Газета по-надвірнянськи
 

Добротову – 570 літ

5 жовтня 2018, 12:30 | Рубрика: Свята Версія для друку Версія для друку 56 переглядів

Минулого тижня громада села Добротів (Ланчинська ОТГ) відзначила подвійне свято – релігійний празник Різдво Пресвятої Богородиці та 570-у річницю першої письмової згадки про село Добротів (тоді місто Добрилів), яка припадає на 1448 рік.На святкування Дня с. Добротів з`їхалися чимало вихідців села, які прославляють його та віддано працюють на благо України. У п`ятницю, 21 вересня, на базі сільського краєзнавчого музею, який розміщений у приміщенні Добротівської гімназії (Ланчинська селищна рада ОТГ) за участі керівництва та активу ОТГ відбувся «круглий стіл» на тему «Яким я бачу Добротів».

У неділю, 23 вересня, після урочистої Служби Божої за здоров`я Добротівської громади, яку відправили у храмах УПЦ КП та УГКЦ, громада села Добротів вийшла Хресною Ходою до Стації Матінки Божої, яку очолили священики Української православної церкви Київського патріархату «Положення Пояса Богородиці» митрофорний протоієрей о. Михайло Слободян та Української Греко-Католицької церкви Святих Володимира і Ольги о. Роман Гринів.

Хресна хода розпочалася біля пам`ятного Хреста, який установлений на місці, де у давні часи знаходився центр колишнього міста Добрилів.

Віряни обох громад спільно зі священиками та представниками місцевої влади, учнями й учителями Добротівської гімназії помолилися за всіх тих добротівчан, котрі відійшли у Вічність, за здоров`я наших воїнів і за кращу долю України. Опісля всі учасники Хресної ходи вирушили у центр села, де біля скульптури Матінки Божої духівники відслужили Молебень до Пресвятої Богородиці та виголосили святочні Проповіді на прославу Пречистої Діви Марії.

На стадіоні біля Добротівської гімназії відбулись спортивні змагання, присвячені Дню села, в яких взяли участь дві команди – дівчат «Усмішка» та хлопців «Комета», а також різноманітні цікаві спортивні конкурси. Учасників й організаторів змагань нагородили грамотами Ланчинської ОТГ. Опісля відбулись ще змагання з волейболу та футболу.

Володимир ПИТЛЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!