Газета по-надвірнянськи
 

Кір не відступає

19 жовтня 2018, 11:39 | Рубрика: Здоров`я, Ситуація Версія для друку Версія для друку 74 переглядів

Епідситуація у Надвірнянському районі із захворювання на кір є неблагополучною. Значний його ріст розпочався з початку навчального року. З 1 вересня із зареєстрованих 143 випадків – 116 дітей до 17 років, а саме: до одного року – 3 особи; 1-4 роки – 14; 5-9 років – 62; 10-14 років – 28; 15-17 років – 10. Загалом зареєстровано 108 школярів.

кірНа цей час є 4 випадки спалаху кору у загальноосвітніх закладах: Зарічанський ліцей ім. В. Яворського, де захворіли 24 дитини, Верхньомайданська ЗОШ І-ІІ ст. – 17, Тисменичанська ЗОШ І-ІІІ ст. – 16, Бистрицька ЗОШ І-ІІІст. – 10 та ДНЗ « Їжачок» с. Тисменичани – 4 дитини. Із початку навчального року призупиняли навчання у Зарічанському ліцеї ім. В. Яворського, Тисменичанській та Верхньомайданській школах. За станом на 18 жовтня у Заріччі навчання відновлено, в інших школах перенесено канікули. Кір – гостра висококонтагіозна інфекційна хвороба, яка передається повітряно-краплиним шляхом, характеризується двохвильовою гарячкою, катаральним запаленням дихальних шляхів, наявністю плям Бельського-Філатова-Копліка. Етапним виникненням на тілі плямисто-папульозної висипки. Максимальний інкубаційний період – 21 день. У будь-який період хвороби може виникнути ускладнення: ларингіт, пневмонія, отит, енцефаліт. Враховуючи високу контагіозність кору, основним заходом щодо запобігання поширення хвороби у колективах є рання діагностика та ізоляція хворого.

Пам ятайте! Вакцинація є найефективнішим та безпечним захистом від захворювання кором вас та ваших дітей. Згідно з календарем щеплень першу вакцинацію проводять у 12 місяців, а ревакцинацію – у 6 років.

Лілія ПАВЛЮК,

помічник лікаря-епідеміолога ДЕУ

«Івано-Франківське ОЛЦ» МОЗ України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!