Газета по-надвірнянськи
 

Майстерність, досвід, якість і … щира залюбленість у Карпатський край

12 жовтня 2018, 10:20 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 345 переглядів

Два жовтневих дні – третього і четвертого числа – надовго стануть пам`ятними для трьох десятків учасників із шістьох нафтогазових управлінь та трьох десятків представників керівництва, членів оргкомітету та журі другого (фінального) етапу конкурсу на звання «Кращий за професією ПАТ «Укрнафта», який відбувся на базі навчально-курсового комбінату НГВУ «Надвірнанафтогаз».

IMG_8552_1

Якщо перший день позначений тео­ретичною частиною конкурсу і певними підготовчо-ознайомлювальними моментами, то другий день – 4 жовтня – став своєрідною життєвою і професійною, суто нафтовицькою віхою, передусім, для учасників конкурсу, який проводили згідно з відповідним наказом ПАТ «Укрнафта». А щоб нафтовики-конкурсанти отримали позитивний заряд емоцій перед практичними завданнями, їх щиро й оригінально по-карпатськи вітали ведучі – голова Благодійного фонду «Музей нафтопромислів Галичини», старший інженер з ремонту свердловин Ігор Гузійчук та директор будинку культури «Нафтовик» Наталія Байдак. Вони представили учасників конкурсу із нафтогазовидобувних управлінь «Полтаванафтогаз», «Охтирканафтогаз», «Чернігівнафтогаз», «Надвірнанафтогаз», «Бориславнафтогаз» та «Долинанафтогаз». І злинули у карпатські осінні простори музичні вітання оркестру народної музики «Аркан» Сергія Орла (кер. Володимир Остап`юк). Сповіщали-голосили на всю округу трембітарі Андрій Василів та Назар Костів.

  IMG_5371-1_1

Директор бізнес-підрозділу (Захід) Олег Мальчик, привітавши учасників конкурсу на Надвірнянській землі, відзначив, що ПАТ «Укрнафта» та НГВУ «Надвірнанафтогаз» вперше проводять конкурс такого рівня і формату, а також виконана належна підготовча робота і створено комфортні умови для професійного змагання. Водночас поділився радісною новиною: НГВУ «Надвірнанафтогаз» визнано кращим підприємством у Всеукраїнському огляді-конкурсі на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці» серед аналогічних колективів нафтогазовидобувного комплексу України за результатами роботи у 2017 році.

IMG_5389-1

Вітання від керівництва ПАТ «Укрнафта» та лаконічні професійні вимоги і настанови адресував конкурсантам Ігор Токарський, начальник управління охорони праці, пожежної безпеки та безпеки руху ПАТ «Укр­нафта». Він, зокрема, наголосив, що кожну операцію треба виконувати уважно, відповідально, безпечно, пам`ятаючи, що кожного виробничника чекає вдома сім`я, родина. Волі до перемоги, концентрації думки і професійного хисту – такі його побажання учасникам конкурсу.

IMG_5251-1

Голова оргкомітету, директор навчально-курсових комбінатів ПАТ «Укрнафта» Олена Ульченко, відзначивши високий професійний рівень конкурсантів на першому етапі змагань, які відбулися у кожному із шести нафтогазовидобувних управлінь, побажала успішного виконання завдань і перемоги у фінальному етапі. Запам`ятаються перегляди слайдів з історії НГВУ «Надвірнанафтогаз» та фільму зі спільних навчальних тренувань Полтавської воєнізованої частини з ліквідації нафтогазоводопроявлень та відкритих фонтанів на навчальному полігоні, а також театралізоване дійство про видобуток нафти у нашому краї у ХІХ столітті.

IMG_5296-1

І ось довгоочікуваний жаданий момент конкурсу: на п`яти майданчиках почалися професійні змагання електрогазозварників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарів з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, операторів з видобування нафти і газу. Їхню роботу пильно, прискіпливо і зі знанням справи оцінювали відповідно п`ять груп журі на чолі з Олександром Гаранжею з Охтирки, Ігорем Пронем із Борислава, Віктором Іваненком із Полтави, Павлом Лесюком із Долини та Андрієм Барабашем із Борислава.

IMG_5714-2

Приміром, електрогазозварники виконували завдання – зварити контрольний взірець встановленої довжини, діаметру, товщини та певного положення труби. Слюсарі-ремонтники працювали над заміною ущільнення штока засувки та встановленням обжимки на трубі. Електромонтерам довелось підключати електролічильник відповідно до схеми, провести монтаж пускового пристрою та запуск електродвигуна у реверсному режимі. Калібрування манометрів та ремонт електроконтакт­ного манометра – таке завдання мали слюсарі з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики. Оператори з видобування нафти й газу вправлялися у замінах ущільнення сальника полірованого штока верстатата-гойдалки, штуцера на фонтанній арматурі та ходової втулки і підшипника штока засувки фонтанної арматури.

IMG_5866-11

Такий короткий зріз техніко-технологічного плану конкурсного завдання. Але за кожним штрихом, рухом, операцією – концентрація думки, зусиль, практичне втілення досвіду і майстерності кожного конкурсанта. А хіба відженеш-позбудешся при такому ритмі й азарті особистого хвилювання? То вже пізніше, після «нагородного циклу» нам вдалося дещо довідатися про ці моменти у безпосередніх учасників.

IMG_5964-1

Паралельно у володіннях кузні, яка є незмінним експонатом та атрибутом Музею нафтопромислів, чаклували над своїми оригінальними виробами ковалі НГВУ «Надвірнанафтогаз», а також викладачі і вихованці Івано-Франківського профтехучилища № 21, які прибули у Надвірну як гості. Їхній майстер-наставник Ростислав Вінтонів неабияк подивував своїми фаховими здібностями у ковальському зварюванні. Його майстер-клас завершився виготовленою із 7 різних марок металів багатошаровою своєрідною дамаською сталлю. Можна по-різному оцінювати якість, довговічність та інші характеристики такої сталі, але ковальська майстерність тут на висоті і в пошані: недаремно перейняв науку і навики коваля від свого дідуся. Так само, як і нинішні учасники конкурсу є кращими представниками трудових династій нафтовиків, попередники яких трудилися і котрими славиться НГВУ «Надвірнанафтогаз» та інші нафтогазовидобувні підприємства ПАТ «Укрнафта».

Сподіваємося, варті уваги короткі думки-враження від участі і перебування у нашому краї конкурсантів зі східних теренів України.

Роман Кучеренко, слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики 5-го розряду НГВУ «Полтаванафтогаз».

– Працюю слюсарем уже вісім років після закінчення Полтавського національного технічного університету. Вперше у ваших краях. Враження від дводенного перебування – якнайкращі і найприємніші. Маєте чудовий сучасний Музей нафтопромислів Галичини. Можете заслужено пишатися ним. Його експонати – не просто техніка і прилади, а жива історія, справжній дух нафтовика.

Конкурс відбувся на високому рівні, хоча і мав декілька несподіванок для мене, а як же без них? Зичу усім добра і життєвої злагоди.

Сергій Панченко, оператор з добування нафти і газу 5-го розряду Прилуцько-Леляківського ЦВНГ НГВУ «Чернігівнафтогаз».

– У такого рівня професійному конкурсі я вперше беру участь, хоча працюю у нафтовій промисловості уже дванадцять років. У нашому НГВУ я вийшов переможцем першого етапу конкурсу, де змагалися четверо моїх колег. Правда, на конкурсі у Надвірній зіткнувся із дещо незнайомими штуцерами, але завдання конкурсу виконав.

У вашому мальовничому Карпатському краї я уже побував, але проїздом. Повезу додому, своїм рідним і колегам по роботі незабутні враження від природи, від ваших краєвидів, від щирих і привітних людей, з якими довелося спілкуватися, мандруючи пішки Надвірною. А макети у Музеї нафтопромислів, немов справжні, виконані на професійному рівні.

Олександр Юркевич, електрогазозварник ПРЦЕО НГВУ «Охтирканафтогаз».

– У нафтогазовидобувному управлінні я працюю 21 рік, із них 17 – електрогазозварником. Перемогу здобув на першому етапі в Охтирці серед шістьох колег. У нашій родині – династія нафтовиків. Слюсарем-ремонтником працював батько Олександр, зараз пенсіонер. Його слюсарську майстерність продовжує брат Артем. Теоретичні і практичні завдання конкурсу для мене не стали несподіванкою. (Забігаючи вперед, уточнимо: Олександр Юркевич посів перше місце у конкурсі серед електрогазозварників – Авт.)

Хоч у вашому місті і районі я вперше, та від спілкування з людьми, котрі проживають і працюють тут, отримав відчуття, немов би я тут побував не раз і маю багато знайомих.

Роман Бойко, слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики НГВУ «Охтирканафтогаз», переможець конкурсу.

– Такий конкурс у Надвірній – перший для мене за 7 років праці у нафтовій промисловості. Умови і його завдання виявилися мені цілком під силу, хоча помітив окремі відмінності у приладах.

Доброзичливість, відвертість і щирість жителів Надвірної, з якими випала нагода поспілкуватися, – здається, так скоро не забуду. Хочу побажати вашим краянам: бережіть свій чудовий гірський край, цінуйте здобутки нафтовиків, якими наповнений ваш Музей нафтопромислів, і передайте їх нащадкам.

Після таких приємних вражень перейдемо до найголовнішого – підсумків професійної майстерності конкурсантів. Кращими із кращих в «Укрнафті» у 5-ти професіях стали (відповідно посіли 1-е, 2-е і 3-є місця):оператори з добування нафти й газу: Іван Король – НГВУ «Долинанафтогаз», Микола Годзюр – НГВУ «Надвірнанафтогаз», Володимир Шендра – НГВУ «Полтаванафтогаз»; електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування: Володимир Козаков – НГВУ «Долинанафтогаз», Ілля Василишин – НГВУ «Надвірнанафтогаз», Володимир Коваленко – НГВУ «Полтаванафтогаз»; слюсарі з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики: Роман Бойко – НГВУ «Охтирканафтогаз», Віктор Гринішак – НГВУ «Долинанафтогаз», Володимир Мартинюк – НГВУ «Надвірнанафтогаз»; електрогазозварники: Олександр Юркевич – НГВУ «Охтирканафтогаз», Роман Угринюк – НГВУ «Надвірнанафтогаз», Микола Іваненко – НГВУ «Долинанафтогаз»; слюсарі-ремонтники: Мар’ян Ганчук – НГВУ «Долинанафтогаз», Віктор Кирда – НГВУ «Бориславнафтогаз», Сергій Процай – НГВУ «Охтирканафтогаз».

Переможці відзначені дипломами ПАТ «Укрнафта». Окрім того, переможці за зайняте 1-е місце отримають премію у розмірі одномісячного окладу, за 2-е місце – 0,5 окладу, за 3-є – 0,25 окладу, а також персональні надбавки за професійну майстерність.

Неймовірні хвилювання, бурхливі емоції, напружена боротьба, святкова атмосфера і навіть сльози відданих уболівальниць – усе це мов би перейшло в історію. Фінал конкурсу «Кращий за професією в ПАТ «Укрнафта» приємно вразив і здивував.

Від присутніх – велика подяка керівництву ПАТ «Укрнафта», яке постійно дбає про професійне зростання та мотивацію персоналу найбільшої в Україні нафтовидобувної компанії, й Управлінню з розвитку та взаємодії з персоналом ПАТ «Укрнафта» за те, що зібрали усіх та провели таке змагання. Гості й учасники відзначили бездоганну організацію, важливість та необхідність цього заходу для популяризації нафтовицької справи. Вагомий внесок у підготовку і проведення фінального етапу конкурсу зробили працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз», зокрема, Вадим Триняк, начальник служби технічних сервісів, Володимир Оліярчук, старший інженер-механік цієї служби, Тарас Заяць, майстер прокатно-ремонтної дільниці експлуатаційного обладнання, Володимир Мандзюк, керівник адміністративно-господарської групи.

Підбиваючи підсумки, голови п`яти груп журі відмітили високий рівень професійної майстерності усіх конкурсантів: з такими робітниками ,безсумнівно, можна виконувати будь-які надскладні виробничі завдання. Якщо першого дня з теоретичними завданнями всі впорались приблизно на одному рівні, явних фаворитів не виявили, то під час практичних завдань вирішальну роль відігравали досвід та психологічна підготовка. Всі конкурсанти знали, як виконувати ті чи інші операції, але перемогли ті, кому вдалось побороти хвилювання.

І вже як заключні акорди учасникам конкурсу дарують культурно-мистецьку програму. У виконанні тріо надвірнянок у складі Наталії Байдак, Наталії Гурмак та Олени Сільчук звучить пісня про Охтирку, яку створили охтирські поетеса Світлана Квітчаста та композитор Руслана Лісова, слова з якої «Я піду по воду, де твій образ зацвів…» особливо підтримали охтирські нафтовики. Заслухалися мелодіями саксофоніста-віртуоза надвірнянця, слюсаря-ремонтника Мирона Вінтоняка. А ветеран-нафтовик із Надвірної Мирон Борищак у своєму «Марші нафтовиків» (слова Ганни Оксенюк) звертався: «Нафтовики, збирайтеся в дорогу, Вам відкривать родовища нові» і кликав у гори, у Карпати, там, де слава і звитяга нафтовицька не пропала.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».

Світлини Тараса ПОЛАТАЙКА та Анатолія ЧИРКОВА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!