Газета по-надвірнянськи
 

Другий місяць функціонує інклюзивна група дошкільнят

26 жовтня 2018, 11:36 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 352 переглядів

Така група створена 3 вересня у Делятинському ліцеї № 2 згідно з наказом відділу освіти, культури, молоді та спорту селищної ради об`єднаної територіальної громади. Урочисто її відкрили 25 вересня. В урочистостях взяли участь голова і секретар Делятинської селищної ради ОТГ Богдан Клим`юк і Віра Кухарук, керівник і спеціалісти згаданого структурного підрозділу органу місцевого самоврядування Михайло Гаврилюк, Мар`яна Яворська, Уляна Гаврилюк.

Усі адресували щирі вітання і побажання освітянам та їх вихованцям. А виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення міст України Юрій Стефанчук підкреслив, що Делятинська ОТГ зробила можливим доступ дітей до якісного навчання і виховання у дошкільному навчальному закладі. Загальновідомо, що дитячі садочки отримують фінансування з місцевого бюджету. З огляду на це, Делятинська ОТГ слугує добрим прикладом для інших громад. Вихователь-методист Делятинського ліцею № 2 Оксана Стефанюк поінформувала нас, що інклюзивна група дошкільнят є однією з перших на Прикарпатті, уможливило її створення спрямування майже 100 тис. грн. із власних надходжень громади, а також деталізувала перші кроки. Група складається із 15 дітей, одна з яких – з особливими освітніми потребами. Батькам роз`яснили специфіку функціонування інклюзивної групи із застосуванням індивідуальної програми розвитку.

Цю програму складає команда психолого-педагогічного супроводу дитини ООП (особливі освітні потреби). До команди входять учитель-логопед Оксана Ждан, практичний психолог Оксана Кувік, асистент вихователя Віра Хопта, вихователь Христина Боднарук, заступник директора ліцею Галина Черленюк і наша співрозмовниця Оксана Стефанюк. Обов`язковою є й участь батьків. Тетяна Ключівська також є повноправним членом команди. Спільно підібрали для особливого виховання дві програми та дидактичний матеріал. Дуже важливо для хлопчика перебувати у дитячому середовищі, щоб покращити мовленнєве спілкування.

За словами Оксани Стефанюк, усі діти у групі прекрасно контактують. Звичайно, це сприяє їхньому розвиткові, розширенню світогляду, який, безперечно, знадобиться на шкільній стежині і в життєвих ситуаціях.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!