Газета по-надвірнянськи
 

Минув місяць навчання за новими стандартами

5 жовтня 2018, 13:10 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 1,038 переглядів

Ми неодноразово анонсували, що Першовересень несе докорінні зміни у навчально-виховний процес у перших класах. Першачки району вчаться за двома типовими освітніми програми НУШ-1- за редакцією О.Савченко та НУШ -2 за редакцією Р. Шияна. Які найсуттєвіші відмінності між ними, які освітні програми обрала більшість шкіл району, які перші підсумки? Ці та інші питання ми адресували методисту інформаційно-методичного центру відділу освіти РДА, регіональному тренеру НУШ Любові Лисак, яка у складі робочої групи завершила об`їзд закладів загальної середньої освіти району і досконало ознайомлена з реаліями навчання першокласників.

– Із 1 вересня вся Україна, у т. ч. і Надвірнянщина, започаткувала шкільне навчання за Концепцією Нової української школи, за новим Державним стандартом початкової освіти. У нашому районі на 1 вересня 2018 року відкрилися 57 перших класів у 38 закладах загальної середньої освіти (ЗЗСО), 26 закладів загальної середньої освіти обрали типову програму НУШ-2 за редакцією Р. Шияна, 11 – за редакцією О. Савченко (НУШ-1), а 1 клас Білозоринської ЗОШ І-ІІ ст. працює за освітньою програмою «На крилах успіху».

Білоославська-ЗОШ-І-ІІІ-ст.

За типовою програмою НУШ-2 працює більшість закладів загальної середньої освіти не тільки Надвірнянщини, а й Прикарпаття та України. НУШ-2 – сучасна, проєвропейська програма, яка дає більше можливостей для інтеграції, адже дитина в комплексі пізнає світ. Тут передбачений компетентніший підхід, в основі якого лежать знання, вміння і цінності, а до знань дитина іде через уміння. Програмою передбачені тематичні тижні, де впродовж тижня діти опрацьовують одну тему, інтегруючи її з різними галузями. Дитина в комплексі пізнає світ, методом дослідів і спостережень, сама вчиться здобувати знання, ну і, звичайно, критично мислити. Щоденні ранкові зустрічі, що переходять в інтегрований урок, вчать дітей опановувати різноманітні соціальні та навчальні навички, вільно спілкуватися, розвивати почуття доброти, емпатії та включення.

Зеленська-ЗОШ-І-ІІІ-ст.

Програма О. Савченко (НУШ-1) – стандартна із невеличкими змінами до попередньої шкільної програми, яка спрямована на засвоєння знань, вмінь і навичок. На мою думку, програму НУШ-1 заклади загальної середньої освіти обрали з різних причин.

Каміннецька-ЗОШ-І-ІІ-ст.

Створення освітнього середовища – це ще одне із головних завдань Нової української школи. Тут також є низка проблем. Малі за площею класні приміщення, і не у кожному класі можна створити передбачені осередки, постелити килимок для ранкових зустрічей, поставити мобільні меблі. Але попри труднощі вчителі знаходять вихід із ситуації. Із великою любов`ю і дизайнерським смаком оформлені класи для першачків. Особливої похвали заслуговують вчителі початкових класів Марія Остап`юк-Жовнірега (Черниківська ЗОШ І-ІІ ст.), Ірина Ковтко (Надвірнянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1) Наталія Косюк (Зеленська ЗОШ І-ІІІ ст.), регіональні тренери Мар`яна Слезінська (Білоославська ЗОШ І-ІІІ ст.) та Марія Оліярчук (Пнівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Марія Ванчуляк (Білоославська ЗОШ І-ІІІ ст.), М. Мельницька (Каміннецька ЗОШ І-ІІ ст.) На їхні досягнення можуть рівнятися інші і виховувати нову генерацію українців.

Надвірнянська-ЗОШ-І-ІІІ-ст.

До речі, методист інформаційно-методичного центру відділу освіти РДА Лілія Козак є співавтором Державного стандарту початкової освіти і була залучена до створення програми НУШ-2 за редакцією Р. Шияна.

Щодо матеріально-технічного забезпечення – також є позитивні зрушення. Крім Надвірнянської гімназії № 5, усі перші класи отримали одномісні парти. Було б, звичайно, краще, якщо б вони були мобільними, на колесиках, щоб можна їх формувати у різні позиції. Отримали 17 ноутбуків, комп`ютерне обладнання, фабрику друку,телевізори, мобільні шафи, а найголовніше – підручники. Очікуємо на дидактичне забезпечення.

Напередодні професійного свята бажаю всім колегам успіхів у реалізації Концепції Нової української школи. Хай Вам щастить!

Орися СПІВАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!