Газета по-надвірнянськи
 

Єдиний простір об`єднав громаду

19 жовтня 2018, 12:16 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 101 переглядів

«Єдиний туристичний простір», переможний проект Молодківської сільської ради на обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, по-справжньому об`єднав громаду і місцеву владу 14 жовтня ц. р.

ХрестВозвеличуючи свята Покрови Пресвятої Богородиці, Українського козацтва, Української Повстанської Армії та День захисника України, в урочистостях акцентували і на великій силі громади, яка вміє реалізувати задумане для покращення розвитку інфраструктури села, збереження пам`яті про національних героїв, які загалом і складають основу життя в окремо взятій територіальній громаді.

З обласної скарбниці на втілення громадської ініціативи в дію надійшло 300 тис. грн.; районний та сільський бюджети виділили відповідно 100 і 20 тис. грн., а доброчинна організація «Сокіл» під орудою депутата обласної ради Василя Сенатовича зібрала 10 тис. грн. Завдяки такому ефективному фінансуванню у Молодкові суттєво покращився естетичний вигляд території біля Могили борцям за волю України, місцевого будинку культури та в центрі села. Зокрема, біля БК змінили сходову частину, уклали бруківку.

Не залишилися осторонь і віряни сільських парафій УГКЦ та УАПЦ, які за власні, зібрані гуртом, кошти замінили пам`ятний хрест на Могилі борцям за волю України і ця їхня пожертва зміцнила віру в душі і стала гарним прикладом для наслідування молодшим поколінням молодківців. Щирі молитви линули того дня з уст присутніх, котрі спільно із парохами села священиками УГКЦ о. Богданом Волочієм та УАПЦ о. Миколою Дем`янчуком, які відправили панахиду й освятили відновлений Хрест, зверталися у думках до Творця з проханням зіслати на зболену українську землю довгоочікуваний переможний мир. Учасники та гості святкування поклали вінки і квіти до Стели з викарбуваними на граніті прізвищами загиблих молодківчан, які в різні часи української історії віддали життя за Україну.

Такий лейтмотив переважав у виступах на торжествах у Молодкові, зокрема, Молодківського сільського голови Степана Івасика, голови районної ради Івана Гурмака, котрий водночас надав велике значення відновленню символічних могил загалом у районі протягом двох останніх років.

Розділити спільну радість із молодківчанами, крім голови районної ради, до цього самобутнього села завітали голова райдержадміністрації Олександр Кеніз, перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, депутат обласної ради Василь Сенатович, очільники відділів РДА культури Олександр Зварчук та освіти Степан Северилов.

«Єдиний туристичний простір» засвідчив той факт, що громаді легше рухатися вперед, якщо поруч є лідери, амбітні прогресивні односельці, які своє «я» ставлять після громадського «треба». Власне вони й удостоїлися почесних нагород – грамот районної ради і райдержадміністрації. У цій когорті Михайло Кисляк, Василь Димид, Іван Мандзюк, Василь Кисляк, Василь Дричак, ще один Василь Кисляк, Роман Попович, Іван Вовчук, Василь Вирстюк, Василь Іванків, а також відомий підприємець Василь Турів, якого нагородили ще й відзнакою «За заслуги перед Надвірнянщиною».

За сприяння і конкретну допомогу сільському голові в написанні й оформленні проекту почесні грамоти вручили також: Галині Середюк, завідувачці Молодківської сільської бібліотеки-філії, та Уляні Пилип`юк, художньому керівникові місцевого будинку культури.

Патріотичний дух піднесла грандіозна концертна програма під назвою «І слава їх встає, не вмерши…», яку підготували за підтримки відділу культури РДА і Молодківського сільського голови працівники Молодківського БК Людмила Йосипенко, Уляна Пилип`юк, Галина Середюк та Уляна Боднарук. Свої музично-пісенні сувеніри молодківчанам дарували запрошені колективи – знаменита «Бистрянка» під орудою заслуженої артистки України Ольги Молодій; «Опришки» з Биткова на чолі з Оленою Годзюр та чоловічий вокальний колектив «Гвоздецькі газди» з Любомиром Боднаруком. Тепло вітали аматорів художньої самодіяльності з рідного села. Зокрема, танцювальний колектив Молодківської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Ольга Вирстюк та Оксана Івасик), зведений хор учнів та педагогів школи під керівництвом Галини Пуканюк, шкільний вокальний ансамбль, народний фольклорно-етнографічний колектив сільського БК «Сербиця» під орудою Уляни Боднарук; драматичний колектив «Народні джерела» з Уляною Пилип`юк, який представив літературну композицію про волонтерський рух.

Яскравим вкрапленням урочистого дійства стала презентація художньо-документального фільму «Молодці, Ківчани» про засновників села Молодків чотирьох братів Ківчанів: Петра, Михайла, Івана та Миколу. Їх та інших головних героїв зіграли учасники «Народних джерел». У 30-хвилинній захоплюючій кінокартині автор сценарію та режисер фільму Уляна Пилип`юк (оператор Володимир Питлюк) розповідає не лише історію виникнення Молодкова, але й майстерно відкриває всю багатогранність і суть місцевих традицій та звичаїв. У цьому – унікальність фільму, створено суто на місцевому матеріалі. І це – ще одна складова єдиного простору, що трансформується у сильну і потужну громаду.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!