Газета по-надвірнянськи
 

Молодіжна євроінтеграція розширює можливості

5 жовтня 2018, 12:57 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 349 переглядів

Цього місяця Надвірна вже вчетверте приймала молодь із Польщі та Німеччини.

Хвилююча зустріч однолітків відбулася у Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, розповідає заступник директора з виховної роботи цього навчального закладу Світлана Пасішнюк, наголошуючи, що захід уможливила реалізація проекту «Діти без кордонів». Таку програму фінансує Фонд професора Кельнського університету Ганса-Йозефа Бухкремера під орудою директора Міхаели Еммеріх. Водночас фінансово підтримують місцева влада, а також Міністерство закордонних справ Німеччини і польсько-німецьке молодіжне товариство.

Однією з умов проекту є необхідність залучення до його участі одних і тих самих дітей з метою подальшого відстеження їхніх контактів, зміцнення дружби і взаємнотовариських стосунків, уточнює Світлана Пасішнюк. Зокрема, юні надвірнянці розпочали свою євроінтеграцію ще із 7-го класу. Сьогодні, збагатившись цінними досвідом, продовжують вдосконалювати взаємні стосунки із польськими та німецькими ровесниками, розширюючи свій кругозір, збагачуючи мовний запас, вивчаючи історію рідної країни та держав європейського добросусідства. Адже щороку учнівська молодь спільно подорожує спочатку в Польщу, потім у Німеччину, а опісля всі, як давно знайомі, друзі зустрічаються в Україні, а точніше у Надвірнянській ЗОШ № 3. Ось і цього разу європейську молодь тепло вітали Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, директор Надвірнянської ЗОШ № 3 Ярослав Крицький і, звичайно, гості – голова польсько-українського товариства Ванда Якімко, керівник фонду Міхаела Еммеріх та професор Ганс-Йозеф Бухкремер.

Та не лише виступами старших наставників і представників влади обмежилася зустріч. Школярі висловили свій позитивний, радісний настрій у веселих піснях, щасливих посмішках. Усіх переповнювало бажання зустрічатися частіше і тверде переконання в тому, що Україна обов`язково стане повноправним членом європейської спільноти.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!