Газета по-надвірнянськи
 

Через фізичну культуру і спорт до здорового способу життя

5 жовтня 2018, 12:58 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 345 переглядів

У вересні сотня учнів із десяти навчальних закладів Надвірнянщини взяла участь у традиційному легкоатлетичному пробігові, присвяченому 150-річчю Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Цю дату український народ відзначатиме 8 грудня. Від самого зародження «Просвіта» мала своїм завданням виховання української молоді в любові до України і придатної до здобуття та розбудови української держави. Саме Українські Січові Стрільці, вихованці «Просвіти» у патріотичних організаціях Січ, Луг, Соколи і Пласт здобули українську державу ЗУНР 1 листопада 1918 року і захищали Українську Народну Республіку від більшовицьких загарбників на сході України. І в наш непростий час «Просвіта» методично та системно працює над продовженням і розвитком цих традицій – хочемо бачити молодих українців здоровим поколінням, для котрого українська держава є найвищою цінністю.

Проведення цих змагань передбачене спільним розпорядженням райдержадміністрації і районної ради від 29 серпня «Про відзначення 150-річчя Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та 110-ї річниці у Надвірнянському районі» і відповідним планом заходів. Безпосередньо причетні до організації пробігу перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, відділи і спеціалісти РДА, у першу чергу, Надія Головінська і Мар’яна Ткачук. Власне організацією і проведенням займалися НРО «Просвіта» і відділ освіти РДА – начальник Степан Северилов і методист цього відділу Ігор Лиско. Технічне забезпечення та «суддівство» здійснювала ДЮСШ відділу освіти – директор Ярослав Петріщак, тренери Анатолій Ястребов, Дмитро Білоус, Ігор Бойчук та Руслан Корчук. Медичне обслуговування забезпечили лікар центральної райлікарні Ірина Кисляк і медична сестра ДЮСШ Уляна Яцурак. Необхідну допомогу надали голова районної ради Іван Гурмак, його заступник Ігор Писклинець та начальник відділу організаційного забезпечення районної ради Андрій Крицький і Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

У змаганнях взяли участь команди шкіл міста №№ 1, 2, 3, Надвірнянського ліцею, шкіл сіл Тисменичани, Пнів та Гвізд, а також ПТУ №11, Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату і Надвірнянського коледжу НТУ.

Спонсором виступив підприємець Василь Павлюк – частував учасників пробігу фруктовими напоями.

Згадуємо всіх організаторів і причетних до проведення змагань для усвідомлення читачами і всіма краянами, що такі проблеми державного значення як формування здорового фізичного і патріотичного покоління українців є завданням історичного значення для влади, громадських організацій, державних установ і, звичайно, батьків та небайдужих підприємців. Ось таке немале коло зацікавлених. Як не згадати українську мудрість «В єдності – сила народу».

Тепер про спортивну частину свята. Дівчатка-старшокласниці змагалися на дистанції 500 метрів. З однаковим часом першими стали Софійка Семчук та Інеса Дутчак із Тисменичанської ЗОШ, другий результат у Романи Мазурчак із Надвірнянського коледжу, Олеся Томащук із Надвірнянської ЗОШ №1 і Діана Миньо із Пнівської ЗОШ – треті. Наявність двох призерок (за перше і третє місця) зумовлена тим, що вони бігли у різних забігах і подолали дистанцію з однаковим результатом.

На дистанції 1000 метрів переміг Назар Гречанюк із Тисменичан. Другим і третім прийшли до фінішу Віталій Руденко і Володимир П`ятишкін із Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату.

Заслуговують на вдячність і повагу керівники навчальних закладів, які відреагували на запрошення до участі у змаганнях – Ростислав Нагорний, Микола Мартинюк, Ігор Микитюк, Василь Луцюк, Петро Маланюк, Ярослав Крицький, Олег Фединяк, Антон Ревтюк, Микола Возний, Віктор Муляр, а також тренери і викладачі фізвиховання, котрі представляли команди – Ірина Попович, Богдан Молодій, Петро Самборський, Анна Максимюк, Ольга Бойчук, Оксана Гаврилюк, Дмитро Паньків, Уляна Свідрак, Євген Попович і Василь Гекманюк.

Для всіх зацікавлених – батьків і педагогів – необхідно зауважити, що біг стає засобом оздоровлення лише при систематичному його застосуванні та дотриманні принципів поступового збільшення навантаження і постійному контролі за станом організму, зокрема, за пульсом. Зниження частоти пульсу свідчить про зростання тренованості (серце стає сильнішим і за меншу кількість скорочень здійснює необхідний кровообіг). Підвищуються працездатність та імунітет організму. Важливо, щоб заняття ритмічними вправами (біг, ходьба на лижах, плавання) тривали цілий рік і ставали регулярними з дотриманням періодичності (мінімум тричі на тиждень).

У рік свого 150-річчя «Просвіта» бажає всім українцям бути здоровими завдяки фізичним вправам і спортові.

Богдан БЕРЕЗИЦЬКИЙ,

голова Надвірнянської

райорганізації «Просвіта»

ім. Т. Шевченка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!