацьовує поправки до другого читання, працює дуже повільно. Але ми і надалі наполягатимемо на чимшвидшому ухваленні цього закону в другому читанні», – каже депутат Івано-Франківської обласної ради від «РУХУ НОВИХ СИЛ» Ольга Федишина.

Мітингувальники поставили умову народним депутатам прискорити доопрацювання Виборчого кодексу до 16 жовтня. Якщо цього не відбудеться, готові на масові акції непокори. Нагадаємо, РУХ НОВИХ СИЛ вийшов на протест ще 17 жовтня 2017 року. Тоді головними вимогами мітингувальників було скасування депутатської недоторканності, зміна виборчого законодавства, прийняття законів про антикорупційний суд і про імпічмент президента, інформує прес-служба Івано-Франківської обласної організації партії РНС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!